Labdarúgás: négy gól Dabason, negyedik iksz a Szegednek

2013. október 20., vasárnap
szegedd2011_gyula_04_gs

Hátrányba került, majd fordított a Szeged-Grosics Dabason, de egy buta tizenegyessel egalizáltak a vendéglátók, az újabb fordításra pedig már kevés volt a szegedi fölény.

Labdarúgó NB III Közép csoport 10. forduló:

FC Dabas - Szeged 2011-Grosics Akadémia 2-2 (1-2)

Dabas, 150 néző. Vezette: Farkas Tibor (Temleitner Krisztián, Kovács Gábor)

Dabas:

Szabó M. - Dévai, Szirtesi, Takács, Danyis, Buczkó, Bán (Tóth I. 58'), Volenszki (Electo 58'), Szabó B., Kerekes (Csendes 65'), Gáspár. Vezetőedző: Keresztúri András.

Szeged-Grosics:

Belecan – Kéri, Markovic, B. Kapic, Zabari, Pászka (Kovács B. 80'), Dombai, Ács, Kis, Geiger, Germán. Vezetőedző: Nyilas Elek.

Takács (6'), Dévai (63') illetve Geiger (36'), Ács (44').

Kéri (53'). Nyilas Elek:

A meccs nem indult jól, de magunkhoz tértünk, és elkezdtük játszani a tőlünk megszokott stílusú futballt, aminek meg is lett az eredménye, két gólt szereztünk. A második félidőben egészen mást kezdünk művelni a pályán, a mi játékunkba nem fér bele a fegyelmezetlenség és a nagyvonalúság. Ahogy Baján és Komlón, úgy most is egy minden területen szerényebb képességű csapatnál hagytunk ott pontokat, de nemcsak ezért, hanem a második játékrészben tapasztaltakért is nagyon csalódott vagyok.

93'
Vége a mérkőzésnek, maradt az iksz.
90'
A játékvezető 2 percet hosszabbít.
90'
Ács szögletét fejelte meg Germán 6 méterről centikkel a bal felső sarok fölé.
89'
Dombai kísérlete 10 centivel suhant el a bal kapufa mellett.
88'
Szöglethez jutott a Dabas egy kontratámadás végén, a beívelés veszélyesen suhant el a vendégek kapuja előtt.
86'
A kapuhoz szegezte a Szeged a Dabast, ahol 10 emberrel küzdenek, Electot még mindig ápolják az összefejelést követően.
82'
Dombai átadásával Kovács B. került helyzetbe, 15 méterről lőtt és csak centikkel a bal sarok mellett suhant el labdája.
80'
Pászkát váltja Kovács B.
79'
Dombai fejelt össze Electoval, akit ápolni kell.
74'
A vendégek enyhe, de meddő fölényben játszanak, egyre idegesebb futballt mutatnak be, a győzelmi kényszer kiült a játékukra.
69'
Kis két szabadrúgást is lőhetett az elmúlt percekben 18, illetve 22 méterről kissé balról. Az egyiket a jobb, a másikat pedig a bal sarok fölé tekerte.
65'
Kerekes helyér érkezik Csendes.
63'
A büntetőt Dévai magabiztosan helyezte a jobb sarokba. 2-2
62'
Kerekes lépett ki egy szép egyéni megmozdulás után, a vele versenyt futó Markovic lerántotta a 16-oson belül.
58'
Kettős csere a hazai oldalon. Tóth I. és Electo ment be, Bán és Volenszki jött le.
55'
Pászka verekedte be magát az ötösön belülre, de az utolsó pillanatban szerelték.
53'
Dombai labdavesztése után rohamozott volna a hazai gárda, de Kéri sárgát érően akasztotta meg az akciót.
52'
Egyik kapu sem forgott veszélyben, főleg a középpályán harcolnak a felek, ahogy az eredményből következtetni lehetett, a hazaiak hasonló erővel, mint a meccs elején estek neki a Szeged-Grosicsnak.
46'
A Szeged megkezdte a második félidőt.

45'
Félidő.
44'
Kis szemfüles labdával ugratta ki középen Ácsot, aki rávezette a kapusra a labdát, majd 10 méterről bal lábbal a jobb alsó sarokba lőtt. 1-2
39'
Germán a teljes baloldali védelmet lefutotta, Zabari elé passzolt, aki 5 méterről az üres kapu fölé lőtt.
36'
Kéri nagy lendülettel ment el a jobb oldalon, az alapvonalon bevitte a labdát a kapu fel, majd visszagurított Geigernek, aki 7 méterről a bal asló sarokba gurított. 1-1
30'
Kis 22 méterről, középről eresztett meg egy lövést, a léc alá tartó bőrt bravúrral tolta fölé Szabó M.
29
Egy jobb oldali beadásra robbant be Dombai, aki elől szögletre mentett egy hazai védő.
27'
A labdabirtoklás kezd a Szeged felé billenni, de ez szerzett gól nélkül sokat nem érhet, a hazaiak továbbra is lendületes visszatámadásokkal akasztják meg a vendégek támadásait, kérdés, hogy bírják-e ezt az iramot a meccs végéig.
22'
Geiger az öt és feles környékéig tört be egyéni akcióval, ott az utolsó pillanatban, szögletre mentve szerelte őt egy védő.
20'
Kis lövése a 16-oson belül egy védőben akad el, akinek keze nem nagyon kerülte el a labdát, de a játékvezető sípja néma maradt.
17'
Kis lőhetett szabadrúgást 27 méterről, az életerős tekerés egy méterrel suhant el a felső léc fölött.
15'
A Szeged egyre gyakrabban tör kapu felé, a kezdeti gól nem törte meg a vendégeket, sőt, mintha felébresztette volna.
10'
Germán szánta el magát egy lövésre 25 méterről, de a löket 2 méterrel fölé szállt - az erő ideális volt, az irányzék gyenge.
6'
A hazaiak kosaras alkatú védője, Takács Kornél az első dabasi szögletet követően előzött meg mindenkit, és 5 méterről a bal alsó sarokba fejelt. 1-0
4'
Helyzet nem alakult ki eddig, a Dabas agresszív letámadást játszik a Szegeddel szemben, a vendégek egyelőre kevesebb akciót tudnak vezetni.
3'
Mindjárt az első percekben bizonyítania kellett Belecannak az éberségét, egy hazai oldalsó szabadrúgást húzott le magabiztosan.
1'
A Dabas kezdett.

14.29:

Vonulnak a csapatok a kezdőkörbe, fehér felsőben, piros nadrágban a Dabas, a Szeged-Grosics pedig kék-fekete szerelésben játszik majd, egy-két percet csúszik a kezdés. A kapus Molnár F. Tamás és a védő Szabó Csaba is megsérült a Gyula ellen, így ők nem tudnak ma játszani a Szeged-Grosics csapatában.

14.25:

A csapatok már befejezték a melegítést, az öltözőbe vonultak, hamarosan indul a meccs.

14.10:

Üdvözöljük olvasóinkat a Dabas - Szeged-Grosics derbiről, amit igazi, kora tavaszt idéző időjárásban rendeznek, napsütéses 18-20 fok körüli hőmérsékletben. A létesítmény átlagon felüli, európai szintű, a pálya talaja kifogástalan, úgyhogy minden körülmény adott a gördülékeny játékhoz. Kezdés 14.30-kor, Farkas Tibor játékvezető sípjelére! A Közép csoportban szombaton négy mérkőzést játszottak: a Baja alsóházi rangadón verte a Bölcskét (2-1), a listavezető Soroksár Szekszárdon diadalmaskodott 2-0-ra, a Gyula kiütötte a Komlót (5-1), míg a Rákosmente idegenben az Orosházát (1-5), s ezzel előrelépett a tabella 2. helyére. Amennyiben a Szeged-Grosics hozza a kötelezőt a 13. helyen bukdácsoló Dabas otthonában, úgy pontban beéri a XVII. kerületieket.