Tükörsima magyar győzelem

2022. október 12., szerda

A 2024-es Európa bajnoki részvételért kezdte meg a selejtezőket a magyar férfi kézilabda válogatott Érden. A kontinenstornára kijutás kötelező, ehhez az első két hely valamelyikén kell végezni a csoportban. A négyesben válogatottunk pontvesztése is meglepő lenne, a szerdai ellenfél Litvánia mellett Grúziával és Svájccal találkoznak majd.

Villámrajtot vett a magyar válogatott, a 8. percben már a litvánoknak kellett időt kérniük 6-1-es hazai vezetésnél. A pontos támadások mellett a Pick Szeged kapusa, Mikler Roland is parádézott, az első öt lövésből négyet megfogott. Lékai remekül irányított és szebbnél szebb gólokat szerezett, ahogy a Szegeden egyelőre kevés lehetőséget kapó Szita Zoltán is gólokkal hálálta meg a bizalmat. A 20. percre már tíz körül mozgott a különbség, de a tudás különbség ennél sokkal nagyobb volt. Bár a félidő végéig nem jött össze a kerek különbség, izgalomra nem volt ok. (20-13)

Fotó: MTI/Kovács Anikó

A második félidő első perceiben a konzerválódott a különbség, 7-8 gól között mozgott egészen a 43. percig. Akkor egy pillanat alatt felpörgött válogatottunk és közé rakta a tízet, Rosta Miklós második góljával 26-16-ra vezetett a magyar csapat. A hátralévő időben felszabadultan játszott mindenki a magyarok közül, sőt, aki pályára lépett mezőnyjátékos, azok mindegyike gólt is szerzett.

Tökéletes kezdete volt ez Európa bajnoki selejtezőknek, hasonló folytatást remélünk Georgiában vasárnap.

FÉRFIKÉZILABDAEURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ,6. CSOPORT,1. FORDULÓ
Magyarország–Litvánia 36–23 (20–13)
Érd,
1800 néző.V:Pandzsics, Mosorinszki (szerbek)
MAGYARORSZÁG:MIKLER R. – P. Rodríguez 1, Leimeter 4, LÉKAI 5, Rosta M. 2, Szita 4, Bóka 3.Csere:SZÉKELY M. (kapus), LIGETVÁRI 3, Sipos A. 1, BODÓ 4, Hanusz 2, Sunajko S. 4 (1), Szöllősi Sz. 1, Hornyák P. 2.Szövetségi kapitány:Chema Rodríguez
LITVÁNIA:Gurskis – Malasinkas 5 (4), Dumcius, P. Barbarskas 1, B. Babarskas 3, Grimuta, Jovaisas 1.Csere:Morkunas (kapus), Lapiniauskas 1, Simenas 1, Stankevicius 1, Petreikis 2, RASAKEVICIUS 5, Pleta 1, Palevicius 2.Szövetségi kapitány:Gintaras Savukynas
Az eredmény alakulása.8. p.:6–1.19. p.:13–4.26. p.:19–10.40. p.:24–15.46. p.:28–16.50. p.:30–17.55. p.:33–20.
Kiállítások:10, ill. 12 perc
Hétméteresek:2/1, ill. 4/4