Labdarúgás: Mangó-dupla döntött a St. Mihály és a Móraváros csörtéjén + FOTÓK

2014. július 31., csütörtök
szentmihaly_moravarosi_kinizsi24_gs

A megyei II. osztály két újonca Szentmihály gyönyörű új pályáján csapott össze felkészülési mérkőzésen.

Az elmúlt szezonban a megyei III. osztály két meghatározó együttesének számított a St. Mihály FC és a Móravárosi Kinizsi. A szentmihályiak a Szegedi csoport bajnokaként, míg a móravárosiak a Tisza-Maros csoport ezüstérmeseként léptek végül egy osztállyal feljebb, azaz mindkét szegedi alakulat a megye II. augusztusi rajtjára készül most. A házigazda St. Mihály FC a nyáron előbb 2-1-re kikapott a Szeged 2011 U21-eseitől, a hétvégén Bordányban játszott 3-3-as döntetlent, míg a Kinizsi elsőként Röszkén kapott ki 4-3-ra, majd Zsombón nyert 3-2-re, azaz új "osztálytársaikkal" szemben mindketten remekül megállták helyüket. Csütörtökön este Szentmihályon néztek farkasszemet egymással. A jó iramú derbin a 22. percben zördült először a háló, akkor

Mangó Ferenc

tört kapura, kilépett a vendégek védői között, elfektette a kapust, majd az üresen tátongó ketrecbe gurított; 1-0. A 32. percben megduplázták előnyüket a hazaiak, egy oldalról beívelt labdát

Baján Zoltán

felugorva, sarokkal, pazar mozdulattal továbbított a kapu jobb oldalába; 2-0. Két percre rá szépítettek a látogatók, ekkor egy szép passzsorozat végén

Petrusán Balázs

az ötösről lőtt gólt; 2-1. A második félidőben itt is, ott is adódott lehetőséget, újabb találatot viszont csak a pályaválasztó ért el. A 70. percben egy balról érkező beadás

Mangó Ferencet

találta meg, aki magabiztosan bólintott a hálóba; 3-1. Természetesen mindkét keretben történtek változások az utóbbi hetek során. Távozókról egyelőre nincs hír, viszont a szentmihályiak leigazolták