Női futball: sokba kerültek a kimaradt helyzetek a SZAK-nak a Viktória ellen + FOTÓK

2015. május 12., kedd
szak_viktoria005

Vereséget szenvedett a Viktóriától, így az utolsó kör előtt matematikailag is elbúcsúzott az egyenesági bennmaradástól a Szegedi AK a női labdarúgó NB I-ben.

A meccs erős szélben kezdődött. Mindenki szeme és szája tele lett a finom salakporral a Szegedi Városi Stadion centerpályáján. A szél támogatását is élvezve a SZAK kezdte nagyobb lendülettel a játékot, hiszen számukra volt nagyobb tétje a küzdelemnek - a Viktória már biztos 5. helyezettként vágott neki a mai találkozónak. A 10. percben máris ziccere akadt a hazai csapatnak, amikor egy rossz passzt lefülelve

Zimányi Kovács Anikó

tört kapura a bal oldalról. A védő igyekezett keresztezni, de neki maradt még annyi ideje, hogy ellője a labdát a hosszú sarok irányába, azonban

Egyed Barbara

egy gyors vetődéssel szögletre tolta azt. Két percre rá egy szögletből

Szil Tünde

fejelt nem sokkal mellé. A 14. percben igazi helyzet nélkül gólt talált a vendégcsapat! Egy szögletből belőtt labda csorgott le a védőkről, amit a kaputól 8 méterre helyezkedő

Manhart Heike

jó helyzetfelismeréssel a hálóba lőtt (0-1). A 22. percben egy beívelt szögletre

Földesi Lilien

jött ki határozottan. Kiütötte a labdát, ami azonban

Balogh Henrietta

elé került, aki kiszorított szögből is megcélozta a hosszú sarkot, azonban lövése - ha nem is sokkal - elkerülte a kaput. A 38. percben ismét Földesi volt a főszereplő, aki nagyszerű ütemben lépett ki kapujából a lendületből érkező Manhart Heike elé, aki el akarta pöckölni a labdát a kapus mellett, akinek testéről azonban szögletre pattant a játékszer. Ez bravúr volt a javából! A 41. percben egy jobb oldali akciót követő beíveléskor a kapuson már túljutott a labda,

Dénes Dorottya

levette a kapu előtt, azonban lövésébe Szil Tünde önfeláldozóan belevetődött, így megszűnt a vészhelyzet a szegedi kapu előtt. A második játékrész is hazai akcióval kezdődött. Zimányi Kovács húzott befelé egy cselt követően a tizenhatos vonalán. Tolt rajta egyet, de kissé hátradőlt a lövés pillanatában, így fölé bombázta a labdát. Pár perccel később

Ferencsik Evelin

állt egy 22 méteres szabadrúgás mögé a tizenhatos bal sarkánál. Eldurrantotta a labdát, amin a szél még lökött is egyet, így

Almina Hodzic

csak kiütni tudta. Az érkező Balogh Henrietta 5 méterről megrezgette a hálót, de a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot. Az 59. percben

Siklér Kinga

lépett ki középen a védők közül egy indítással, de a szegedi kapus jó ütemben robbant ki kapujából és nagyszerű vetődéssel lelopta lábáról a labdát. A szegedi védők egyre többször adták haza szorult helyzetben a labdát a kapusnak, aki a mezőnybe vágta azokat. Az egyik ilyen jelenetnél a 78. percben Almina Hodzicnak röviden sikerült felszabadítania,

Dömsödi Petrához

került a labda, aki elindult vele és a kimozduló portás fölött a hálóba lőtt (2-0). A SZAK továbbra is elkeseredetten rohamozott, mint az egész találkozón. Manhart Heike lökte fel az elfutni igyekvő

Szalai Ágnest

a tizenhatos előterében. A 18 méteres szabadrúgás mögé Szil Tünde állt oda, de jól helyezett labdája - ahelyett, hogy utat talált volna a kapuba - a felső kapufán csattant. A SZAK az utolsó lehelletéig küzdött, de mivel kitámadott, egyre sebezhetőbbé vált hátul, így egy kontratámadás végén az elfutó Siklér Kinga tette fel az I-re a pontot a 89. percben, amikor kilőtte a hosszú sarkot (3-0). A meccs összképét tekintve elmondható, hogy a Viktória győzelme megérdemelt, de a gólkülönbség túlzó, mert mezőnyben nem volt ekkora különbség a két csapat között. A vendégek nagyobb rutinját és kultúráltabb mezőnyjátékát a szegediek küzdőképességükkel igyekeztek ellensúlyozni és még a helyzeteik is megvoltak a szoros eredmény eléréséhez. Elérte viszont őket a szokásos mumus, a góliszony - most sem sikerült gólra váltaniuk azokat a helyzeteket, amit a többi csapat gond nélkül értékesíteni szokott. A vereséggel matematikailag is biztossá vált, hogy

Cserenkó Szabolcs

tanítványai az utolsó helyen zárják a rájátszást, és helyosztó párharcra kényszerülnek a bennmaradásért.

Női labdarúgó NB I alsóházi rájátszás, 5. forduló:

Szegedi AK - Viktória FC 0-3 (0-1)

Szeged, Felső Tisza parti stadion. Vezette: Bánáthy János (Vereska Mátyás, Csamangó Tamás).

SZAK:

Földesi (Hodzic - a szünetben) - Tumbas Loketic, Mesterházi, Nyitrai, Szalai, Lévai, Szil, Zimányi Kovács, Varga (Fehér 73'), Barta (Papp - a szünetben), Harcel.

Cserenkó Szabolcs.

Viktória:

Egyed - Kun, Harsányi, Manhart, Szakonyi (Kiss - a szünetben), Magyar, Csidei, Siklér, Dénes (Dömsödi 68'), Balogh, Ferencsik.

Kiss Tamás József.

Manhart (14'), Dömsödi (78'), Siklér (89'). Cserenkó Szabolcs (SZAK):

"Nagyon szerettem volna győzni a mai mérkőzésen, hogy kiköszörüljük azt a csorbát, amelyet a múlt héten elszenvedtünk. Ennek rendje és módja szerint az első félidőben jól kezdtük a mérkőzést, de sajnos a ziccerünk kimaradt, és ilyenkor a futball büntetni szokott. A bekapott gól után sajnos láttam a lányokon, hogy picikét megtörtek. A második játékrészben az ellenszél miatt már kevesebb lehetőségünk volt, bár a kapufát így is sikerült megzörgetnünk, azonban rúgott gól hiányában ma sem sikerült nyernünk."

Bánfalvi Attila (Viktória):

"Nehezen kezdtünk, a Szeged nagyon motiváltan lépett pályára. A szél is segítette őket az első félidőben, ez is befolyásolta a mérkőzést. Játékosaim sok hibával futballoztak, türelmetlenül, kapkodva járattuk a labdát. Volt lehetősége a hazai csapatnak is, hiszen 0-0-nál óriási ziccert védett a kapusunk. Aztán fokozatosan jöttünk bele a játékba, s a második félidőben a szél is minket segített. Megérdemelten nyertünk, de nagyon nehéz dolgunk volt az óriási szívvel küzdő Szeged ellen."

Nyitrai Nóra (SZAK):

"Másodszor szerepeltem a felnőtt csapatban. Nagyon jól éreztem magam, élveztem a játékot és sajnálom, hogy nem sikerült győzni. Szerintem a csapat mindent megtett azért, hogy eredményesek legyünk, de ez a mai napon nem sikerült."

Egyed Barbara (Viktória):

"Az első félidőben nehezen kezdtük a játékot, sokat kapkodtunk és a hosszú utazás, meg az ellenszél sem segített minket. A fordulás után már többet tudtunk támadni és végül sikerült megszereznünk a győzelmet."