Kézilabda: megszenvedett a Tatabányával a MOL-Pick Szeged + FOTÓK

2016. szeptember 10., szombat
pick-tatabanya022kf

Ha nehezen is, de legyőzte a Tatabányát a MOL-Pick Szeged a 2016/17-es bajnokság első hazai mérkőzésén: Juan Carlos Pastor tanítványai a félidőben még hátrányban voltak, de a fordulást követően háromgólos győzelmet arattak.

Az egri siker után egy héttel hazai pályán is bemutatkozott tétmérkőzésen az új idényben a MOL-Pick Szeged: a Tisza-parti együttesben rengeteg játékosnak ez volt az első meccse az újszegedi sportcsarnokban: az ellenfélnél szereplő

Ilyés Ferenc

Vladimir Vranjes

ugyanakkor ismerősként térhetett vissza Szegedre, hiszen ők éppen a Picktől szerződtek Tatabányára.

Juan Carlos Pastor

nem számíthatott

Sandro Obranovic

Bánhidi Bence

játékára.

Jonas Källman

szerezte az első gólt a meccsen, azonban az első tíz perc alatt nem alakult egygólosnál nagyobb különbség: sőt, ezt követően Ilyés Ferenc átlövésével már a Tatabánya vezetett, mi több, a tavaly még a Picket erősítő rutinos játékos újabb góljával kettővel vezettek a vendégek. (3-5) A következő tíz percben sikerült ledolgoznia hátrányát a MOL-Pick Szegednek, miután

Balogh Zsolt

használta ki azt, hogy emberhátrányban lehozta kapusát

Vladan Matic

, (7-7) de a Tatabánya nem hagyta magát, és újból megszerezte a vezetést - Källman ugyan a hajrában egalizált, de az utolsó szó a vendégeké volt. A fordulás után is hasonló mederben folyt a meccs, majd negyed óra elteltével először vezetett a Szeged két góllal

Sergei Gorbok

találata után. (18-16) Balogh Zsolt remekül játszott a meccsen, megoldásait követően tudott egy picit meglépni a Pick, amely végül nagy küzdelemben, három góllal verte meg ellenfelét, és végül 26-23-as sikerrel zárta első hazai mérkőzését. Zubai Szabolcsék legközelebb kedden Mezőkövesden lépnek pályára az NB I-ben.

K&H Férfi kézilabdaliga, 1. forduló

MOL-Pick Szeged - Grundfos Tatabánya 26 - 23 (9-10)

Szeged, újszegedi sportcsarnok. Vezette: Hargitai Gábor, Markó Gábor.

MOL-Pick Szeged:

Sierra - Sostaric 1, Buntic, Skube 2, Blazevic, Gaber, Källman 6.

Sego (kapus), Gorbok 5, T. Petrus, Zubai 2, Balogh 8/4, P. Rodríguez 2, Bóka.

Juan Carlos Pastor.

Tatabánya:

Tóth M. - Harsányi 1/1, Grigoras 4, Szöllősi B. 2, Vranjes 2, Ilyés 5, Vujovic 3/1.

Székely, Deményi (kapusok), Pásztor, Juhász 2, Sipos, Leimeter 1, Dénes, Szöllősi Sz., Bozovic 2.