Jégkorong: a szétlövés jelentette a Volán vesztét Belgrádban

2015. február 22., vasárnap
tiszavolan_partizan _ mj 046

Fordulatos mérkőzésen, 5-5-ös döntetlent követően végül szétlövéssel maradt alul a Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC a HK Partizan Beograd otthonában szombat este.

A hazai együttes a második harmad elején már 3-0-ra is vezetett, mire a szegediek megszerezték első góljukat

Ambrus András

révén. Nem sokkal később

Fülöp László

már minimálisra csökkentette a különbséget, de a szerbeknek volt érkezése a bekapott gólokra, és negyedórával a mérkőzés vége előtt ismét visszaállt a háromgólos differencia.

Kalocsa László

legénysége ugyanakkor nem adta fel a küzdelmet, és a hajrában összejött az egyenlítés a Volánnak. Az 5 perces hosszabbítás során érintetlenek maradtak a kapuk, így következhettek a büntetők. A végső párbajban a vendéglátók bizonyultak jobbnak, így a Szeged elszenvedte elszenvedte hatodik vereségét a szezonban.

Szerb I. osztályú jégkorong-bajnokság:

HK Partizan Beograd – Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC 6-5 (2-0, 2-2, 1-3, 1-0) - szétlövéssel

Belgrád, Pionir Ice Hall. Vezette: Uros Aleksic, Davor Bogdan, Aleksandar Dokic.

Partizan:

Lukovic M. - Komazec, Brkusanin, Cukovic, Filipovic, Jankovic N. - Ganic (kapus), Gabric, Pajevic, Rakovic, Ristic, Ogrizovic - Bijelic, Deckovski, Terzic, Lackovic, Dragovic - Stoiljkovic.

Mikola Bera.

Tisza Volán:

Szőke - Bontovics, Szabó, Schellin, Pápa, Egyed - Balázs (kapus), Barcsik, Salánki, Nagy, Strenk, Major - Vígh, Molnár, Ambrus, Fülöp.

Komazec (6-5).

12 perc + 10 perc fegyelmi (Lukovic M.), ill. 8 perc.