Női futball: négy év után búcsúzott a SZAK az NB I-től + FOTÓK

2015. június 21., vasárnap
gyori_eto_szak012

Kétgólos vereséget szenvedett az osztályozós párharc visszavágóján a Győri ETO otthonában, így négy év után búcsúzni kénytelen a Szegedi AK a női labdarúgó NB I mezőnyétől.

A múlt heti

1-1-es szegedi döntetlen

után már lehetett tudni, hogy nagy valószínűséggel győznie kell a SZAK-nak Győrben ahhoz, hogy megőrizze első osztályú tagságát. Ennek ismeretében feszültek egymásnak az ellenfelek. Nyílt sisakos küzdelem alakult ki, mert láthatóan a hazaiak sem akarták a véletlenre bízni, hiszen egy kapott gól esetén nem lehettek biztosak a továbbjutásban. Mindkét csapatnak akadtak lehetőségei, de az első gólt a Győr szerezte meg

Öreg Cintia

révén, aki középen lépett ki egy remek indítással, majd a védőket lerázva 12 méterről a kapujában ragadó szegedi kapus felett a léc alá vágta a labdát (1-0). Erre a 30. percben válaszolt a SZAK.

Szil Tünde

vitte keresztbe a labdát a kaputól 30 méterre. A közbelépő védőről

Sanja Tumbas Loketichez

került a labda, aki újra Szilhez passzolt. Csinált egy szép cselt, majd beütötte a labdát a jó ütemben kilépő

Papp Dorinához

, aki a kimozduló

Szabó Enikő

hasa alatt a hálóba gurított (1-1). A 34. percben ismét hátrányba került a szegedi együttes, amikor egy labdavesztést követően

Németh Loretta

egyedül vezethette rá

Mesterházi Csillára

a labdát. Megverte őt egy csellel, majd helyzeti előnybe került és a kimozduló

Almina Hodzic

mellett a bal alsó sarokba lőtt (2-1). A 49. percben Szil Tünde indult meg a középpályán, és mivel nem léptek ki rá, 30 méterről lövésre szánta el magát. Kellemetlen lökete kijött a kapusról, de nem érkezett senki, aki a hálóba tudott volna passzolni, így a védők tisztázni tudtak. Két percre rá

Zimányi Kovács Anikó

mozgott befelé egy bedobással és 25 méterről lőtt, ám a lefelé csapódó labdát a hazai kapus kipiszkálta a jobb felső sarokból. Az ezt követő szögletet

Barta Dijana

fejelte fölé. Egymás után jöttek a szegedi lehetőségek. Egy beívelést követő Papp Dorina fejesből már túljutott a labda a kapuson, ám

Soós Adrienn

a gólvonalról kivágta azt. Az 57. percben végleg megpecsételődött a SZAK sorsa, amikor az egyik menetrendszerű győri kontra eredményre vezetett.

Öreg Cintia

tört előre középen, amikor a kilépő védőről visszapattant elé a játékszer. Ő gondolkodás nélkül szöktette a balról keresztbe mozgó

Süle Dórát

, aki egyedül vezethette rá a szegedi kapusra a labdát, majd az elvetődő Almina Hodzic felett 10 méterről a hálóba emelt (3-1). Innentől kezdve szétesett a játék. A szegediek elkeseredetten rohamoztak, de egyre kevesebb elképzelés és átütőerő volt bennük és már egyre kevésbé tudtak visszazárni védekezésben. A hazai csapat továbbra is kontrákra épített, így lüktető volt a játék és mindkét oldalon több veszélyes lehetőség adódott. A 84. percben megfogyatkozott a SZAK, miután Mesterházi Csilla utolsó emberként csak szabálytalan eszközökkel tudta elválasztani

Németh Lorettát

a labdától, így a kiállítás sorsára jutott. A Győri ETO 4-2-es összesítéssel lépett tovább a párharcból és megérdemelten jutott be az NB I-be. A múlt heti találkozóhoz hasonlóan a Szegedi AK-nak is megvoltak a lehetőségei, de ezeket nem sikerült megfelelő százalékban kihasználniuk, így a csapatnak 4 év után búcsúznia kellett az első osztálytól. Ez nagy részben azon múlott, hogy a kulturáltan futballozó ETO gyors támadóival a szegedi védelem nem tudott mit kezdeni, míg támadásban a SZAK közel sem tudott annyit nyújtani, ami ahhoz kellett volna, hogy ezt ellensúlyozni tudja. A vendégegyüttes túl sokáig egyensúlyozott pengeélen ebben a bajnokságban és elsősorban a pszichés tényezőkben, a koncentrációban maradt alul a frissebbnek tűnő győriekkel szemben.

Osztályozó a női labdarúgó NB I-ért, 2. mérkőzés:

Győri ETO FC - Szegedi AK 3-1 (2-1)

Győr, ETO Park stadion. Vezette: Horváth Tibor (Szalai Balázs, Molnár István).

Győr:

Szabó - Fél A., Soós (Szűcs 81'), Fél P., Dura, Öreg (Mészáros 89'), Süle, Fleck, Kalmár, Németh, Zemlényi (Kovács - a szünetben).

Horváth István Tamás.

SZAK:

Hodzic - Szalai (Fehér 75'), Mesterházi, Dudás (Varga 60'), Szil, Zimányi Kovács, Papp, Lévai, Nyitrai, Barta, Tumbas Loketic (Végh 70').

Cserenkó Szabolcs.

Öreg (18'), Németh (34'), Süle (57'), ill. Papp (30').

Zemlényi (9'), Németh (77'), ill. Barta (45'), Dudás (60').

Mesterházi (84'). Horváth István Tamás:

"Nagyon örülök ennek a sikernek! Úgy gondolom, a két mérkőzés alapján megérdemelten jutottunk tovább ebben a párharcban és mivel összesítésben két góllal többet rúgtunk ellenfelünknél, rászolgáltunk, hogy jövőre megméressük magunkat az NB I-ben."

Cserenkó Szabolcs:

Gratulálok a győzelemhez a Győr csapatának! 2-1-es hazai vezetésnél még úgy éreztem, hogy visszajöhetünk a meccsbe, mert két komoly lehetőségünk is volt a második félidő elején. A harmadik gól azonban megpecsételte a sorsunkat. Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült megtartanunk első osztályú tagságunkat!

Nem sikerült az osztályozó az ETO ellen - kiesett a SZAK az élvonalból. Részletek ITT: http://szegedma.hu/?p=548573

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. június 21.