Kézilabda: nem jutott be a Final Fourba MOL-Pick Szeged

2015. április 19., vasárnap
mol_pick_szeged-thw_kiel_mj 25

Kétgólos előnyről várhatta a németországi visszavágót a MOL-Pick Szeged együttese a THW-Kiel ellen. A továbbjutáshoz újabb bravúr kellett volna Juan Carlos Pastor együttesétől, a Kiel azonban elképesztő kézilabdát bemutatva ütötte el a szegedieket a négyes döntőtől.

Egyetlen lépésre volt a kölni négyes döntőtől a MOL-Pick Szeged, ehhez azonban nagy bravúrra lett volna szüksége, hiszen a THW-Kiel otthonában kellett kiharcolnia a továbbjutást. A németek kapusteljesítménye a múlt héten elmaradt a várttól, a visszavágóra azonban "összedrótozták" a svéd Andreas Palickát, ez pedig sokat jelentett a Kiel számára, amelynek védekezése jóval zártabb, keményebb volt, mint az újszegedi sportcsarnokban. A Pick nem tudta megismételni egy héttel ez előtti teljesítményét, a parádézó Dean Bombacot szinte teljesen kivették a játékból, miközben rögtön a Kiel legnagyobb fegyveréből, a gyors lerohanásból szerezte meg a vezetést Weinhold révén. Sok hibával játszott támadásban a szegedi együttes, amelyeket rendre góllal büntetett a Kiel, a 10. percben Jicha gólja után már néggyel vezetett a Kiel, 6-2-nél kért időt Juan Carlos Pastor. A folytatásban Parrondo hetesét is megfogta a remekül védő Palicka, a szegedi kapuban Sierra azonban nem tudta hozni jó formáját, így Wyszomirski váltotta a spanyolt, de addigra már hattal vezetett a Kiel, (9-3) amelyben a két nehéz tüzér, Jicha és Vujin is nagyon "élt" az első percektől kezdve. Bár a félidő végére feljavult egy kicsit a védekezésünk, de támadásban továbbra sem volt olyan könnyed a Pick játéka, mint múlt hét vasárnap, így végül nyolcgólos előnnyel fordulhatott a Kiel, köszönhetően főleg a támadásban vétett sok technikai hibának: míg a Pick Szeged nyolcszor is technikai hibát vétett támadásban, addig a Kiel csak kétszer tette ezt meg az első 30 perc alatt. A fordulás után mindent megpróbált a MOL-Pick Szeged, és jól is kezdett: Balogh gólja nyitotta a második félidőt, majd Wyszomirski megfogta Canellas hetesét (ezt megelőzően több, mint fél éve rontott el büntetőt a BL-ben a Kiel!), de négy percen keresztül emberhátrányban játszott a Pick, amit ki is használt a német együttes, és nyolccal vezetett ekkor. (21-13) Nem tudott közelebb férkőzni ellenfeléhez a Pick Szeged, a németek remekül védekeztek, és Palicka továbbra is extrát nyújtott a kapuban, a 40. percben 41%-os védési mutatóval rendelkezett a svéd kapus, majd tíz perccel a vége előtt már tíz gól volt a két csapat között. (25-15) Az utolsó periódusban már nem engedte ki a kezéből a mérkőzést a Kiel, és rendkívül magabiztos játékkal bejutott a Final Fourba, így továbbra is minden négyes döntőben van legalább egy német csapat. A MOL-Pick Szeged bár kiesett, ennek ellenére minden elismerés megilleti Juan Carlos Pastor tanítványait, hiszen fantasztikus bravúrt hajtottak végre a nyolcaddöntőben a Löwen ellen, és a múlt heti, Kiel elleni hazai találkozón is. A világsztárok sorával felálló Kiel otthonába nagyon kevesen szoktak eredményesen játszani, a németek pedig az első perctől kezdve szinte az utolsóig minimális hibaszázalékkal játszottak, a kapustól a beállóig mindenki a legjobbját nyújtotta, ilyen kaliberű csapatot pedig ebben az esetben iszonyatosan nehéz megverni - ráadásul a szegediek jóval több hibával játszottak, mint az odavágón. A Kiel a Final Fourban folytathatja, Vadkerti Attiláéknak pedig ezúton is jár a köszönet és az elismerés azért, amit idén a nemzetközi porondon nyújtottak, a németek megérdemelten jutottak be a négy közé.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó

THW-Kiel - MOL-Pick Szeged 31 - 23 (18-10)

Kiel, Sparkassen Aréna, 10000 néző. Vezette: Togstad, Kristiansen (norvégok)

Kiel:

PALICKA - Sprenger 1, Weinhold 1, TOFT HANSEN 3, JICHA 8, Pálmarsson 2, Lundström 2. Csere: Ege, Sonne (kapusok), VUJIN 7/1, WIENCEK 4, Duvnjak 2, Canellas 1/1, Weinhold, Dahmke.

Alfred Gislason.

MOL-Pick Szeged:

Sierra - Prodanovic, Ancsin 2, Bombac 2/1, Zubai 3, Robledo 1, KALLMAN 5. Csere: Wyszomirski (kapus), Blazevic, Parrondo 2/1, Balogh 3, Ilyés 1, Vadkerti, Vranjes 3, Hegedüs 1.

Juan Carlos Pastor.

3/2 ill. 5/2.

Kiállítás

: 6 perc ill. 12 perc.

Kiállítva:

Blazevic (49’) Juan Carlos Pastor:

"Nagy lett a különbség a végére, és el kell ismerni, hogy a Kiel jobb csapat, megérdemelten jutott tovább. Hiába fejlődünk és erősítünk, Európa elitje mindig rátesz még egy lapáttal, az élcsapatok jobbak és jobbak lesznek. Most szomorúan vagyunk, de mindig is a munkában hittünk, így dolgozunk tovább."

Továbbjutott a THW-Kiel 60-54-el

Nem tudta megismételni egy héttel ez előtti bravúrját a MOL-Pick Szeged a Kiel otthonába, a németek jutottak be a négyes döntőbe a BL-ben.http://szegedma.hu/?p=529553

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. április 19.