Női futball: hazai remivel nyitotta az osztályozót a SZAK az ETO ellen + FOTÓK

2015. június 14., vasárnap
szak_gyori_eto011

Két gólt és döntetlent hozott a Szegedi AK és a Győri ETO az élvonalért zajló oda-visszavágós párharcának első mérkőzése.

A mérkőzés előtt az volt a kérdés, sikerül-e újra felpörögni a SZAK-nak, hiszen a múlt hét végén - az Újpest elleni két siker után - nem volt meccse a csapatnak, a hét elején pedig már úgy volt, hogy játék nélkül bent maradt az együttes az NB I-ben. Az élet azonban átírta a forgatókönyvet, mert az előzetes várakozásokkal szemben mégsem szűnt meg a Győr klublicence, így a vendégek kérelmére le kell játszani az osztályozó mérkőzéseket. Ennek megfelelően a vendégek is rendkívül motiváltan kezdték a meccset. A mérkőzés elején a hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést és az első 20 percben uralták is a játékot. A 8. percben kellemetlen esemény történt, mert megsérült

Szalai Ágnes

, akinek kulcsszerepe lett volna a felépített taktikában. Közel tíz percig ápolták, vissza is tért a pályára, de rövidesen le kellett cserélni, így a szegedieknek szerkezetet kellett váltaniuk. A 19. percben

Papp Dorina

próbált lefordulni védőjéről a tizenhatos sarkánál, ám felvágták.

Szil Tünde

állt a labda mögé, ám jól helyezett, 17 méteres lövése a felső kapufáról vágódott ki a mezőnybe. A félidő közepétől kezdett magára találni az ETO, amely gyors szélsői révén kontratámadásokat igyekezett vezetni, azonban a szegedi védelem - élén

Almina Hodzic

kapussal - stabilan állt a lábán. Igazán komoly lehetősége egyik csapatnak sem volt, egészen a 39. percig, amikor egy bedobással

Zimányi Kovács Anikó

indult meg befelé. 18 méterről ballal két védő szorításában is el tudta lőni a labdát, azonban

Mészár Krisztina

védte a középre érkező löketet. A 44. percben megszerezhette volna a vezetést a Győr, amikor

Németh Loretta

indult meg lendületből egy középpályán megszerzett labdával. Három embert is kicselezett, és már csak a kapussal állt szemben, ám Almina Hodzic jó ütemben vetődött ki és leszedte a lábáról a labdát. A második félidő ismét szegedi lehetőséggel kezdődött. Papp Dorinát kaszálták el 20 méterre a kaputól, Szil Tünde szabadrúgása azonban fölé szállt. Az 54. percben megszerezte a vezetést a vendég együttes.

Süle Dóra

viharzott el a jobb oldalon,

Mesterházi Csilla

viszont jól helyezkedett és tisztán elrúgta előle a labdát, a támadó viszont "fennakadt" rajta. A játékvezető érthetetlen módon szabadrúgást adott befelé, amit Németh Loretta 18 méterről, a 16-os sarkáról a léc alá vágott (0-1). A 63. percben

Sanja Tumbas Loketicet

állították meg szabálytalan eszközökkel a győri tizenhatos sarkán, Zimányi Kovács Anikó okosan tekert szabadrúgása azonban centiméterekkel elkerülte a hosszú felső sarkot. Két perccel később szintén Zimányi Kovács tornáztatta meg a kapust, amikor két védőtől szorongatva is lőni tudott. Az ezt követő szögletet a hosszú oldalra küldte, ahol Szil Tünde szerezte meg. Egy csellel megverte a védőjét és laposan, keményen a hosszú sarokra lőtt, azonban az egyik védő blokkolt, így centiméterekkel hagyta el a kapufa mellett a játékteret a labda. Fokozódott a szegedi nyomás, mikor a 70. percben egy jobb oldalról belőtt szabadrúgásba két kézzel ütött bele az egyik győri védő. A jogosan megítélt büntetőt Szil Tünde kíméletlenül a bal alsó sarokba vágta (1-1). A találkozó végén ismét a vendégeknek voltak lehetőségei, mert a SZAK ment előre és egyre nagyobb tere volt a kontrákra a győrieknek. Többször is lesen állította meg a vendégeket a játékvezető sípja. A 82. percben Süle Dóra lépett ki egy hosszú indítással és már helyzetben volt, amikor

Dudás Diána

az utolsó pillanatban érkezve elpöckölte előle a labdát. A 88. percben Németh Loretta lépett ki egyedül a védők közül és már csak a kapussal állt szemben, ám Almina Hodzic kirobbant kapujából és óriási bravúrral megszerezte a labdát. Összességében elmondható, hogy a nagy tét és a kánikula is rányomta a bélyegét a mérkőzésre. Tartott egymástól a két csapat, és kellett egy kis idő, mire láthatóvá vált, ki milyen taktikát akar alkalmazni. A SZAK inkább a pozíciós játékot erőltette és pontrúgásokból alakultak ki a nagyobb lehetőségei, míg az ETO - gyors szélsői révén - kontrajátékra rendezkedett be, és rendre zavart is tudott ezzel okozni a szegedi védelemben. A vendégek sokkal felszabadultabban játszottak, hiszen nekik nem volt veszítenivalójuk, míg a hazaiakon érezni lehetett némi görcsösséget. A mérkőzés a helyzetek alapján igazságos döntetlennel zárult, bár mindkét együttesnek megvoltak a lehetőségei arra, hogy a maga javára fordítsa a meccset. A szegedieknek elsősorban támadójátékban kell javulniuk ahhoz, hogy megőrizzék NB I-es tagságukat.

Osztályozó a női labdarúgó NB I-ért, 1. mérkőzés:

Szegedi AK - Győri ETO FC 1-1 (0-0)

Szeged, Felső Tisza parti stadion. Vezette: Dolnegó Bálint (Kovács Gábor, Bornemissza Norbert).

SZAK:

Hodzic - Harcel, Mesterházi, Barta (Varga 58'), Lévai, Szil, Szalai (Tumbas Loketic 25'), Zimányi Kovács, Papp, Dudás, Lipták.

Cserenkó Szabolcs.

Győr:

Mészár - Fél A., Soós, Fél P., Dura (Szűcs 74'), Öreg, Süle, Fleck, Kalmár, Németh, Zemlényi (Kardos E. 54').

Horváth István Tamás.

Szil (70' - tizenegyesből), ill. Németh (54').

Szil (78'), Dudás (90'), ill. Dura (70'), Fleck (90+2'). Cserenkó Szabolcs:

Egy nagyon motivált győri csapattal találkoztunk. Nekünk sajnos nem tett jót a két hét szünet, mert meg sem sikerült közelítenünk azt a teljesítményt, amit az Újpest elleni párharcban nyújtottunk. Meghatározónak bizonyult Szalai Ágnes kiválása a 8. percben, mert neki kulcsszerepe lett volna abban a taktikában, amit elterveztünk. A helyzetek alapján reális a döntetlen, győzelmet semmiképpen sem érdemeltünk volna a mai mérkőzésen. Rendezzük a sorokat és jövő szombaton győzni megyünk Győrbe!

Horváth István Tamás:

"Nagyon készültünk erre a mérkőzésre, hiszen az utolsó szalmaszálba tudtunk kapaszkodni, amit megadott a sors. Én úgy gondolom, hogy ez a nagyon fiatal csapat most is bebizonyította, hogy tud küzdeni, tud játszani. Óriási lehetőségeket hagytunk ki! Ha a végén jobban összpontosítunk, akkor megnyerhettük volna ezt a mérkőzést. Egy óriási egyéni hiba megfosztott minket ettől, hiszen a tizenhatoson belül nem lehet kézzel hozzáérni a labdához."

Hazai döntetlennel kezdte az osztályozós párharcot a másodosztályból fellépni szándékozó Győri ETO ellen a SZAK - részletek ITT: http://szegedma.hu/?p=546985

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. június 14.