Kézilabda: győzelemmel hangolt a szombati rangadóra a MOL-Pick Szeged

2015. május 6., szerda
pick-balatonfured10_kf

A válogatott hét után ismét a bajnokságban lépett pályára a MOL-Pick Szeged, Juan Carlos Pastor együttese magabiztos, 12 gólos sikert aratott a Balatonfüred ellen, ugyanakkor egyik fontos játékosát megeshet, hogy elvesztette szombatra.

Ilyés

gólja nyitotta a találkozót, majd szoros csatát vívtak a felek, a kilencedik percben 2-2-nél azonban

Balogh Zsolt

lent maradt a földön, az első hírek szerint megrándult a bokája, játéka igen kérdésessé vált ezzel a szombati, Veszprém elleni rangadóra. 3-3 után

Ancsin

,

Prodanovic

Källman

is gólt szerzett (6-3), de a Balatonfüred a 20. percre eltüntette hátrányát, is kiegyenlített. (9-9) Ancsin újabb bombája, valamint Prodanovic kontrája és hetese után ismét el tudott lépni hárommal a Pick, amely ezúttal már nem engedte közelebb ellenfelét, sőt,

Bombac

ziccerével már néggyel is vezetett (15-11), de végül háromgólos fórral fordulhatott a második félidőre. A második játékrész már jóval simább meccset hozott,

Vadkerti Attiláék

folyamatosan növelni tudták a különbséget, és magabiztos, 12 gólos sikert arattak a Balatonfüred ellen. A szegedieknél a fiatal Fekete és Szabó is góllal vette ki a részét a sikerből, amely fontos volt, hiszen csak így maradhatott esélye arra

Juan Carlos Pastor

tanítványainak, hogy pályaelőnyben játszhassák majd a bajnoki döntőt: ehhez azonban szombaton mindenképpen le kell győzni majd a Veszprémet, különben a két nyert meccsig tartó bajnoki döntők közül kettőt is a bakonyiak otthonában rendeznek majd.

Férfi kézilabda NB I, rájátszás az 1.-6. helyért, 9. forduló

MOL-Pick Szeged-Balatonfüred 34-22 (15-12)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Hargitai Gábor, Markó Gábor.

MOL-Pick Szeged:

SIERRA - PRODANOVIC 5, Balogh, BOMBAC 4, Zubai 3, Ilyés 1, Källman 1. Csere: Blazevic, ANCSIN 6, Robledo 3, Hegedüs 1, PARRONDO 7/4, Vadkerti, Fekete 1, Szabó B. 1.

Juan Carlos Pastor.

Balatonfüred:

Székely - Iváncsik T. 3, Juhász, Bánhidi 1, Gerdán, Zdolik 3, Bóka 3. Csere: Borbély (kapus), Grigoriev 2, Szöllösi 6/2, Faluvégi 2, Vilovszki, Kovacsics, Ligetvári, Németh, Gábori.