Labdarúgás: ismét 3-1-re verte a Makó az FK 1899 Szegedet + FOTÓK

2016. április 2., szombat
fk-mako017kf

Már a szünetben két góllal vezetve aratott magabiztos győzelmet a Makó az FK 1899 Szeged otthonában a megyeegy 23. körében.

Az első félidő derekán

Hacker Bence

mélységi indításával ugrott meg a fiatal

Vajna Martin

, hogy aztán a rövid alsóba lőjön

Győri Róbert

kapus mellett. (0-1) A félidő vége előtt megduplázta előnyét a hagymavárosi alakulat, miután egy kapu előtti kavarodás során

Bartucz Máté

emelt át a hosszúra, ahol Hacker érkezett mindenkit megelőzve, majd szépen fejelt a hálóba. (0-2) A második felvonásban támadóbb felfogásra váltott a szurkolók csapata, mégis a Makó talált be ismét. Az 50. percben

Mátó Gergő

passzolt a gólvonal mögé Bartucz átadásából. (0-3) A végére ugyanakkor legalább a szépítés összejött a diszkoszvetősöknek, amint

Judik Tamás

lekészítését

Imre Zoltán

bombázta dropból a léc alá 18-19 méterről. A Makó a szezonban tehát másodjára is 3-1-re verte az FK 1899 Szegedet.

Méhes Tibor

fiaira izgalmas feladatok várnak a jövő héten, hiszen a Mórahalom elleni hazai derbi előtt szerdán Algyőn játszik kupameccset a csapat. Szőcs Tamásék ugyancsak a megyei kupa keretein belül látogatnak Tömörkénybe a hét közepén, majd szombaton Tápén lesz jelenése a kék-feketéknek.

Labdarúgó Csongrád megyei I. osztály, 23. forduló:

FK 1899 Szeged - Makó FC 1-3 (0-2)

Szeged, Felső Tisza parti stadion, műfű. Vezette: Szöllősi Ferenc (Kócsó Tibor Zsolt, Bartucz Tamás).

FK 1899 Szeged:

Győri - Heredea (Szélpál 87'), Turján, Dóra T., Barta (Lajkó 72'), Szalai, Gyurkovics, Imre, Tóth A. (Judik 66'), Dóra J. (Lengyel 15'), Szőcs.

Hüvös Gábor.

Makó:

Szalkai - Rakonczai, Sarnyai (Juhász 35'), Czebe, Hacker, Horváth, Tóth T., Bartucz (Varga 79'), Mátó (Gilinger M. 63'), Sirokmán, Vajna (Matuz 71').

Méhes Tibor.

Imre (84'), ill. Vajna (21'), Hacker (45'), Mátó (50').

Hacker (87'). Hüvös Gábor:

"Elég langyosan játszottunk, az egész mérkőzés hangulata nagyon kora tavaszi volt. Küzdöttünk becsületesen, megvoltak a helyzeteink is, ezeket azonban nem rúgtuk be. Eközben az ellenfél kegyetlenül kihasználta minden megingásunkat. Ikszesnek tűnő meccsen elvitték sajnos a három pontot tőlünk."

Méhes Tibor:

"Talán lehetett volna nagyobb arányú is a különbség, de egy percig sem forgott veszélyben a győzelmünk."

Két góllal nyert a Makó az FK 1899 Szeged vendégeként - részletek fotókkal ITT: http://szegedma.hu/?p=623845

Közzétette: Szegedma Hírportál – 2016. április 2.