Labdarúgás: nagy küzdelemben megszerezte első pontját a SZAK + FOTÓK

2016. május 12., csütörtök
szak_femina_4

A Femina számára már nem volt igazi tétje a meccsnek, hiszen a Kóka Astra elleni szombati győzelme azt jelentette, hogy a vasárnapi eredménytől függetlenül a pestiek már mindenképpen a 7. helyen végeztek. A szegediek viszont nagyon készültek, mert az utolsó fordulóban mindenképpen meg akarták szerezni első pontjaikat.

Ennek megfelelően igyekeztek kapujához szorítani az ellenfelet. Guth Renáta kétszer is helyzetbe került. Előbb egy távoli lövéssel próbálkozott, majd becselezte magát a tizenhatos sarkán a büntetőterületen belülre, de bal lábas lövése könnyű zsákmánnyá vált Szinyei Réka kezében. A másik oldalon Fogl Katalin lövése pattant ki a szegedi kapusról, ám Harcel Boglárkának sz utolsó pillanatban sikerült a labdát szögletre pöckölnie. A 16. percben Szil Tünde szerzett egy labdát a középpályán. Megindult vele, és egy szép testcsellel be akart törni a kapu előterébe, azonban Véninger Tünde a vonal előtt elkaszálta. A megítélt szabadrúgást Papp Dorina 17 méterről a sorfalba vágta. A 22. percben - némileg váratlanul - megszerezte a vezetést a Femina! Egy szögletből belőtt labdát Fogl Katalin fejelte 6 méterről a jobb alsó sarokba (0-1) Nem váratott azonban magára sokáig az egyenlítés. A 24. percben egy kényszerítőzést követően Szil Tünde ütötte be mélységbe a labdát a kilépő Papp Dorinának, akit utolsó emberként a sárgalapos Véninger Tünde akasztott hátulról a tizenhatoson belül. A játékvezető büntetőt ítélt, de a piros kártyát nem vette elő, pedig ez a mozdulat sárga nélkül is azonnal pirosat érdemelt volna. Bár Cserenkó mester hevesen reklamált, Lipták Lillát ez nem zavarta, hiszen a tizenegyest higgadtan helyezte a kapu jobb oldalába (1-1). Továbbra is támadásban maradt a SZAK! A 29. percben a 12 méterről lövő Szilt blokkolták, a lepattanót pedig Papp Dorina szerezte meg, akit ismét "eltakarítottak" a védők a tizenhatoson belül. A büntetőt ismét Lipták válallta, de gyengén helyezett félmagas lövését Szinyei Réka látványos vetődéssel kiütötte. Még ebből a szögletből ismét gólt szerezhetett volna a hazai együttes, hiszen a védőkről lecsorgó labda Papp elé került, aki "megmentette" a vendégeket, hiszen ordító helyzetben 7 méterről fölé bombázott. A második félidőben is motiváltabban kezdett a SZAK. Az 59. percben Papp Dorina indításával Szil Tünde cselezte be magát két védő között lehelet finom mozdulatokkal a kapu előterébe, de Szinyei jól mozdult ki, így nem tudta mellette elgurítani a labdát. A 70. percben Fogl Katalinra nem léptek ki a védők, így a jobb oldalról, 22 méterről ellőtte a labdát. Nem volt túlzottan kemény a löket, ám megpattant a kapus előtt, így Földesi Lilien üggyel-bajjal egy reflexmozdulattal kiütötte, a hosszú oldalon lesen érkező Hegyi Szilvia pedig szerencsére ellőtte azt a hosszú sarok mellett. Három perccel később a középen előretörő Lipták Lilla határozta el lövésre magát és 22 méterről emelt centiméterekkel a jobb felső sarok fölé. A 88. percben ismét Lipták forgolódott a labdával a tizenhatos előterében, majd kipasszolta azt a jobb szélre, ahol Lévai Nikolett fordult le védőjéről, pontos beadására pedig Szil Tünde érkezett az ötös sarkánál, azonban lövését az egyik bevetődő védőnek sikerült blokkolnia. A mai mérkőzés a hazai csapat fölényét hozta. Ennyi akciót talán az egész idényben nem dolgoztak ki, mint a mai találkozón, míg a Femina csak 1-2 kontrából veszélyeztetett. Nemcsak a kihagyott büntető, hanem a helyzetek száma alapján is győztes meccset engedett ki a kezéből a szegedi alakulat. Jobb helyzetkihasználással több gólos győzelmet arathattak volna. Ettől függetlenül örülni kell az egy pontnak is, pláne úgy, hogy a SZAK-nak ezt az utolsó bajnoki meccsen sikerült megszereznie. A bajnoki kiírás értelmében következnek a helyosztók, amit két nyert mérkőzésig szintén a Feminával kell a szegedieknek megvívnia. A tabellától függetlenül a mai játékot látva a SZAK cseppet sem tűnik esélytelennek! A párharc vasárnap 11 órakor Budapesten, a Budai II. stadionban kezdődik.

JET-SOL Liga női NB I, Alsóház, 6. forduló

Szegedi AK - Femina SE 1-1 (1-1)

Szeged, Felső Tisza-parti stadion. Vezette: Tóth Ádám (Burzon Márk, Juhász Mihály)

SZAK:

Földesi (Schildkraut, 82') - Harcel, Vass, Sávai (Szilágyi - a szünetben), Temesváry, Lévai, Guth, Szil, Papp, Cselenák, Lipták.

Cserenkó Szabolcs.

Femina:

Szinyei - Lengyel, Jakus (Méhn, 74'), Véninger, Szundi, Molnár, Török, Zólyomi (Sipos, 87'), Fogl, Hegyi (Schnierer, 68'), Boda.

Herczku István.

Lipták (24') ill. Fogl (22').

Véninger (15'), Jakus (26'), Fogl (76'). Cserenkó Szabolcs (SZAK):

"Nem volt egy igazán jó mérkőzés. Azt gondolom azonban, hogy egy egyértelmű kiállítás elmaradt az ellenfélnél, ami nemcsak a mai napon növelte volna az esélyeinket, hanem a következő két mérkőzésen is, emiatt igencsak bosszankodom! Azt gondolom, hogy a mostani pontszerzés visszaadta a lányok hitét és igenis esélyesként mehetünk bele ebbe a párharcba, csak ehhez 180 percig kell koncentrálnunk!"

Herczku István (Femina):

„A Kóka tegnapi győzelmével eldőlt, hogy továbbra is a kiesés elkerüléséért kell küzdenünk, így számunkra nem sok értelme volt a mai mérkőzésnek. A két csapat tabellán elfoglalt helye az eredménytől függetlenül nem változhatott. Ez érződött az egész mérkőzésen, hiszen tét nélkül nem voltunk eléggé motiváltak. A sorsunk a következő meccseken fog eldőlni...”

Lévai Nikolett (SZAK):

„Nagyon készültünk a mai mérkőzésre és boldogok vagyunk, hogy hosszú idő után végre újra pontot tudtunk szerezni. Többet vártunk, de ennek is örülünk. Remélem a mai játék és az elért eredmény helyrebillenti a kissé megtépázott önbizalmunkat. Ettől a pillanattól kezdve készülünk a jövő hétvégi helyosztóra!”

Zólyomi Rebeka (Femina):

„Sajnos ma a pályán lévő 11 játékosunk nem alkotott valódi csapatot, hiányzott belőlünk a csapatszellem. Magabiztosan jöttünk le erre a mai mérkőzésre, hiszen biztosan voltunk benne, hogy győzni fogunk. Sajnos ez nem így alakult, de legalább egy pontot el tudtunk csípni a Szegedtől.”