Labdarúgás: bevált a Mórahalom taktikája

2017. augusztus 29., kedd

Mintegy három és fél év után tudta legyőzni a hétvégén a Hódmezővásárhelyi FC-t a Mórahalom VSE: a homokhátiak szombaton aratott sikeréből alaposan kivette a részét az a Fodor Ádám, aki két gólt szerzett a Csongrád megyei harmadosztályú derbin.

Egyaránt két döntetlennel várhatta a szombati megyei rangadót a Mórahalom VSE és a Hódmezővásárhelyi FC, azonban az ezúttal pályaválasztó mórahalmiakban dolgozhatott nagyobb dac, hiszen tavaly mindkét egymás elleni mérkőzést elveszítették vásárhelyi riválisukkal szemben. Mi több, nem csak a 2016/17-es szezonban nem tudott nyerni a HFC ellen a homokháti együttes, amely utoljára közel három és fél éve, 2014. március másodikán tudott nyerni a Vásárhely ellen, akkor idegenben 3-1-re tudott győzni. Ezt a sorozatot törte meg most szombaton a Mórahalom, amely abszolút beváltotta Magyar György találkozó előtt, portálunknak elmondottakat, hiszen a csapat játékos-edzője úgy fogalmazott, szeretnék minél hamarabb ellenfelükre erőltetni akaratukat. Ez annyira jól sikerült, hogy már a harmadik percben előnybe került a Mórahalom, miután

Fodor Ádám

passzolt a léc alá egy jobb szélről betett labdát. "Mindig pikáns egy ilyen mérkőzés. Kielemeztük ellenfelünket, az volt a taktikánk, hogy a szélen próbáljuk meg feltörni a védelmüket, ez be is vált, hiszen az első két gólt két, oldalról érkező beadásból tudtuk szerezni. Annak is köszönhető a két gólom, hogy más taktikát játszunk, mint tavaly. A háromvédős rendszerben szélsőként szerepelünk. A második gólomnál

Hrabovszki Zoli

szépen megtartotta a labdát, majd egy jó ütempasszt kaptam, és lövésből lesz a gól elven ellőttem" - mondta a találkozón duplázó Fodor Ádám, aki megjegyezte: nyilvánvalóan nagy szerepe volt sikerükben a jó időben szerzett góloknak, hiszen az első félidő elején és végén is sikerült betalálniuk. "Azt szokták mondani, a 2-0 veszélyes eredmény félidőben. Tudtuk, hogy ránk fognak jönni a szünet után, de védekezésben szervezettek voltunk, jól tolódtunk, meg tudtuk oldani ezt a helyzetet is, a végén pedig jött a harmadik gól" – nyilatkozta a mórahalmiak fiatal futballistája. Ezzel a Mórahalom megszerezte az első győzelmét az idei bajnokságban, és három kör után veretlenül áll a tabella negyedik helyén. Tavaly egészen az utolsó fordulóig kellett izgulnia Szücs Szasáéknak azt illetően, hogy sikerül-e megragadni a harmadosztályban, így ebből kiindulva idén mindenképp elkerülnék ezt a forgatókönyvet a csapatnál. "A tavalyi volt a tanulóévünk. Sok tapasztalatot gyűjtöttünk. Reméljük, hogy idén idegenben is eredményesek leszünk. Ez a győzelem nagy lökést adhat a csapatnak, próbáljuk minél tovább megőrizni a veretlenségüket. Gyorsan sikerült tavaly beilleszkednem, megvan a csapatösszhangunk. Sokat játszottunk együtt, kiismertük egymást, úgymond ismerjük egymás gondolatait, ez is sokat számíthat" – tért ki arra a csapathoz tavaly visszatért játékos, hogy a tavalyi együttes jóformán együtt maradt az idei szezonra, ez pedig előnyére válhat