Jégkorong: lépéshátrányba került a Volán a belgrádi gólzáporban

2015. március 7., szombat
iszavolan_beostar_mj-_DSC7992

Vereséget szenvedett az elődöntő első mérkőzésén Belgrádban a Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC, Kalocsa László tanítványai így a vasárnapi visszavágón egy harmadik meccsért küzdenek meg a Beostarral.

A hazaiak jóval attraktívabban kezdték a találkozót a számos sérült játékosát nélkülöző szegediekkel szemben,

Bozidar Ignjatovic

találatával nem egész öt perc után már 3-0 állt a helyi eredményjelzőn. A játék képe nem sokat változott a folytatásban, az első két harmadban az ukrán

Dmitri Gnitko

és a cseh

Kamil Kinkor

vezetésével tetemes előnyre tett szert a Beostar. Így hiába nyerte meg szűk különbséggel az utolsó felvonást a Volán, az már csak a kozmetikázásra volt elegendő.

Online

Vasárnap 18 órától folyamatosan frissülő, élő szöveges közvetítést adunk a Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC - HK Beostar szerb I. osztályú bajnoki mérkőzésről. Hajrá Szeged!

A vereség azt jelenti, a vasárnap 18 órakor a Városi Műjégpályán kezdődő visszavágón a szegediek célja az lehet, hogy egy győzelemmel kiharcolják a párharc harmadik, újabb belgrádi meccsen történő eldöntését. Egy újabb vereség a belgrádi együttes döntőbe jutását jelentené. Egyed Mátééknak minden segítségre szüksége lesz tehát a hétvége utolsó estéjén. A találkozó megtekintése ezúttal is mindenki számára ingyenes, a szervezők forralt borral várják a nézőket.

Szerb I. osztályú jégkorongbajnokság:

HK Beostar – Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC 13-7 (5-2, 6-2, 2-3)

Belgrád, Pingvin Hall. Vezette: Uros Aleksic, Ivan Nedeljkovic, Aleksandar Dokic.

Beostar:

Rankovic - Petrovic, Krotov, Gnitko, Lazarevic, Kinkor - Mitic J. (kapus), Novakovic U., Lucic, Novakovic P., Dragutinovic, Glavonjic - Tadic, Vukicevic, Ignjatovic - Avilov.

Igor Kosovic.

Szőke - Vígh, Szabó, Pápa, Borbás, Egyed - Balázs (kapus), Fülöp, Molnár, Nagy, Strenk, Major - Ambrus, Varga.

).

6 perc, ill. 6 perc. Kalocsa László:

"Remélem, vasárnapig el tudjuk felejteni ezt a meccset, mert ma semmi esélyünk nem volt Belgrádban. Hazai környezetben mindenféleképpen a jobbik arcunkat szeretnénk megmutatni a szurkolóinknak, de hogy ez így legyen, ahhoz nagyon fel kell javulnia a játékunknak."