Búcsúzott a MOL-Pick Szeged a Bajnokok Ligájától

2021. április 7., szerda

A vendégek keretéből Luka Stepancic és Nik Henigman, a hazaiaktól pedig Nikola Bilyk hiányzott.

Kiegyenlítetten indult a találkozó, 14 perc után alakult ki először háromgólos különbség a házigazda javára (8-5). Időkérés után a Szeged jól jött ki kettős emberhátrányából és egy találatra zárkózott (8-7), ám a játékrész kétharmadára visszaállt a háromgólos különbség (11-8) a sok apró szegedi hiba nyomán. A felek főként a stabil védekezésre fókuszáltak az első félidőben, a magyar együttes pedig négy perccel a szünet előtt egalizált (13-13), pihenni azonban háromgólos kieli előnnyel vonulhattak a felek. A szünetig a hazaiak norvég irányítója, Sander Sagosen hétszer volt eredményes.

A fordulást követően 3-0-s rohammal kezdett a Kiel (21-15), ezzel pedig a párharc mellett a találkozót is eldöntötte, három gólnál közelebb nem engedte riválisát.

A találkozó legeredményesebbje Sagosen volt, aki 15 kísérletből kilencszer volt eredményes. Szegedi részről a szerb jobbszélső, Bogdan Radivojevic hét gólt dobott kilenc lövésből. A kapusok közül a Kielben Niklas Landin tíz védést mutatott be, a túloldalon Mirko Alilovic hat, Mikler Roland négy alkalommal hárított.

A két csapat tizedik egymás elleni BL-meccsén három szegedi siker mellett hetedszer győzött a THW Kiel.

Jonas Källman megszerezte 325. találatát szegedi színekben a BL-ben, ezzel a svéd balszélső megdöntötte Balogh Zsolt klubrekordját.

A járványhelyzet és a csapatot az egész szezonban súlyto koronavírus-fertőzés az egész nemzetközi szezonját tönkretette a MOL-Pick Szegednek. Javítani vasárnap és hétfőn lehet a Magyar Kupában és májusban a bajnoki döntőben tudnak.

THW Kiel – MOL-Pick Szeged 33-28 (18–15)
Kiel, zárt kapuk mögött. V: Madsen, Mortensen (dánok)

THW Kiel: N. Landin – EKBERG 7 (3), Weinhold 2, Pekeler 1, WIENCEK 7, SAGOSEN 9, M. Landin 2 Csere: Reinkind 2, Zarabec, Horak, Duvnjak 1, Sunnefeldt 2, Voigt, Ehrig Edző: Filip Jicha
MOL-Pick Szeged: Alilovic – Sostaric 1 (1), Kaspárek 2, BOMBAC 5, Bánhidi 3, Bodó 1, Källmann 1 Csere: Mikler (kapus), Gaber 1, Canellas 2, M. Stranovszky 1, Mackovsek 2, RADIVOJEVIC 7 (2), ifj. Rosta M., Vujin 2 Edző: Juan Carlos Pastor
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/3
Az eredmény alakulása: 9. p.: 3–5. 14. p.: 8–5. 19. p.: 9–8. 23. p.: 11–10. 27. p.: 13–13. 33. p: 21–15. 41. p.: 24–21. 49. p.: 27–22. 55. p.: 29–26.