Labdarúgás: hátrányból fordítva verte az FK az UTC-t + FOTÓK

2015. május 23., szombat
fk-utc12kf

Győzelmet aratott a szegedi presztízsmeccsen az FK 1899 Szeged, Tóth János tanítványai 2-1-re verték a vendég UTC-t.

Az első néhány perc tapogatózó játéka után a vendégek kapták el jobban a fonalat, és előbb

Mészáros Tibor

átlövését kellett fognia

Vasas Gábornak

, majd

Bánóczki Dániel

lőtt az oldalhálóba nagy helyzetben. A 17. percben viszont már a diszkoszvetősök előtt adódott lehetőség, amikor

Dóra János

közeli fejesét védte hatalmas bravúrral

Szabó Marcell

. Hullámzó, változatos összecsapássá alakult a mérkőzés az idő előrehaladtával, végül a 34. minutumban az első gól is megszületett. Bánóczki nagyszerű ütemben ugratta ki a tizenhatos vonalán

Gajdacsi Mátyást

, aki aztán rutinfeladatként oldotta meg a ziccert Vasas kapussal szemben. (0-1) Mégsem mehetett előnnyel az UTC a szünetre, mivel a játékrész hajrájában

Dóra János

levágódó szabadrúgásánál

Heredea Máté

irgalmatlanul nagy gólt ragasztott 26 méterről a kapu bal oldalába. (1-1) Fordulás után sokáig nem tudtak dűlőre jutni a felek a győztes kilétét illetően, a 66. percben azonban

Mihalkó Dávid

két lövőcselt követően védhetetlenül lőtt a hálóba 14 méterről, megfordítva ezzel az állást. (2-1) A rövid kispaddal felálló újszegediek nem tudták nyomás alá helyezni az FK-t, sőt, kontráik révén a hazaiak vihették volna be több alkalommal is a kegyelemdöfést. Erre már ugyan nem került sor, de a szurkolók csapata így is meg tudta őrizni előnyét, ezzel pedig nagyon fontos három pontra tett szert

Tóth János

legénysége. Mivel ugyanis a Mórahalom kikapott hazai pályán az Ásotthalomtól, az FK 1899 Szeged immár négy pont előnnyel áll a harmadik helyen, miközben már csak két forduló van hátra a bajnokságból. Az UTC visszaesett a kilencedik pozícióba.

FK 1899 Szeged - Ujszegedi TC 2-1 (1-1)

Szeged, Felső Tisza parti stadion, műfű, 150 néző. Vezette: Csamangó Tamás (Gera Ferenc, Szalai Szabolcs István).

FK Szeged:

Vasas - Heredea (Makai - a szünetben), Turján, Boldizsár, Barta, Molnár, Gyurkovics (Szalai 58'), Lajkó, Mihalkó D., Dóra (Füle 65'), Szőcs.

Tóth János.

UTC:

Szabó M. - Mihalkó G., Balogh, Zsibrita, Bálint (Rácz 20'), Mészáros T., Brinszky, Kovács, Bánóczki, Mészáros Z., Gajdacsi.

Játékos-edző:

Brinszky Adrián.

Heredea (44'), Mihalkó D. (66'), ill. Gajdacsi (34').

Mihalkó D. (59'), ill. Mészáros Z. (90'). Tóth János:

"Az UTC egy jó erőkből álló csapat, és azért három nap alatt két ilyen ellenféllel játszani nyilván megterhelő. Tompák is voltunk, az első félidőben főleg, de a második félidei jó játékunkkal végülis megérdemeltük ezt a győzelmet. Több gólt is szerezhettünk volna, mert a szünet után több helyzetünk is akadt."

Brinszky Adrián:

"A várakozásoknak megfelelően, közkívánatra vereséget szenvedtünk."

90+2'
Vége a mérkőzésnek, hátrányból fordítva szerzett rendkívül fontos három pontot az FK 1899 Szeged. Tóth János tanítványai így két körrel a zárás előtt már négypontos előnnyel állnak a harmadik helyen az Ásotthalomtól vereséget szenvedett Mórahalom előtt.
90'
Mészáros Zoltán meglehetős ütemkéséssel vágta fel Szőcsöt a tizenhatos sarkánál. Villant a lap.
89'
Hárman mehettek a hazaiak három védőre, Füle, Szőcs, majd ismét Füle volt a labda útja. A csatár lövése levágódott a blokkról, Makai ismétlése pedig elkerülte a kaput.
84'
Kimaradt a meccslabda! Barta passzolt középre balról, Füle okszival készített Makai elé, a társ azonban 12 méterről a keresztléc fölé belsőzött.
80'
Füle roboghatott a jobb szélen egy kontrával, a tizenhatoson belülre érve elvállalta a lövést, de nem talált kaput.
77'
Passzlehetőség híján két tolás után elvállalta a lövést Szőcs 18-ról, de a külsőjéről lecsúszott a labda, amely így alaposan elkerülte a kaput.
72'
A gól óta kissé hektikus lett a játék, az UTC egyelőre nem tudja átvenni a játék irányítását, a diszkoszvetősök pedig - előnyük tudatában - már nem erőltetik mindenáron a támadásokat.
66'
GÓÓÓL!!! Mihalkó Dávid elé hullott le egy rövid felszabadítás, ő két lövőcselt is megcsinált védőjével szemben, majd védhetetlenül csavart a kapu jobb oldalába. 2-1!
65'
Dóra János átadta a csapatkapitányi karszalagot Vasasnak, majd elhagyta a pályát. Füle állt be az FK-ba.
64'
...beadás lett, amit Lajkó csúsztatott kapu mellé.
64'
Brinszkyn akadt fel Molnár az UTC térfelének közepén. Bő 35 méter a távolság, de Makai talán így is rádurrantja.
62'
Félfordulat után Szalai tekert 16-ról, a léc alá, de középre tartó kísérletét Szabó könnyedén fogta.
59'
Mégis itt a meccs első sárga kártyája: Mihalkó Dávid kapta színészkedésért.
58'
Tóth János újabbat cserélt: Szalai szállt be Gyurkovics helyett.
58'
Mészáros Zoltánt figyelmeztette a játékvezető, amiért odarúgott Molnárnak. Csamangó Tamás egyelőre kivár a sárga lapokkal, de jól is teszi, sportszerű a találkozó.
54'
Változatos eddig a játék képe, egyik fél sem tud érdemben a másik fölé nőni.
52'
Bicegős mozgással, de Dóra játékra jelentkezik.
50'
Dóra János szorul ápolásra, egy rossz mozdulatot követően kapott a combjához, és összeesett az oldalvonalon túl. Alighanem húzódás.
46'
A gólszerző Heredea helyén Makai folytatja a második játékrészben.
46'
Folytatódik a találkozó, egyet cseréltek a hazaiak a szünetben.
45'
Vége az első félidőnek, amely hullámzó játékot és két szép gólt is hozott.
44'
GÓÓÓL!!! De mekkora gól?! Dóra kísérlete még lepattant a sorfalról, Heredea ismétlése viszont zsinóron száguldott a kapu bal oldalába! 1-1!
43'
Egy szabálytalanság után 26 méterről, középről veheti célba a kaput Dóra János. Nagy lehetőség előtt a hazaiak.
39'
Kovács passzával Bánóczki saját térfeléről mehetett volna kapura, Turján azonban hosszú lábaival megelőzte a támadót, és hazaadott előle.
36'
Meghajtja az iramot az FK, az imént Szőcs 20 méteres átlövését Szabó csak öklözni tudta - de azt legalább jó helyre.
35'
Kis híján ott az egyenlítés! Lajkó szögleténél Boldizsár fejelhetett középen szabadon, de nem talált kaput.
34'
GÓÓÓL!!! Bánóczki négy kék-fekete mezes közül ugratta ki a tizenhatos vonaláról induló Gajdacsit, aki végül Vasas lába mellett a hálóba gurított 13 méterről. 0-1!
31'
"Nem baj, legalább nem indultak belőle" - mondta egy néző, miután Bánóczki a kapu mögötti labdafogó felett is átlőtt egy szöglet utáni rövid felszabadítást.
30'
Az első negyed óra újszegedi fölénye után feljavult az FK labdabirtoklásban, de a vendégek ritmusváltásai rendre veszélyt hordoznak magukban.
28'
Heredea szögletét Dóra stukkolta vissza a hosszúról, próbálkozása azonban a háló tetejére hullott le.
23'
Mészáros Tibor labdájával Gajdacsi előzte meg a tizenhatoson belül Turjánt, ugyanakkor az átvétel után kisodródott. A hosszúra lőtt keresztpasszát Heredea elrúgta Mészáros Zoltán elől.
21'
Szőcs nézett meg magának egy 20 méteres átlövést - sistergős lökete 2-3 méterrel zúgott el a bal kapufa mellett.
20'
Bálint alighanem megsérült, miután Brinszky mester máris lecserélte a balhátvédet. Rácz érkezett helyette a pályára.
17'
Óriási lehetőség maradt kihasználatlanul! Lajkó emelt át a jobb szélről az ötös hosszú oldalára, ahol Dóra teljesen üresen érkezett, de közeli fejesét Szabó Marcell bravúrral kiütötte.
15'
Dóra lépett ki a leshatárral, egyedül mehetett volna ziccerben, de Szabó Marcell jól élt együtt a játékkal, és nagyjából a lőtérig szabadított fel a támadó elől.
11'
Mi maradt ki?! Bánóczki szerzett labdát az FK térfele közepén, Gajdacsival játszott össze belőle, majd ziccerben roboghatott a büntetőterületen belülre. Végül éles szögből már nem tudta mattolni a szöget záró Vasast, csak az oldalhálót találta el.
9'
Vasasnak is játékba kellett avatkoznia, Mészáros Tibor 16 méteres, bal alsóra tartó löketét fogta második szándékból a kapus.
9'
Mészáros Zoltán kényszerítőzött volna Gajdacsival a tizenhatos előterében, de Boldizsár jól avatkozott közbe, és lefülelte a visszapasszt.
8'
Brinszky kiválóan lőtt az üres területre Kovács elé, de a szélső Barta szorításában nem tudott jól beadni, gyertyaszerű átadásából Gajdacsi nem került helyzetbe.
5'
"Pörögj már!" - hajtja a társakat Dóra. A találkozó kezdetén még nem ugranak egymásnak a felek, tapogatózó játékot hoztak az első percek.
1'
A kék-fekete mezes FK indította útjára a labdát, a vendégek fehér trikóban szerepelnek.
A mérkőzés Csamangó Tamás sípjelére 19 órakor kezdődik!

FOCIFANOK! A mai esős szombaton három ÉLŐ közvetítéssel is jelentkezünk számotokra, íme:SZEOL SC - Orosháza FC17.00:...

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. május 23.