Vízilabda: győzelemmel hangolt a Szeged a Bresciára

2016. február 6., szombat
tiszavirag_szegerd_eger_mj-09_kiss_csaba

Kétgólos győzelmet aratott a Contitech Szeged Diapolo az újonc Tatabánya otthonában, így továbbra is őrzi dobogós helyét az alapszakasz táblázatán.

Az első negyed döntetlenje után a második elején

Salamon Attila

góljával még a hazaiak vezettek, erre azonban három szegedi találat érkezett válaszként. (4-6) Az utolsó felvonásnak háromgólos különbségről indultak neki a felek (5-8), és bár ebből

Francsics Dániel

tudott faragni,

Lukas Seman

Chilkó Márton

jóvoltából azonban már négyre is hízott a differencia. (6-10)

Tatár Roland

találata két és fél perccel a vége előtt még adott némi reményt az újoncnak, de aztán Seman ismét mattolta

Stefan Zivojinovicot

, eldöntve ezáltal lényegében a fontos kérdéseket. (7-11) A végére még tudott valamelyest kozmetikázni az eredményen a Tatabánya, a győzelmet azonban a Tisza-partiak kaparintották meg a lefújáskor.

Varga Péter

legénysége tizenegyedik bajnokijából a hatodikat nyerte meg, amivel továbbra is a harmadik helyet foglalja el a táblázaton. Kiss Csabáékra szerdán már újabb nemes feladat vár, hiszen az olasz Bresciát fogadják Hódmezővásárhelyen az Euro Kupa elődöntőjének visszavágóján.

Férfi vízilabda OB I alapszakasz A csoport, 11. forduló:

EBP Tatabánya – ContiTech Szeged Diapolo 9–11 (3–3, 1–3, 1–2, 4–3)

Tatabánya, Tatabányai Sportuszoda. Vezette: Homonnai Dániel, Mucskai Péter.

Tatabánya:

Zivojinovic - Francsics 1, Kiss Gy. 2/1, Regős 2, Mocsári, Császár 1, Práczky.

Mészáros, Sebestyén, Salamon 2, Dobay, Kiss Sz., Tatár 1.

Szolnok István.

Meixner - Kiss Cs. 2, Sánta 1, Varga II., Palotás, Kunac 1, Manhercz K. 1.

Bognár (kapus), Berkó, Sedlmayer, Seman 3, Manhercz Á. 2, Zsigri, Chilkó 1.

Varga Péter.

Emberelőny:

7/2, ill. 11/4.

Ötméteres:

1/1, ill -.

Győzelemmel távoztak a szegedi pólósok Tatabányáról - szerdán már a Brescia következik! KLIKK: http://szegedma.hu/?p=607340

Közzétette: Szegedma Hírportál – 2016. február 6.