Egészség
Egyenlő hozzáférést kell biztosítani az egészségügyben
Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.Mindenkinek egyenlő hozzáférést kell biztosítani az egészségügyi ellátáshoz Magyarországon – mondta az emberi erőforrások minisztere kedden, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) európai regionális bizottsága négynapos budapesti ülésén.
Balog Zoltán arról beszélt, hogy – más államokhoz hasonlóan – Magyarországon is szakadék van a szegények és a jobban keresők között, ez pedig meghatározza a hozzáférést az egészségügyi ellátáshoz.
A miniszter külön problémának nevezte, hogy a romák közül sokan az “eltérő életmódjuk” miatt nem tudják átlépni azt a “küszöböt”, ami az ellátórendszerben való részvételhez szükséges. Ezért szerinte az egyenlő esélyek megteremtése nem csak azt jelenti, hogy biztosítják a szektornak a szükséges erőforrásokat és a finanszírozást, hanem azt is, hogy segítenek kialakítani egy olyan “szociokulturális hátteret” a romáknak, ami átlendítheti őket az akadályokon.
A kormány senkit sem akar “hátrahagyni”, ezért fogadta el 2011-ben a roma stratégiát, valamint indította nemrégiben azt a programot, amelynek keretében ezer roma nő kaphat szakképzést, majd munkát a szociális és gyermekjóléti ellátórendszerben, közvetítő szerepet betöltve a roma közösségek és a szociális intézmények között – mondta Balog Zoltán.
A miniszter szólt arról is, Magyarország már rájött arra, hogy a jóléti társadalom “veszélyes”, mert abban mindenki csak a saját érdekeit nézi. Helyette munkaalapú társadalomra van szükség, mivel látható, hogy a jövőben többet kell majd dolgozni a jelenlegi életszínvonal fenntartásáért.
Hangsúlyozta, szorosabb összefogásra lenne szükség a munkaadókkal annak érdekében, hogy minél többen felismerjék a betegségmegelőzés fontosságát és részt vegyenek a szűrővizsgálatokon.A miniszter szintén fontos feladatként említette, hogy az oktatáson keresztül a fiatal generációval is megértessék, mennyire törékeny a körülöttünk lévő világ.
Az elmúlt években a magyarok egészségének megőrzése érdekében hozott intézkedések közül kiemelte a dohányzásmentes zónák bevezetését a buszmegállókban és a vasútállomásokon, a túl sok cukrot, sót, koffeint vagy egyéb egészségkárosító anyagot tartalmazó élelmiszerekre kivetett chipsadót, valamint a mindennapos testnevelés elindítását az iskolákban.
Egészség
Még érdemes beadatni az influenza elleni védőoltást
Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.A járvány kezdetéig biztosan van elegendő idő a védettség kialakulásához.
Egészség
Egy hete rossz a lift a makói rendelőintézetben
Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.A felvonó 2006-ban, öt hónap alatt készült el és közel 10 millió forintba került.
Egészség
Mikrosebészeti oktatóközpontot adnak át az egyetemen
Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.200 milliós EFOP-támogatás segítségével.
- Közélet2019.11.11.
Tovább szedi áldozatait a zombidrog Szegeden
- Közélet2019.11.29.
Nem érzik “eléggé” díszesnek Szeged karácsonyfáját a szegediek
- Közlekedés2019.11.14.
Így hat majd Szeged közlekedésére a Cédrus Liget
- Kultúra2019.11.29.
Mától bárki zongorázhat a Nagyállomáson
- Krimi2019.11.25.
Ablakon keresztül menekítettek ki három embert Szegeden
- Gazdaság2019.11.21.
Szegeden is már több ezren használják a “bankgyilkos” applikációt
- Közélet2019.11.12.
Botka László lánya Amerikába költözik
- Közélet2019.11.21.
Lélegzetelállító felvételeken tárulnak elénk Szeged éjszakai fényei