Jégkorong: szétlövéssel maradt alul a Tisza Volán + FOTÓK

2015. február 15., vasárnap
tiszavolan_crvenazvezda_mj-28

Bár a rendes játékidőben közel állt a győzelemhez, végül büntetőkkel kikapott a Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC a vendég Crvena Zvezdával szemben.

Hullámzóan alakult az összecsapás képe, mindkét fél képes volt dominálni bizonyos periódusokban, ugyanakkor összességében egyenlő küzdelem zajlott a jégen. Az első harmad nem hozott gólt, a második játékperc 6. percében viszont

Bosnyák Márkó

megszerezte a vezetést a hazaiaknak. (1-0) Kilenc perccel később

Dominik Plavsic

tudott eredményes lenni egy gyors ellentámadás végén, kiegyenlítve ezzel az állást. (1-1) Mégis úgy tűnt, előnnyel kezdheti az utolsó felvonást a Tisza Volán, ám

Strenk Hunor

kihagyta a megítélt büntetőt a 39. minutumban, másfelől nézve,

Peter Hricina

hárította azt. Az idő előrehaladtával úgy tűnt, amelyik csapat másodjára is betalál, megnyerheti a találkozót. Ez

Kalocsa László

tanítványainak sikerült hamarabb,

Varga Dávid

asszisztjából

Ambrus András

mattolta a vendégek szlovák kapusát. (2-1) A Crvena Zvezda gondjait csak tetézte, amikor 2 perc 12 másodperccel a lefújás előtt kiállították

Petr Janaseket

. Azonban a belgrádiak a szorult helyzet ellenére sem adták fel a küzdelmet, és a kissé elmélázó szegediek között emberhátrányban tudtak egalizálni

Daniel Vosyka

révén. (2-2) A hosszabbítás már nem hozott újabb találatot, így következhetett a szétlövés. Az első három párban egyik játékos sem tudott túljárni a kapusok eszén, majd a hirtelen halál első körében már

Egyed Máté

és Janasek sem hibázott. Másodjára a rutinos magyar játékos viszont tévesztett, a cseh védő pedig egy jó lövéssel megnyerte az összecsapást a vendégeknek. A Tisza Volán legközelebb két nap múlva, február 17-én játszik bajnoki meccset. Akkor délután 17 órától a HK Vitez lesz Szőke Attiláék vendége.

Szerb I. osztályú jégkorongbajnokság:

Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC – HK Crvena Zvezda 2-3 (0-0, 1-1, 1-1, 0-1) - szétlövéssel

Szeged, műjégpálya, 600 néző. Vezette: David Perduv, Fazekas Tibor, Fazekas György.

Tisza Volán:

Szőke - Bontovics, Szabó, Schellin, Borbás, Egyed - Balázs (kapus), Varga, Fülöp, Bosnyák, Strenk, Ambrus - Vígh, Molnár, Nagy, Pápa, Major.

Kalocsa László.

Crvena Zvezda:

Hricina - Janasek, Djordjevic, Rus, Pozar, Vosyka - Janicijevic (kapus), Szabados, Mikus, Jovanovic, Protic, Plavsic - Dabetic, Stojanovic N., Gacic, Danon, Isakovic - Vujinovic, Stojanovic U.

Janasek (2-3).

10 perc, ill. 8 perc. Kalocsa László:

"Egy-két játékos elhitte két perccel a vége előtt, hogy ez a mérkőzés már zsebben van. Külön kértem, hogy fegyelmezetten védekezzünk, ne rohanjunk előre. Ehhez képest egy olyan egyéni hibából kaptunk gólt, hogy az tényleg vérlázító. Sajnos 58 és fél perc munkáját sikerült ezzel romba döntenie egyetlen embernek. Összességében mi uraltuk a játékot, végig mi irányítottunk. Kontrákra játszott az ellenfél, kétségtelen, hogy a két-két szlovák és cseh igazolásuk nagyon jól jött nekik. Kiváló ki-ki meccs kerekedett ebből a találkozóból, a büntetőlövés pedig mindig egy orosz rulett."

VÉGE Hirtelen halál: Most már addig lőnek, amíg valaki nem hibázik. Egyed indul neki, és kipókhálózza a bal felsőt! Janasek elhúzza Szőke mellett és bevágja. Egyed újra, de ezúttal hibázik! Ha Janasek belövi, nyer a Zvezda: Janasek lövésébe Szőke beleér, de koronggal együtt köt ki a hálóban, győz a Crvena Zvezda büntetőket követően. III. pár: Rus a következő, Szőke lefekszik elé és véd! Fülöpnek be kell lőnie! Hricina válla fölé lőne, de a kapus még odaér. II. pár: Vosyka indul neki, elhúzza a korongot Szőke lába mellett, de nem tudja belőni! Borbás válaszolna, de a vendégek szlovák hálóőre ismét véd. I. pár: Mikus az első végrehajtó. Nem cifrázza, lassú ütemben egyenesen Szőkéhez megy, de a kapus véd a lábához tartó lövést! Schellin a következő, messzebbről lő, nagy erővel, de Hricinát nem tudja legyőzni. A Tisza Volán utoljára tavaly januárban jutott el hazai mérkőzésen a szétlövésig. Azt a csatát végül Kalocsa László legénysége nyerte a szabadkai Spartak ellen. Remélhetőleg ezúttal is hasonló lesz a végkifejlet.Hosszabbítás 2-2 (0-0, 1-1, 1-1, 0-0) 65' Ismét Mikus veszi célba a kaput, ezt is védi a szegedi kapus. Hősiesen állja a sarat a Volán emberhátrányban. Sőt! Schellin ereszt meg egy zúgó löketet, Hricinának kell résen lennie. Kiegészülnek a hazaiak. Itt a vége, büntetőkkel dől el a győzelem sorsa. 64' Szabados bombája elszáll a keresztléc felett, aztán Mikus rakétáját Szőke hatástalanítja. 63' Varga két percet kap. Rus távoliját a blokk, Szabados közeli kísérletét Szőke védi. 62' Plavsic távoli suhintását Szőke öleli magához. Ambrus és Major ketten játsszák ki a védelmet, utóbbi passzára előbbi érkezik középen, de nincs bent a kapáslövés. 61' Négy a négy ellen folytatódik a játék. III. negyed 2-2 (0-0, 1-1, 1-1) 60' Zúg a "Hajrá, Szeged!" a lelátóról, foggal-körömmel védekezik a vendégek csapata. Kiegészülnek a szerbek, Schellin félpályás lövése zárja a rendes játékidőt. Öt perc hosszabbítás következik. Kár ezért, nagyon közel járt a győzelemhez a Tisza Volán. 59' Gyorsan fordul a Crvena Zvezda, Vosyka lövését Szőke elnyeli. Gól... Egy újabb leindítással Vosyka mehet kapuig, védője mellett megcsinál egy cselt, amivel egyben Szőke Attilát is megveri. 2-2. 58' Protic veszi célba közvetlen közelről a rövid alsót, de ott nincs hely Szőke mellett. Janaseket kiállítják, 12 másodperc híján emberhátrányban fejezi be a meccset a belgrádi együttes! 57' Strenk lopta el a játékszert, egyből indította maga mögé Nagy Márkot, de a társ közeli lövését Hricina hatástalanította. 56' Keresik egymáson a fogást a csapatok, az idő telése ugyanakkor a vendéglátóknak kedvez. 54' Az iramra továbbra sem lehet panasz, a vendégek igyekeznek dominálni, de a Volán gyors megindulásai mindig veszélyt hordoznak magukban. 53' Schellin két-három csel után Egyedhez játszik a szélre, a rutinos szegedi lövését pedig Hricina fogja a rövid felsőnél. GÓÓÓL!!! Varga megy át három védőn, ajtó-ablak ziccerbe hozza középen Ambrust, aki bár elsőre még a kapusba lő, másodjára már bepofozza a korongot a hálóba! 2-1! 52' Korongot szerez Major, de aztán legyőzi a két szerb jelentette túlerő. Egyre élesedik a meccs, de a csapatok még mindig fej-fej mellett. 50' Major előtt csúszik el a korong középen, majd Pápa ismétlését Hricina hárítja. 49' Jovanovic lövésére Plavsic robban be, de Szőke jó helyre üti a korongot. 48' Janasek puffant kapu mellé, keresik a vendégek a rést a szegedi falon. Kiegészül a Tisza Volán. 46' A szerb kapu előtt az egyik spori javítja meg a jeget egy kis palack víz segítségével. Vígh szemből elüti az őt befűző Proticot, kiállítás. 45' Rus csap le egy rossz passzra, Pápa hátulról borítja fel a kilépő csatárt, szerencsére nem szól a síp. 44' Micsoda játék volt! Középen Schellin előzte meg a védőket, de Borbás bejátszását kissé hosszan vette át, így Hricinának volt ideje közbeavatkozni. 43' Mikus passzából Plavsic mehet egyedül a jobb oldalon, Szőke ezúttal is véd! Kiegészül a Volán. 42' Janasek távoli löketére két szerb robban be a kapu elé, Szőke Attila azonban ezúttal is megfogja a korongot. Magabiztosan véd eddig a Szeged portása. 41' Ezúttal is a hazaiak hozzák el a korongot, de Borbás hamar a kiállítás sorsára jut. Szőke! Vosyka bejátszásánál Djordjevic nagyon üresen maradt a hosszún, de a magyar hálóőr bravúrral hárította a közeli bombát. II. negyed 1-1 (0-0, 1-1) 40' Kivédekezik az emberhátrányt a vendégek. Lövés nélkül ér véget az utolsó perc a harmadban. Eddig rendkívül kiegyenlített a küzdelem, javulnia kell annak a csapatnak, amely szeretné bezsebelni a sikert. 39' Vígh passzába Molnár ér bele, aztán Hricina rátenyerel a korongra. Peregnek az emberelőny másodpercei. Schellin ad vissza a kapu mögül, Strenk kapásból a kapufát csattintja meg, majd ismét a szerbek kapusa kaparintja meg a játékszert. Kisebb kupaktanács a bíróknál, a mieink azt reklamálják, Protic fogta meg a korongot. Büntetőt ítélnek a sporik! Nincs bent... Strenk balra húz, onnan kanyarodik középre, de Hricina védi a középre tartó kísérletet. 38' Varga kerüli meg a kaput, Strenkhez játszik, aki azonnal lő 45 fokból - kevéssel hosszú felső mellé. Danon kap két percet bottal akasztásért. 37' Borbás bejátszása elszáguld középen, Danon centerezését pedig Szőke üti el Isakovic elől. 35' Strenk hatalmas ziccert hagy ki, sokáig vár, így Jovanovic bevetődve szereli. Gól... Itt a büntetés. Gyors ellentámadás végén Plavsic talál be. 1-1. 34' Schellin megkongatja a plekszit Hricina mögött. Kiegyenlített játék folyik a jégen, egyik fél sem tud érdemben a másik fölé kerekedni. 33' Vosyka és Rus befűzik Szabót, Szőkének kell tisztáznia. Jól élt együtt a játékkal a kapus. 32' Vosyka betör a szélről a kapu elé, Molnár gyötri hátulról, így a löket nem talál kaput. 31' Ambrushoz emel Varga, meglépne a védők mögött a társ, de lesen állítják meg a sporik. 30' Plavsic egy az egyben megveri Fülöpöt, a bekk szerencséje, hogy Szőke védi a közeli lövést. 29' Ismét Borbás az előkészítő, szélvészként robogott végig a balon, majd váratlanul elhagyta a korongot a mögötte érkező Schellinnek. A svéd légiós ugyanakkor nem talált kaput. 28' Borbás visszapasszát Egyed zúdítja a hosszú alsó mellé. 27' Próbálnak váltani a szerbek, de a Szeged letámadása nem ízlik nekik. 26' Rus két őrző közül veszi célba a jobb alsót, nem is téveszt sokat. GÓÓÓL!!! Vezet a Volán! Strenk passzát Bosnyák továbbítja a hálóba! 1-0! 25' Percekre beszorítja ellenfelét a Volán, de aztán egy megszerzett koronggal Pozar és Vosyka kettő az egyben mehet Bontovicsra. A Cseh csatár lő ziccerben, Szőke ugyanakkor bravúrral hárít. 24' Major szép csellel játssza magát tisztára a jobb oldalon, a második védő viszont blokkolja a lövését. 23' Hektikus kissé a játék a harmad elején. "Uh!" - zengi a lelátó. Ambrus lódult meg a szélen, Bosnyáknak pedig csak milliméterekkel volt hosszabb a centerezés a kelleténél. 21' Folytatódik a meccs, még 36 másodpercig emberelőnyben játszhat a Volán. Hiába, lejár a kiállítás, újra egyenlő létszám mellett a felek. Vosyka érkezik Pozar kipattanó lövésére, nagy ziccer, de nem talál kaput. I. harmad 0-0 20' Strenk centikkel lő ütemből a jobb alsó mellé, nem biztos, hogy Hricina leért volna. Vosyka felé megy egy jónak tűnő indítás, Fülöp viszont bevetődik és blokkolja a passzt. Ezzel vége is a harmadnk. Nagy küzdelmet igen, gólt még nem látott a szép számú publikum. 19' Egyed elől Szabados ment, Hricina már verve volt. Hosszú ideje nem tud kitörni a Vörös Csillag, miközben Proticot kiállítják. 18' Schellin közeli bombáját Hricina fogja, közben pedig kiegészülnek a szerbek. 17' Kihozzák a szerbek a korongot, a Volán kapuja előtt telnek a fór pillanatai. 16' Merészet húz Kalocsa László, kapus nélkül a hazaiak a pályán. Szépen folyik a korong játékostól játékosig, de gól nincs belőle. Van viszont kiállítás, Dabetic ül le! 15' Molnár bombáját Pápa teszi kapu mellé. Adódnak lehetőségek a Szeged előtt is, nem nagyok, de van bennük potenciál az előny megszerzésére. 14' Jovanovic Varga hibájából szépen úszik meg a szélen, szerencsére középen Strenk megelőzi Szabadost. Szól a taps, Szőke egy az egyben nyer csatát Plavsic ellen! 13' Djordjevic távoli ütése elhal Szőke kezében, pedig a szerbek már vércseként érkeztek a kipattanóra. 12' Schellin kísérlete Egyedről pattan kapu mellé, nagy helyzet volt, kár érte. 11' Kiegészülnek a hazaiak. 10' Vosyka nagyszerűen szolgálta ki a hosszún érkező Rust, a kapáslövés a kapufán csattan. Kezdeményezőbb eddig a Crvena Zvezda. 9' Djordjevic rakétájába senki sem tud belenyúlni, így az elröpül Szőke előtt keresztbe. Varga Dávid gáncsolásért kénytelen leülni két percre. Szabados löketébe Rus teszi bele az ütőjét, Szőke így is nagyot véd azonban. 8' Gacic lő távolról kapu mellé. Egyelőre csendben peregnek a percek, nagyobb helyzetek nélkül. 6' Pápa és Major ketten őrjítik meg a teljes szerb védelmet, sajnos a bejátszás már elveszik az ellenfelek sűrűjében. Lejár a Volán emberhátránya. 5' Vosyka éles szögből kísérletezik, Szőke jól zárja a rövid sarkot. 4' Schellin ellen szól az első kiállítás, véleményes eset volt, tegyük hozzá. 3' Három a kettőben mehetnek a mieink, sajnos Pápa nem tudja bejátszani középre Bosnyáknak. Borbás aztán egy embertelen nagy lövéssel kínálja meg Hricinát, a szlovák kapust ugyanakkor nem lepi meg a középre száguldó bomba. 2' Agresszíven letámadnak a vendégek, az imént Plavsic tudott korongot csenni, ugyanakkor helyzet nem alakult ki. 1' A mieink hozták el a korongot. Vosyka ütőjéről a nézőtér felé repül ki a pakk, a hangos reakciók hiányából arra lehet következtetni, senkit nem talál el szerencsére. 18.15: Feltűntek a főszereplők a játékoskijáróban, percek kérdése, és útjára indul a korong! 18.05: A szerbeknél számos új igazolás lép ma jégre, alaposan beerősített mára a Vörös Csillag. Szabados Róbert éppen Szegedről tette át székhelyét Belgrádba, a cseh Daniel Vosyka pedig az USA-beli New Jersey Wildcats játékosa volt megelőzőleg. A kapus Peter Hricina és a védő Marian Mikus Besztercebányáról érkezett, míg Dominik Plavsic Újpestről távozott. A szintén cseh Petr Janasek hazájából, a ČEZ Motor České Budějovice gárdájából igazolt át. Összességében kőkemény csatára számíthat a Tisza Volán, amelynek színeiben a Vasastól elcsábított Pápa Márk debütál a mai napon. 17.55: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok a jégen melegítenek. A vendégeket meglehetősen hosszú sor várta a röszkei határátkelőnél, ezért kerülniük kellett Ásotthalom felé. Mindennek okán kisebb csúszással kezdődik a mérkőzés. A mérkőzés 18 órakor kezdődik!