Kézilabda: négygólos előnyről várhatja a visszavágót a MOL-Pick Szeged + FOTÓK

2016. március 20., vasárnap
pick_kiel06_gs

Ezúttal is legyőzte a német THW Kielt az újszegedi sportcsarnokban a MOL-Pick Szeged, amely a tavalyi teljesítményre két gólt tett rá, így néggyel győzött a germán sztárcsapat ellen.

Tavaly a negyeddöntőben, idén viszont már a nyolc közé jutásért játszik egymással a MOL-Pick Szeged és a THW Kiel: akárcsak az előző kiírásban, a párharc első mérkőzését az újszegedi sportcsarnokban játszották. Mindkét csapatból középső emberek hiányoztak: a szegediektől a csapatkapitány

Zubai Szabolcs

, míg a németeknél

René Toft Hansen

Patrick Wiencek

sem volt bevethető.

Bombac

értékesített hetesével indult a meccs, majd kiváló első perceket produkált a MOL-Pick Szeged, amely

Ancsin

két gyorsan lőtt bombájával már két gólra meglépett. (3-1) Felébredtek a németek is,

Canellas

Brozovic

találataival utolérték a Picket (4-4), majd

Duvnjak

használta ki azt, hogy

Juan Carlos Pastor

együttese picit megállt támadásban, kimaradt két hetes is a szegediektől, de a nyolcperces gólcsendet aránylag jól megúszta a Szeged, amely csak két gólt kapott ekkor, viszont ezzel először vezetett a meccsen a Kiel. (4-6) Érződött a két beállós hiánya a Kielnél,

Vranjest

nehezen tudták tartani, a vonaljátékos vagy gólt szerzett, vagy hetest harcolt ki, hatékonyan játszott, ő törte meg a Pick góltalanságát is, majd mintegy negyed óra elteltével Bombac első mezőnygóljával már ismét iksz volt. (7-7) A szoros állást követő első kétgólos különbségre a 24. percig kellett várni, ekkor a pokolian magas tempóból a Pick jött ki jobban, és

Parrondo

valamint

Robledo

találataival 12-10-re meglépett, időt is kért a Kiel.

Mindegía

jól szállt be a meccsbe, ráadásul

Sierra

fontos védésekkel támogatta meg a csapatot hátul, így három perccel a szünet előtt

Balogh

gólja után már négy volt a szegedi előny. (15-11) Huszonhét másodperc volt vissza a félidőből, amikor Juan Carlos Pastor időt kért, a Pick támadhatott a négygólos vezetésért, azonban eladott labda lett az akcióból, ráadásul a kontrából

Ekberg

betalált, így négy helyett mindössze két gól volt a különbség a szünetben. A fordulást követően bár tartotta a háromgólos különbséget a Szeged, de az elöl elpasszolt labdákat kegyetlenül büntette a Kiel, amely így gyors gólokat tudott szerezni, és Canellas gólja után újra döntetlen állt az eredményjelzőn. (20-20) Kimaradt a harmadik szegedi hetes is, Balogh sem tudta mattolni Landint büntetőből,

Vujin

viszont nem hibázott a büntetővonalról a túloldalon, így ismét a németeknél volt az előny. (20-21) Az egykori veszprémi játékos lendületbe jött, és újabb góljával megint kettővel vitt a Kiel (22-24), de a fordulatos meccsen negyed óra után újra a Szeged vezetett. (26-25) Az utolsó tíz percben is ültek a német kontrák,

Dissinger

és Ekberg is végigvitt egyet-egyet, így megint a Picknek kellett mennie az eredmény után (26-28), ráadásul a minél több lőtt gól a Kielnek kedvezett. Az utolsó percekben aztán ismét újítani tudott a Pick, Ancsin és Mindegía hozta el újra a szegedi vezetést, Sierra pedig a legjobbkor védte

Klein

ziccerét. Négy perccel a vége előtt ismét kettő volt közte, de ezúttal a MOL-Pick Szeged javára, egyik csapat sem tudott ennél nagyobb különbséggel vezetni - egészen az utolsó percekig. A remekül küzdő Szeged Ancsin újabb szaggatottról lőtt gólja, valamint Mindegía éppen a gólvonalon átcsorgó találatával először vezetett a meccsen néggyel (33-29), innen pedig már csak az volt a kérdés, hogy mekkora előnyt harcol ki az első meccsen a Pick. Még támadhatott a Kiel azért, hogy szorosabb legyen a vége, de

Dahmke

nem tudta ellőni Sierra mellett, így az ötgólos vezetésért támadhatott nyolc másodperccel a vége előtt a Pick, azonban nem sikerült végigvinni az akciót, így maradt a négygólos szegedi győzelem, ezáltal akárcsak tavaly, 2016-ban is elbukott a Kiel az újszegedi sportcsarnokban. Roppant magas tempójú és hőfokú meccsen sikerült négy góllal nyernie a német bajnok ellen a MOL-Pick Szegednek, amely így a tavalyihoz képest jobb helyzetből várhatja a két csapat szerdai visszavágóját, de a Kielt nem lehet leírni, Alfred Gíslason együttese képes bármikor kiváló teljesítményt nyújtani. Ugyanakkor remekül játszott ma a MOL-Pick Szeged, amelynek esélye volt a még ennél is nagyobb győzelmet aratnia, az utolsó öt percben sikerült "nullán tartania" a Kielt és egyetlen gólt sem kapott, végül négygólos előnyt sikerült kiharcolnia Ilyés Ferencéknek - szerdán pedig kiderül, ez mire is lesz elég a Sparkassen Arénában.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. meccs

MOL-Pick Szeged - THW Kiel 33 - 29 (16-14)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3200 néző. Vezette: Matija Gubica, Boris Milosevic. (horvátok)

MOL-Pick Szeged:

SIERRA – Prodanovic 3, Robledo 4, Bombac 4/3, VRANJES 5, ANCSIN 6, Kallman 1. Csere: Blazevic, Parrondo 3, Thiagus Petrus, Hegedüs, Mindegía 3, BALOGH 4, Curuvija, Ilyés.

Juan Carlos Pastor.

Kiel:

LANDIN - Ekberg 3, BROZOVIC 5, CANELLAS 6, Anic, DUVNJAK 4, Klein 2. Csere: VUJIN 6/2, Dissinger 3, Dahmke, Jaanimaa.

Alfred Gíslason.

6/3. ill. 2/2.

- ill. 4 perc. Juan Carlos Pastor:

"Először is gratulálok a csapatnak, mert kétszer is vissza tudott jönni a meccsbe. Köszönet a szurkolóknak, mert nagyon jó hangulatot teremtettek! Jól tudjuk, hogy mi vár ránk Kielben, ezt tavaly megtapasztaltuk. Rengeteget kell dolgoznunk, és jobban kell játszanunk, hogy versenyben legyünk a Kiellel. Csak három nap van a meccsig, fontos lesz, hogy feltöltődjenek a játékosok. Nagy esemény volt ez a mai meccs a szurkolók és a játékosok számára is."

José Manuel Sierra:

"Tudtuk, hogy nagy meccs vár ránk ma, jól játszottunk és négy góllal tudtunk nyerni, ami a Kielnek is sikerülhetett volna, de a végén összeszedtük magunkat, de ne feledjük, van még 60 perc a párharcból."

Alfred Gíslason:

"Először is gratulálok a MOL-Pick Szegednek a győzelemhez, jobban játszottak nálunk. 29-28-ra vezettünk, de az utolsó percekben nem tudtunk gólt lőni, Sierra jól védett, sok hibát követtünk el. Holnap utazunk haza, egyet edzünk szerdáig, a Szeged jobban tud játszani, mint ahogy azt ma tette, így még jobbnak kell lennünk. Van esélyünk a továbbjutásra, de ahhoz nagyon-nagyon jól kell játszanunk. Jó ideje nem találtak el meccs közben, amikor játékos voltam, fel sem tűntek ezek."

Marko Vujin:

"Kicsit szomorúak vagyunk, mert a legnagyobb különbség a végén volt. Ahogy az egész meccsen játszottunk, az alapján nem érdemeltük azt, hogy négy góllal kapjunk ki. Van esélyünk a visszavágón, a modern kézilabdában négy gól nem nagy előny, amikor gyors kézilabdát akarsz játszani. Nehéz lesz, de gratulálok a Szegednek, mert megérdemelte ezt a győzelmet."

VÉGE60'Mindegíát meglökik, majd lelesik a passzát - nem tudunk újabb gólt szerezni, azonban így is elképesztő teljesítményt nyújtva, négy góllal veri a Kielt a MOL-Pick Szeged, amely a tavalyinál jóval jobb helyzetből várhatja a visszavágót! 60'Dahmke megy fel a bal szélről, Sierrát találja telibe! MEGVAN A LABDA! Nyolc másodperccel a vége előtt időt kér Juan Carlos Pastor, ebből egy ötgólos győzelem is lehet! 60'A Kielnél a labda, a Pick már nem biztos, hogy támadhat még egyszer, ezt ki kell védekezni! Eltelik egy kis idő, még 20 másodperc! 60' Mindegía gólja átcsorog a gólvonalon, de a többi lényegtelen, hiszen gól, ezt pedig beírják! 33-29, négy gólos szegedi előny, még 39 másodperc a meccsből! 59' Duvnjak átlövését fogja Sierra, a mienk a labda! Mindenki talpon a csarnokban! 59'Tavaly kettővel nyert a Pick ugyanitt, most jó lenne egy nagyobb előnnyel a németekhez utazni. ANCSIIIIIN! Egy újabb bomba tőle a szaggatottról, 32-29! 58'Mindegía bejátszása most hosszú Vranjesnek, de fault, még támadhatunk. Mindegía jól látja meg a rést, ziccerig megy, de LANDIN VÉD! Vranjesé a kipattanó. 57'Källman labdát szerez, de nem rohanunk. Gól kell, és akkor plusz háromról lehet várni a véghajrát. 56'Dahmke csak az oldalhálót találja el, majd Parrondo viszont Landin füle mellé lőőőőő! 31-29! Időt kér a Kiel! 56'ROBLEDO! Ez is szép gól talpról, 30-29. Kemény védekezés kell az utolsó öt percben, most már nagyon figyelni! 55'Üresen marad Klein beállóban, de SIERRA LÁBBAL VÉD!!! A kipattanó a Kielé, majd Vujin megindul, és a léc alá bombáz, 29-29. 54' Eladja a labdát a Kiel, újra vezethetünk! MINDEGÍA! OTT IS VAN! REMEK GÓL TALPRÓL! 29-28! 54'Nem tudjuk végigvinni a kontrát, ebben ma kétség kívül jobbak a németek. De nem is kell, Ancsin talpról lő egy remek gólt, 28-28! 53' Parrondo húzza vissza a rövid felsőbe jobbszélről, 27-28. Belemenés Dissingernél! 52' Robledót löki meg Dissinger, még mindig nálunk a labda, de sok időnk már biztosan nincs, ráadásul nagyon kellene a gól! Robledo talpról engedi el, de Landin lábbal fogja, majd Ekberg megy el egy kontrával, 26-28. 51'Robledo ugrik fel párossal, de Landin ezt is fogja. Marad azonban a Picknél, Mindegía készíti elő Ancsinnak, akit a levegőben fognak meg. 51' Egy sokgólos meccs nem feltétlen a Picknek jó, hiszen idegenben lőtt több gól is számíthat még: eladott labda után Dissinger rohan le, és vágja a léc alá, vezet a Kiel, 26-27. 50'Sierra védi Dissinger ziccerét, de hetest fújnak a horvátok: Vujin jön ismét a büntetőhöz, ezt is belövi, 26-26. 49'Brozovic rántja le Baloghot, aki elterül a földön: szerencsére nincs nagy baj, feláll rögtön az átlövő. Ő lövi el most megint derékból, de ezen Landin rajta volt. 49'Közben visszaért Källman. Vujin kérleli a bírót, hogy ne fújja be, de még maradhat a Picknél a labda. 48'Dissinger előtt szabad volt az út, ő ezt nem rontja el, pontosan a hosszú alsóba lő a jobb szélről, 26-25. 47'Robledót most megállítja a honfitárs, Canellas. Fent a bírók keze, majd Vranjest letarolja Dissinger! Ez hetes, most is Bombac lövi. Landin lábai között bevágja, 26-24! 46'Vujin lövését blokkoljuk, Sierra megfogja a labdát, mehetünk a kétgólos előnyért. 46' BALOOOGH! REMEKÜL SZÁLLT BE A MECCSBE! MÁR A PICKNÉL AZ ELŐNY, 26-25! Robledo kéri a közönség támogatását, miközben időt kér a Kiel: Källman pedig az öltözőbe szalad valamiért! 45'PAsszív a német támadásnál: még egy fault is, nincs sok idejük lőni, felteszik kínaira, de vonalat fújnak, ráadásul Sierra még véd is. 44' Vujin elengedi jó tíz méterről, de ez mellé megy tőle. Baloghot lökik meg a hatos vonalánál, csak szabaddobás. ROBLEDO! Remek bomba tőle kintről, 24-24. 44'Balogh keresi a helyet, végül meg is találja a német falban, és Landin támaszkodó lába mellett pattintja be, 23-24. 43'Källman megy fel a szaggatottról, de jócskán fölé lő. Vujin elindul, őt nehéz megállítani, most sem sikerül, 22-24 - majd eljátssza, hogy őt most nagyon bántották, egy emberként tüntet a csarnok!!! Időt kér Juan Carlos Pastor, most megállt picit a Szeged, eddig ez a félidő 10-6-ra a Kielé. 42' Balogh kap ismét hatalmasat a hatoson: Vujint most (sem) szeretik annyira a csarnokban. Robledo remek passzát kiválóan húzza le Vranjes, aki be is dobja, majd Brozovic lő egy gólt nagyon gyorsan - csak hogy közben a földön feküdt Vranjes, de ez nem érdekli a horvát sporika, 22-23. 41' Vujin elkapta a fonalat, ismét elpattintja Sierra mellett, 21-22. 41'Ez is hetes, Baloghot tarolták le ziccerben, most Bombac lövi megint a büntetőt: elsőre eldobja, és ő már nem ront, a bal alsóba küldi, 21-21. 40'HETES A KIELNEK! Először lőhet büntetőt a német együttes, Vujin végzi el: Sierra feje mellett vágja be, vezet a Kiel, 20-21. 39' Kleint küldik ki két percre, másodjára kerülünk előnybe. Hetes! Negyedjére lőhetünk büntetőt, ezúttal Balogh jön: EZ IS KIMARAD! A felső lécre lövi Balogh, ahonnan nem a gólvonal mögé vágódik! 39' Nem tudjuk megint megjátszani az akciót, ráadásul Canellasnak van egy kis szerencséje is a túloldalon, visszakerül hozzá a labda, és bepattintja Sierra mellett - egyenlít a Kiel, 20-20. 38' Eladott labda után indulhat a Kiel: ezek könnyű gólok, Klein be is dobja a ziccert, 20-19. Figyelni elöl, mert ezeket bünteti a Kiel kegyetlenül! 37' BALOGH! Micsoda gól derékból, szépen lehúzta a bal alsóba, Landin erre nem érhetett oda, 20-17. Vujin a rövid felsőbe lő Sierrának, 20-18. 36'A németek beállója, Brozovic sem játszik rosszul, most ő eredményes ziccerből, 19-17. 35'Bombac megy be két ember között jobb átlövőben, de Landin védi a rövid felsőbe tartó labdáját. Még mindig támadhatunk, de már passzív: Vranjes viszont remekel, ezt is bepattintja Landinnak, 19-16. 35' Prodanovic megszerzi Canellas hát mögötti passzát. Ilyés labdája hosszú Källmannak, de most még maradhat nálunk egy fault után. Ilyés lövésébe blokkolnak, jöhetünk a sarokból. 34' Kallman! A svéd eddig még nem szólt hozzá a meccshez, most megteszi! 18-16! 33'Blazevic most jól fogja meg Canellast, majd Prodanovic is remekül védekezik Duvnjakkal szemben. Canellas talpról elengedi, ezt most nem tudja fogni Sierra, 17-16. 33' Eladott labda támadásban, ezeket minimalizálni kell. Mire már indulna a Pick, visszafújják a horvátok, Brozovic kap egy faultot. 32'Canellas kap egyet Ilyéstől, próbál belőle többet kihozni, mint ami volt: végül Sierra mellett a kilencesről bepattintja, 17-15. 31'Vujin nem tudja visszahúzni eléggé a bal szélről, Prodanovic viszont az utolsó pillanatig kivár, és a már süllyedő Landin mellett gólt lő, 17-14! 31' A Kiel kezdte a második félidőt. SZÜNET30'Mindegía keresztpasszát elcsípi Klein, ráadásul Ekberg a kontrából gólt lő - hát, valószínű, hogy Pastor mester nem így képzelte ezt a játékot, így kettővel, 16-14-re vezet a MOL-Pick Szeged a Kiel ellen a szünetben. 30' Parrondo kap egyet az arcára, ezért sincs két perc - egyelőre egy kiállítással lehozzák az első félidőt a sporik. Huszonhét másodperccel a szünet előtt időt kér Juan Carlos Pastor - egy négygólos vezetés a félidőre nagyon jól mutatna... 29'Mindegía passza most rövid, és hiába állt Anic a vonalon belül, nincs ítélet a horvátoktól. Duvnjaknál ez belemenés, Parrondo védekezett remekül. 28'VRANJES! Remekül játszik bent a falban, megint el tud szakadni a védőtől, és be is lövi Landin mellett, 16-12. Gyors válasz Kleintól, 16-13. 28'Összeállt most a szegedi védekezés, Thiagus Petrus blokkol. Duvnjak lövése besurran Sierra keze mellett, nagyon kevés helye volt a horvátnak, de megtalálta, 15-12. 27'Balogh előtt van terület, be is megy bátran, és kilövi a bal sarkot, 15-11! 27' SIERRA! Megint egy elképesztő bravúr a spanyoltól Duvnjak ziccere után, iszonyatosan fontos védések ezek! Meg lehet lépni négy góllal! 26'Canellas megint ellépi, ez azért nem megszokott tőle, de hát annyi baj legyen. Mindegía estében lő Landin lábai között a kapuba, megint három a Pick előnye, 14-11! 25'Canellas húzza vissza Sierra mozgásával ellentétes irányba, 12-11. Vranjes visszajön, és be is vágja Landin mellett, 13-11! 24' Mindegía betörése után véd Landin, majd a kipattanóból induló Duvnjak ziccerét is fogja Sierra! Elképesztő a tempó, már megint ziccer, ezt Robledo viszont bevágja! 12-10! Időt kér a Kiel! 23' Még egy perc a németek kiállításából: Canellas lép rengeteget, de maradhat a Kielnél. Már passzívot jeleznek, Dahmke szorított helyzetből leadott lövését fogja Sierra! 23'Thiagus Petrus megszerzi Duvnjak labdáját, majd Parrondo marad üresen, aki bepattintja Landin mellett, újra vezet a Pick, 11-10! 23'Duvnjak arcra ütést reklamál, de Källman sárgát kap ezért - nem tűnt ez olyan szándékosnak, minden esetre egy fél perc eltelik a németek kiállításából. 22'Ancsin készíti elő Robledónak, azonban a rövidbe szánt labdát Landin könnyedén fogja most. Sierra lába mellett Dissinger lövi be, de Prodanovic iszonyat könnyen és gyorsan indul meg, 10-10! Ráadásul Kleint ki is küldik két percre! 21' Szép védés Sierrától Dissinger lövése után, most viszont nem sietünk, újra vezethetünk. Ez most nem talál kaput kintről, majd Duvnjak ugrik rá ellenfelére, megkapja a Pick a labdát. 20' ANCSIN! Az ő bombáinál Landin csak szétteszi a kezét, ezeket képtelenség megfogni! 9-9! 19' SIERRA! Duvnjak átlövését üti fölé, majd nem jó a passz a szélre, amit Klein húz le - ráadásul Duvnjak lő egy újabb gólt, megint vezet a Kiel. A rohanás nem biztos, hogy a szegediek előnyére válik ma, 8-9. 19' ANCSIN! Remek átlövés a szaggatottról tőle, újra iksz, 8-8! 18' Belemenés Jaanimaanál, majd Blazevic viheti végig a kontrát, de a kapufát találja el. Duvnjak büntet, az irányító eddig elég jól mozog, 7-8. 17'BOMBAC! MICSODA GÓL TŐLE! DERÉKBŐL EGY ÓRIÁSI BOMBA A FELSŐ SAROKBA! 7-7! 17'Na most egy gyors kontra: Prodanovicot a nyakánál rántja le Klein, de nincs két perc! 16'Robledo kígyózik be három német között, és lő Landin kapujának felső léce alá ziccerből, 6-7! 16'Kisebb tanakodás után megadják Brozovic gólját, ismét kettő a különbség, 5-7. Brozovic lent marad, így nem tud indulni a Pick. 15'Vujin átlövését fogja Sierra, majd megint Vranjeshez jut el a labda Bombac passza után, aki most már bepattintja Landin lába alatt, 5-6. 14'Eljut a labda Vranjeshez beállóban, de megint Landin állja útját a labdának, elkapta a fonalat, nyolc perce nincs szegedi gól! 14'Canellasnál lépéshiba, jöhet a Pick. Bombacra elképesztően figyelnek, Robledo előtt sincs hely - egyelőre ez a német fal nagyon működik. 13' Megint kontrát fújnak a sporik, majd Ancsin kap sárgát a fal közepén. 13'Duvnjak lövését blokkoljuk, de már fújnak a horvátok. Megszerezzük Duvnjak passzát, de nem tudunk indulni. 12'Vranjes, megint egy hetes a beállótól, nem bírnak vele! Most Parrondo jön, ő tavaly jól dobta a heteseket a német csapatok ellen: LANDIN EBBE IS BELEÉR LÁBBAL, KIMARAD EZ IS! 12'Duvjnak szerez újabb gólt átlövésből, 4-6. Támadásban jól kezdett a Pick, de az első percek óta nem találja a rést a németek védelmén. 11' Vranjes harcol ki egy újabb hetest Dissinger mellett, jöhet ismét Bombac a büntetőhöz: LANDIN VÉD LÁBBAL! 10'Duvnjak mellé lő, de sárgát kap Blazevic, maradhat a Kielnél. SIERRA! Remekül kezd a spanyol, most Dissinger lövését fogja a hatosról, ennél viszont tehetetlen, Duvnjak felvarrta a léc alá, vezet a Kiel, 4-5. 9' Elveszik a horvátok most a labdát a Picktől könyökhasználat miatt. 9'Duvnjak passza nagyon magas a szélre, az induló Källman elöl pedig az utolsó másodpercben ütik ki a labdát. Vranjes megint be tud fordulni, Brozovicnak érik a két perc. 8'Robledo verekszi be magát középütt, kap egy szabadot. Ancsin talpról elengedett labdájába beleblokkolnak, és még akrobatikus mozdulattal Landin is hozzáér, így nincs sarokdobás. 7'Sierra megint fog egy átlövést, de a kipattanót Brozovic szedi össze, aki ebből már egyenlít, 4-4. 7'Bombac félmagas passzát nem tudja összeszedni Robledo, de Sierra megfogja Brozovic lövését beállóból! 6'Robledo bejátszásánál lökik meg Vranjest, Brozovic kap sárgát érte. Landin még nem találkozott a labdával, ez azért ritka nála, persze nem baj, ha így marad. 6' Prodanovic egy gyors góllal a szélről, erre legalább ilyen hamar válaszol Canellas, 4-3. 5'Canellasnál talán ez lépés is volt, minden esetre sok ideje már nem maradt támadnia a Kielnek: Canellas átlövését Sierra üti ki, de még mindig maradhat náluk: Canellas ezt már megoldja harmadjára, 3-2. 4'Sierra ezt az átlövést lehúzza, majd Ancsin megy fel megint: a közönség már gólt kiált, de ez kívülről találta el Landin kapujának bal alsó sarkát. 3' Keményen védekezik most a Pick, Canellast és Brozovicot is határozottan állította meg a szegedi fal. Üresen marad most Brozovic, aki megszerzi a vendégek első gólját, 2-1. Ancsin gyorsan válaszol kintről! 3-1! 2' Vujin előtt van hely középen, de Seirra lábbal véd. A túloldalon Ancsin Landin támaszkodója mellé lő, 2-0! 1'Robledo találja meg a falban Vranjest, aki rögtön egy hetest is kiharcol: jön Bombac a büntetőhöz, felvarrja a jobb felsőbe, 1-0! 1' A Pick kezdte a meccset. 18.23 - Óriási a hangzavar a kezdés előtt, a BL-himnuszát alig lehet hallani a szurkolók hangjától! Ez fog kelleni a meccsen is! 18.15 - A szegediek már végeztek a bemelegítéssel, még Robledo maradt kint egy kicsit gyakorolni, a németek még sprintelnek párat, illetve Landinnak lőnek még: az biztos, hogy a dán kapus kulcsfigura lehet ma, de neki tavaly sok sikerélménye nem volt itt az újszegedi sportcsarnokban - igaz, akkor még a Löwen kapujában állt. 18.13 - Szépen telik a csarnok, teltház előtt játszanak majd a csapatok. Szükség is lesz ma a közönségre, hiszen még a győzelem aránya sem mindegy, tekintve, hogy ahogy az előző idényben, úgy idén is a Kiel otthonában rendezik majd a visszavágót, méghozzá csupán három nap múlva. 18.04 - A Kiel február 27-e óta nem játszott mérkőzést: kérdés, hogy ez a szünet majd miképp hat a németekre, miközben a Pick számára folytatódott a bajnokság, és hét közben, Balatonfüreden nyert Juan Carlos Pastor együttese 10 góllal. 17.51 - A nyolcaddöntő többi mérkőzését már lejátszották: érdekesség, hogy a körben egyetlen hazai siker sem született, mi több, négy csapat idegenben tudott nyerni, így a Veszprém mellett a Flensburg, a Kielce, és a Löwen is győzött otthonától távol, az egyetlen kivételt a Vardar Szkopje jelenti, a macedónok 30-30-as döntetlent játszottak a lengyel Wisla Plock otthonában. A hazai csapatok "becsületét" tehát a Pick mentheti meg ma - persze nem lesz ez könnyű feladat. 17.43 - Érkeznek a szegediek is: Zubai hiányában a kapitány-helyettes, Jonas Källman vezetésével. 17.39 - A németek közül már jó néhányan a pályán, köztük az a Marko Vujin is, aki ismerős lehet itt Szegeden, hiszen korábban a Veszprém színeiben nem egy derbin játszott már a csarnokban. Tavaly áprilisban négy gólt lőtt a két csapat újszegedi sportcsarnokban lejátszott meccsén. 17.31 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból! A két csapat keretét böngészve megállapíthatjuk, hogy a Pickből ezúttal hiányozni fog a csapatkapitány, Zubai Szabolcs: a beállós még a Vardar elleni meccsen sérült meg, azonban a bokája nem jött rendbe, ő kihagyja a mai meccset. A Kielnél sem teljes a keret, hiszen Toft Hansen és Wiencek súlyos sérülése miatt hiányzik, viszont Dissingert összedrótozták a mai meccsre. A mérkőzés 18.30-kor kezdődik!

Közzétette: Szegedma Hírportál – 2016. március 20.