Női vízilabda: alaposan megszorongatta a címvédőt az SZNVE

2017. március 22., szerda
sznve-uvse026kf

A harmadik negyedben kettővel is vezetett Molnár Péter csapata, végül azonban megrázta magát az UVSE és megfordította az elődöntő első mérkőzését.

Egyértelmű favoritként vághatott neki az UVSE a Szeged elleni bajnoki elődöntős párharcnak, a címvédő az alap- és középszakaszban mind a négy találkozásuk alkalmával magabiztosan győzte le Molnár Péter csapatát (11–7, 8–2, 20–7, 20–6). A szegedi lányok a Szentes kiejtésével elérték a szezon előtt kitűzött céljaikat, azaz bejutottak az elődöntőbe, így teher nélkül vághattak neki a budapesti mérkőzésnek. Majdnem négy percet kellett várni a találkozó első találatára, amikor

Takács Vivien

megint megszerezte az újpestieknek az előnyt. Tovább tapadt azonban esélyesebb riválisára

Keszthelyi Rita

pedig gólra váltotta a megítélt ötméterest, de ezt sem hagyta annyiban a Szeged,

Tóth Petra

gólpasszából

Bujka Barbara

is megszerezte első találatát a sorozatban. Sőt, a negyed végén át is vehette volna a vezetést a vendég csapat, ám Lengyel Anett nem tudta góllal befejezni az utolsó támadást, így 3-3-s döntetlennel vághattak neki a csapatok a második játékrésznek. A második negyed elrontott támadásokkal kezdődött, majd Bujka Barbara második góljával először vette át a vezetést Molnár Péter együttese a mérkőzésen, ez az előny azonban nem volt hosszú életű, erről pedig Keszthelyi Rita gondoskodott szintén a második találatával. Gangl Edina és Tóth Eszter is jól teljesített a kapuban, fontos védéseket mutattak be a kapusok, majd három akcióból is gólt láthatott a közönség: ismét a Szeged ragadta magához az előnyt, Lengyel Anett talált be akcióból, erre rögtön jött a hazai válasz

révén, aztán Gémes Alexa szerezte meg második gólját a mérkőzésen, 5-6, s mivel nem született újabb gól a játékrészben, némi meglepetésre a vendég Szeged vonulhatott előnnyel a nagyszünetre. Hektikusan kezdődött a harmadik negyed, pontatlanul befejezett támadások, támadóhibák jellemezték az első perceket, aminek Molnár Péter vetett véget egy időkéréssel. Ezután Bujka harcolt ki kiállítást, és bár kiegészült az UVSE Kádár Ildikó akciógóljával először nőtt kettőre a szegedi előny az összecsapáson. Ezután azonban zsinórban négy fővárosi találat érkezett: Keszthelyi Rita emberelőnyös góljával zárkózott vissza

Áts Bertalan

csapata, majd egy újabb fórból egyenlítettek is a hazai lányok

Sabrina van der Sloot

találatával. Kilenc másodperccel a harmadik negyed vége előtt még nyílt lehetősége egy támadásra a hazaiaknak, és a remekül játsszó Keszthelyi negyedik találatával ismét átvette a vezetést egy szabaddobásgóllal az UVSE két másodperccel a játékrész vége előtt. Csabai Dóra góljával először vezetett kettővel az UVSE a mérkőzésen az utolsó negyed elején, egy gyors gólváltást még láthatott a közönség az utolsó percekben, így bár nagyon megnehezítette a címvédő dolgát a vendég SZNVE, nem sikerült komolyabb meglepetést okoznia. Folytatás jövőhét szombaton Szegeden.