Labdarúgás: Hatvani négy góllal mutatkozott be Vásárhelyen

2013. július 27., szombat

A szombati felkészülési mérkőzések közül egyedül Vásárhelyen mérkőzött két megyei I. osztályban szereplő gárda egymással, ennek ellenére osztálykülönbség mutatkozott a csapatok között.

Mindkét oldalon sok volt a hiányzó, a vendég FK 1899 Szeged csapatánál többek között

Hűvös Gábor

edzőt

Szalai István

helyettesítette, a játékosok közül pedig egy csapatnyi -

Brunczvik, Varga M., Garamvölgyi, Szűcs M., Dedovics, Füle, Temesvári, Holecska, Onita, Meszes és Herczeg

- nem utazott el Vásárhelyre. A hazaiaknál különböző okok miatt szintén egy csapatnyi labdarúgóját -

Kökény Tamást, Marton Bencét, Rácz Dezsőt, Varga Mátét, Nagy Andrást, Juhász Sándort, Czibere Adriánt, Szentirmai Balázst, Brizik-Bodrogi Istvánt, Varga Leventét

Muzsik Attilát

- volt kénytelen nélkülözni

Dezső Ferenc

edző, először húzott viszont vásárhelyi szerelést az Ásotthalomról igazolt támadó,

Varga Róbert

tört be a 16-oson belülre, begurítását a védők röviden mentették, és Hatvani 17 méterről a léc alá lőtt, 1-1. Három perc múlva már vezetett a HFC,

Szabó Márk

kapott labdát a leshatáron, kapura húzott, és közelről a bal alsó sarokba gurított, 2-1. Az ivószünetet követően sorozatban hagyta ki helyzeteit a hazai együttes, de a 39. perc meghozta a harmadik hazai gólt is, ekkor egy jobb oldali szabadrúgás átszállt a védők feje fölött, végül

Tóth József

elé került a labda, és a védő közelről lőtt a tehetetlen kapus mellett a kapuba, 3-1. Szünet után negyed óráig kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, de ezt követően a vásárhelyiek óriási mezőnyfölényben játszottak és ez gólokban is megmutatkozott. A 60. percben Varga Róbert pörgette a védők közül kilépő Hatvani elé a labdát, aki 16 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 4-1. A 65. percben gyönyörű találattal növelte előnyét a hazai gárda,

Konc Adrián

robogott el a jobb oldalon, visszagurítását Hatvani kapásból bombázta a szegedi kapuba, 5-1. Az utolsó negyedórára teljesen elkészült erejével az FK, a vásárhelyiek ekkor már örömfocit mutattak be, amelynek újabb négy gól lett az eredménye. A 75. percben

Huszár

tört előre a bal oldalon, egy kényszerítő után már csak a kapussal állt szemben, és a rövid sarokba lőtt, 6-1. Egy perc múlva Hatvani kapott keresztlabdát, amelyet a 16-osnál lekezelt és a kapu bal oldalába csavart, 7-1. A mérkőzés hajrájában Szabó Márk lerázta védőjét a bal oldalon, rávezette a labdát a kapusra, és a hálóőr lába között gurított a kapuba, 8-1. Még nem volt vége, az utolsó percben Huszka lövése kijött a vendégek kapusáról, és az érkező Király Dávid a léc alá lőtt, 9-1. A vásárhelyiek szerdán 18 órakor Újszegeden, az UTC vendégei lesznek, míg az FK Szeged ugyanezen a napon 19 órakor a Mórahalom gárdáját fogadja a Felső Tisza-parti pályán.