Kézilabda: változik az NB I-es lebonyolítás a nőknél és a férfiaknál is

2015. június 16., kedd
kezilabda_szs

A 2015/16-os szezonban módosul a női és a férfi kézilabda NB I lebonyolítása, a férfiaknál a létszám is változott.

A magyar szövetség keddi közleménye szerint a gyengébbik nemnél a 12 csapatos alapszakaszt követően a legjobb nyolc együttes jut a negyeddöntőbe, amelyben az első helyezett a nyolcadikkal, a második a hetedikkel, a harmadik a hatodikkal, míg a negyedik az ötödikkel találkozik. A győztes csapatok az elődöntőben, a negyeddöntők vesztesei az 5-8. helyért folytatják. A negyeddöntőtől kezdve minden szakaszban oda-visszavágó alapon dől el a továbbjutás, illetve a helyezések sorsa. Minden párharcban az alapszakaszban jobban szerepelt gárda lesz az első meccs pályaválasztója. Mostanáig a legjobb négy jutott a rájátszásba, ahol a párharcok az egyik fél második győzelméig tartottak. Az új idényben a 9-12. helyért a csapatok az alsóházban - egymás elleni eredményeik továbbvitelével - hatfordulós rájátszásban döntik el a bajnoki helyezések sorsát. A férfi NB I-ben annyi a változás, hogy nem lesz döntős sorozat, illetve a létszámot 12-ről 14-re emelték, ugyanis a legutóbbi idény valamennyi résztvevője az élvonalban folytathatja szereplését, valamint indulási jogot szerzett az NB I/B keleti és nyugati csoportjának bajnoka is. A SEHA Ligában is induló, bajnoki címvédő MKB-MVM Veszprém az alapszakaszban nem szerepel, így a 13 csapat mindegyike 24 mérkőzést játszik az alapszakaszban, melynek végén az öt legjobb az MKB-MVM Veszprémmel kiegészülve tízfordulós rájátszásban dönti el a bajnoki helyezéseket. Az alapszakasz 6-13. helyezettjei pedig a bajnokság 7-14. helyéért körmérkőzéses rendszerben küzdenek meg bónuszpontokkal indulva.