Női labdarúgás: pontot érdemelt volna a SZAK Újpesten + FOTÓK

2015. április 13., hétfő
UTE - SZAK (1-0) 2015.04.13. 109

Egygólos vereséggel nyitotta az alsóházi rájátszást a SZAK a JET-Sol Liga női NB I-ben, Cserenkó Szabolcs tanítványai Újpesten szenvedtek szoros vereséget.

A szegedi csapat sérülés és betegség miatt továbbra is kénytelen volt nélkülözni

Zimányi Kovács Anikót

Végh Emesét

, ennek ellenére már az első percben lehetőségük adódott a gólszerésre.

Sanja Tumbas Loketicet

buktatták 20 méterre a kaputól. A kissé balról elvégzett szabadrúgást azonban

Szil Tünde

a sorfalba lőtte. Ezt követően a hazai csapat lehetőségei következtek, de a következő negyedórában ők sem tudtak élni a lehetőséggel, mert vagy a védők vágták ki a labdát, vagy

Földesi Lilien

avatkozott magabiztosan közbe. A 26. percben

Mátyás Noémi

lépett ki a védők közül. Kissé hosszan szöktette magát, így a szegedi kapus egy jó ütemű vetődéssel az utolsó pillanatban lelopta a lábáról a játékszert. A 30. percben

Dudás Diána

támadott le agresszíven az ellenfél tizenhatosánál. A róla lepattanó labda

Barta Dijana

elé került, aki kapura törhetett volna, de a játékszer elpattant tőle, így a védő kedvezőbb pozícióba került és hatástalanítani tudta a helyzetet. A 37. percben Dudás Diána ívelt be egy szabadrúgást a hosszúra az oldalvonal mellől, amit Szil Tünde mellel készített le Lévai Nikolettnak, aki a tizenegyes pontról a kissé felpattanó labdát centiméterekkel bombázta a felső léc fölé. A második félidő szegedi rohamokkal kezdődött Barta Dijana lépett ki a jobb szélen, majd a lépéselőnyt kihasználva befelé húzott. A hazai kapus jól zárta a szöget, így kiszorított helyzetből ő inkább középre passzolt, a védők azonban üggyel-bajjal ki tudták vágni a labdát. Ezt követően néhány percen belül

Papp Dorinának

volt két lövése, amelyet blokkoltak az újpesti védők. A 62. percben Sanja Tumbas Loketic hozta ki saját tizenhatosáról a labdát a jobb szélen. Ügyesen fedezte azt, de a mellette futó

Várkonyi Orsolya

métereken keresztül cibálta, majd megütötte a nyakát. A szerb támadó visszakapott, és bár nem találta el ellenfelét, a játékvezető azonnal felmutatta neki a piros lapot. Kissé szigorúnak tűnt az ítélet, pláne annak fényében, hogy Várkonyi érthetetlenül csak sárgát kapott! Ezzel a döntéssel a bíró jelentős mértékben befolyásolta a végeredményt, hiszen ahelyett, hogy két sárgát, vagy kettős kiállítást ítélt volna, megtörte a második félidő elején folyamatosan támadó SZAK lendületét, amely a meccs vége előtt fél órával emberhátrányba került. Ennek ellenére a kiállítás után 2 perccel a SZAK-nak volt egy komoly lehetősége Szalai Ágnes révén, akinek Barta Dijana adott kiváló labdát a mellette kilépő védő mellett. Ő egyedül vihette volna kapura, de alatta maradt a labda, ezért

Durkó Zita

csaknem beérte, ám 14 méterre a kaputól a lövés helyett a passz mellett döntött, ami azonban elakadt a védőben. A másik oldalon

Nagy Barbara

fejelt mellé ígéretes helyzetben 5 méterről egy szögletből érkező beadást. Ezután azonban az emberhátrányban játszó vendégek behúzódtak, így az Újpest vérszemet kapva támadhatott. Rengeteg bedobás és szöglet következett, a gólt azonban nem ebből szerezte az UTE. A 86. percben a pattogó labdával visszafelé mozgó

Szennai Adrienn

elől

Kardos Bernadett

akarta elpöckölni a labdát, eközben azonban az újpesti lány kézzel ért labdához, amely így

Vígh Renáta

elé pattant, aki 22 méterről lövésre szánta el magát. A löket középre ment, ennek ellenére az ötösről hátráló Földesi Lilien nem tudott védeni és a bőr a léc alá hullott (1-0). Összességében elmondható, hogy bár az UTE többet birtokolta a labdát, veszélyesebb helyzetei mégis a szegedieknek voltak. Mindkét csapat becsülettel küzdött, de egyik sem tudott a másik fölé kerekedni. A játékvezető azonban rossz ítéleteivel jelentősen befolyásolta a mérkőzés alakulását, és bár mezőnyben mindkét csapat kárára sokat tévedett, de a kiállítással és a gól előtti kezezés továbbengedésével "padlóra vitte" a SZAK együttesét, amely játéka alapján rászolgált volna az egyik pontra.

JET-SOL Liga, alsóház, 1. forduló

Újpest - Szegedi AK 1-0 (0-0)

Újpest, Bánka Kristóf Sportközpont. Vezette: Bartkó Eszter (Horváth Krisztián, Somogyi Sára)

Újpest:

Bíró - Durkó, Nagy Sz., Kiss F., Ács (Dohány, 67'), Kiss K. (Olasz, 78'), Mátyás, Nagy B., Vígh, Várkonyi (Szennai, 67'), Popovics.

Oroszi Sándor.

SZAK:

Földesi - Harcel, Nagy Dzs. (Kardos, 59'), Mesterházi, Lévai, Szalai, Tumbas, Szil, Dudás (Fehér, 85'), Papp, Barta.

Cserenkó Szabolcs.

Vígh (46')

Ács (18'), Nagy B. (58'), Várkonyi (62'), Durkó (82'), Olasz (83').

Kiállítva:

Tumbas (62') Oroszi Sándor (UTE):

"Hazai pályán nagyon szerettük volna behúzni ezt a meccset, bár véleményem szerint óriási potyagóllal nyertünk, mert a labda a kapus kezei között hullott a hálóba. Persze a rúgott gólt sosem kell megmagyarázni! Vállaltunk némi kockázatot, mert a mérkőzést ugyan végigtámadtuk, benne volt ebben a játékban, hogy kontrából kaphattunk volna 2-3 gólt. Ma úgy érzem, hogy az akarati tényezők mellett ezzel a góllal a szerencse is mellénk állt. Helyzetkihasználásban mindenképp javulnunk kell a következő hetekben!"

Cserenkó Szabolcs (SZAK):

"Tudtuk jól, hogy nem lesz sok gól a mai találkozón és ez egy egy gólos mérkőzés lesz. Úgy gondolom elsősorban az döntött, hogy az Újpest hazai pályán jobban akarta ezt a győzelmet. Keveset támadtunk, kevesebbet volt nálunk a labda és a játékunk sem volt elegendő a három pont megszerzéséhez. Persze a mi helyzetünkben elsősorban nem a szép, hanem az eredményes játékra lenne szükség - ehhez persze be kellene lőnünk a helyzeteinket!"