Labdarúgás: visszavágott, kupagyőztes a Mórahalom + FOTÓK, VIDEÓ

2013. június 13., csütörtök
morahalom_csanadpalota_donto57_gs

A mérkőzés nagy részében dominálva sorra lőve góljait döntötte el a megyei kupadöntőt, visszavágva a tavalyi fiaskóért a későn hajrázó Csanádpalotának.

A tavalyi megyei kupadöntő kvázi visszavágóján gyakorlatilag az első percektől kezdve dominált a Mórahalom, a láthatóan nagy kedvvel futballozó homokhátiak gyorsan meg is szerezték a vezetést

Domonkos

révén. A csanádpalotaiak elsősorban a megyei bajnokságban rendkívül eredményes román

Piue

révén kerültek többször is helyzetbe, illetve pontrúgásokból igyekeztek veszélyeztetni - eredmény nélkül.

Faragó Bence

révén aztán növelte előnyét

Csák Zoltán

alakulata, s magabiztosan mehetett szünetre a mórahalmi gárda. Fordulás után nem változott a kemény belépőktől sem mentes, ám mégsem durva mérkőzés, amelyen örvendetesen népes szurkolóhad biztatta mindkét felet. Bár

Putárik György

megbízott edző a szünetben hármas cserével frissítette csapatát, mégis a Mórahalom tudott megújulni, az egy óra után beálló

Szőke Péter

révén, aki 10 perc alatt lőtt mesterhármasával végleg eldöntötte a kupa sorsát. Bár pár perc múlva két villanásból betalált

Vlad

és Piue a csanádpalotaiaknál, góljaik már csak kozmetikázni tudták a mórahalmiak 5-2-es diadalát, amellyel visszavágtak a napra pontosan egy esztendővel ezelőtti fiaskóért.

Labdarúgó SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa döntő:

Csanádpalota FC - Mórahalom VSE 2-5 (0-2)

Szeged, Felső Tisza parti stadion, centerpálya, 500 néző. Vezette: Lovas (Gera, Túri).

Csanádpalota:

Hajdu – Halász (Trényi 75'), Szellelki, Tambor, Luculescu (Vladan 46'), Gabor (Siclovan 46'), Cotuna, Corbu (Erdélyi 70'), Veréb (Vlad 46'), Pavel, Piue.

Megbízott edző:

Putárik György.

Mórahalom:

Czirják – Sarnyai (Kothencz 66'), Nagy Z., Szvoboda (Mészáros 60'), Szűcs Sz., Magyar, Ngalle, Vojnic-Zelic, Faragó (Udvari 46'), ifj. Csák (Szőke 55'), Domonkos.

Csák Zoltán.

Vlad (76'), Piue (79'), ill. Domonkos (6'), Faragó (35'), Szőke (61', 67', 71')

Luculescu (27'), Szellelki (49'), ill. Vojnic-Zelic (33'), Nagy Z. (42'), Ngalle (56'). Putárik György:

"Jobb csapattól nem szégyen kikapni, megérdemelten nyert a Mórahalom, gratulálok nekik, bár nem vallottunk szégyent, úgy érzem. Sok sérültünk van, el is fáradtunk a szezon végére, kijött az osztálykülönbség."

Csák Zoltán:

"Az elejétől kezdve igyekeztünk komolyan venni a kupasorozatot, elvárás is volt megnyerése. Az meglátszott már rajtunk, hogy miután eldőlt a sorsunk a bajnokságban, felszabadultan játszhattunk. Sajnáljuk, hogy a bajnokságban nem sikerült elcsípnünk az osztályozós helyet, ezért is igyekeztünk legalább a kupában vigasztalódva sikerrel megajándékozni szurkolóinkat."

Nézze meg a SZEGEDma TV videó-összefoglalóját is a fináléról Szőke Péter és Erdélyi Mátyás értékelésével! https://www.youtube.com/watch?v=nK6WESTpY70&feature=youtu.be

20.05: A mórahalmiak 6-osa, Udvari veszi át a SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupát Pintér M. Lajostól, portálunk főszerkesztőjétől. Gratulálunk! 20.00: Előbb a csanádpalotaiak veszik át a kupaezüstérmeket, majd a mórahalmiak nyakába kerül az aranyérem. A két csapat egyébként ott van a labdarúgó magyar kupa országos főtábláján. 92' Lovas játékvezető véget vet a találkozónak. A palotaiak hatalmas tapsot kapnak drukkereiktől, a mórahalmi tábor pedig szintén élteti kedvenceit. 90' Piue helyzetben, lövését védi Czirják, a kipattanóra is jönnek a kékek, Udvari tereli ki szögletre. A sarokrúgás után távoli löket, ezt is védi Czirják. 88' Tambort rúgják le a mórahalmi középpályán, legalábbis hatalmas ordítás közepette esik el. Mire a gyúró odaér, talpon. 87' pavel szabadrúgása veszélyezteti a mórahalmi kaput. 84' A két csapat kezdőjében összesen 13 légióst számoltunk össze, így nem is meglepő ha azt mondjuk: a palotai román támadó nyomja el a mórahalmiak kameruni középpályását, azaz Szellelki Ngalle-t. 81' Vlad nagy kedvvel lő 28 méterről, Czirják összpontosít, fogja vetődve. A túloldalt Szőke helyzetben, keresztbe mellé. 79' GÓÓÓL! 2-5! Erdélyi balról ível be, Piue egy lépésről a kapuba fejel, 2-5! 76' GÓÓÓL! 1-5! Vlad szerez labdát a mórahalmi térfélen, elhúzza a kifutó Czirják mellett, majd kiszorítva begurítja a hosszúba! 1-5! 75' Trényi jön be csereként. 74' A "ZsoZsóként" is emlegetett Ngalle emel be egy szabadrúgást a palotai 16-osra, de kivágják a bekkek. 71' GÓÓÓL! 0-5! Szőke szerez ismét labdát a 16-os előtt, ismét nem tud hibázni, most a bal felsőbe emel, 0-5. 67' GÓÓÓL! 0-4! Szőke csap le egy eladott labdára a palotai 16-oson belül, és ha már övé a labda kilövi a jobb alsót, 0-4! 66' Kothencz váltja Sarnyait. 64' Vlad beívelése megy kapura, egyenesen a beleálló Czirják kapus kezeibe. 61' GÓÓÓL! 0-3! Szőke doktor középen kap labdát 15 méterre a kaputól, és ki lövi a jobb alsót! 0-3! 59' Ngalle harcol ki egy szabadrúgást az alapvonalnál a jobb oldalról. Szvobodát váltja Mészáros. A szabadrúgást melléé fejeli Faragó. 56' Ifjabb Csák helyére doktor Szőke érkezik a mórahalmiaknál. A palotai szabadrúgást Czirják fogja. 53' Ngalle elegánsan teker a hosszú felső fölé 16 méterről balról. 49' Szellelki kemény belépője ér sárgát. 48' Csák lábában a harmadik gól, de kihagyja. 46' Vlad, Vladan, Siclovan áll be a a Csanádpalotánál. A kékek kezdenek. Máris nagyot véd Hajdu. A szünetben Nógrádi Tibor az MLSZ Csongrád megyei területi igazgatója valamint portálunk főszerkesztője, Pintér M. Lajos adja át a megyei kupa bronzérmeit a Tisza Volán SC Szeged labdarúgóinak. SZÜNET!45' A spori véget vet a félidőnek. 43' Újabb palotai a földön, ápolás is kell ezúttal. Nagyon tördelt a játék, esnek kelének a játékosok, fociból nem sokat látunk. 42' Nagy Zoltán szabálytalansága már lapot ér Lovas játékvezetőnél, ez az első a találkozón. 38' Egy-két kemény belépő teszi feszült hangulatúvá a meccset. 35' GÓÓÓL! 0-2! Egy 12 méterről leadott lövésnél Hajdu kapus újabb óriási bravúrt mutat be,m túl pattan azonban rajta a labda, a kapufa tövéről kipattan, majd Faragó Bence érkezik és egy lépésről bevágja, Hajdu majdnem visszaért! 0-2! 32' Hajdu hatalmas védése ismét. 29' Meddő mezőny játék mindkét oldalon, árnyalatnyival a Mórahalom támad többet. 24' Gyors ápolás a mórahalmi 16-oson belül. 20' Pavel 33 méterről rüszttel szúr rá egy szabadrúgást a mórahalmi kapura, mellé pattog. 19' Ifjabb Csák középről azonnal kapura bök, Hajdu üti ki. Piue ziccerben lódul meg, de eltöri a labdát 15-ről, csúnyán mellé gurulna, de utoléri Czirják. 17' Domonkos adja ki a labdát a 16-oson belül balra ifjabb Csáknak, aki lezser mozdulattal helyez középre, Hajdu véd. 14' Corbu emel egy szabadrúgást 23 méterről jobbról, Czirják húzza le. 10' Piue cselezget a mórahalmi bekkek között, lövését védi Czirják. 8' Palotai szabadrúgás 21 méterről középről, Piue lövése megpattan egy társ hátán, magas ívben hull a felsőléc fölé. 6' GÓÓÓL! 0-1! Egy formás mórahalmi akció végén közelről Domonkos veszi be a palotai kaput, máris vezetnek a homokhátiak! 0-1! 4' Egyelőre keresik a fogást egymáson a csapatok, miközben rég hallott szurkolásszerű hangok jönnek a lelátótól, a csanádpalotai megafonból, szurkoló gyerekhang színesíti a mérkőzést. 1' A Mórahalom kezd! 18.10: Miután Bánóczki Sándor is átvette a különdíjat, fogadkoznak a csapatok, a palotaiakat népes drukkerhad köszönti. 18.05: A szegedi labdarúgás díszpolgárának járó elismerést Gulyás Ferenc, illetve az Ujszegedi TC. A szegedi labdarúgó-utánpótlásért díjat Paksi Péter kapta meg, míg a Szegedi labdarúgás jövőjéért díjban Zsótér Donát és Szántó Dániel részesült. A Különdíjjal Bánóczki Sándort, a Tisza Volán SC technikai vezetőjét tüntették ki. 18.00: Kezdés előtt azonban díjátadó! Szerkesztőségünk és az Együtt a Szegedi Labdarúgásért Mozgalom minden évben május végén a szegedi labdarúgás születésnapján díjazza a város futballjáért legtöbbet tett sportembereket és sportszakembereket. 17.50: Pályán a csapatok, a Mórahalom tiszta fehérben, a Csanádpalota tiszta kékben fog játszani. 17.40: Örvendetesen sok néző van már a lelátón, az idei szezonban lehet nézőcsúcs születik az Etelka soron? Nagyjából 400-500 nézőre saccoljuk a lelátót. 17.35: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat a Felső Tisza parti stadionból, a SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa döntőjéről! A mórahalmiak már melegítenek, a Csanádpalota még most futott ki az öltözőből. A 3. helyért vívott meccsnek már vége, a Tisza Volán 2-0-s félidő után 9-0-ra verte a Tiszaszigetet.

A 3. helyért:

Tiszasziget SE - Tisza Volán SC Szeged 0-9 (0-2) Szeged, Felső Tisza parti stadion, műfű, 200 néző. Vezette: Csamangó. Tiszasziget: Reguli - Kis Szabó, Varga Z., Kószó, Jankó, Szalma Á. (Tóth A. 43'), Juhász Á. (Tóth T. 57'), Gárgyán, Drágity, Juhász I. (Kató 66'), Tóth I. Vezetőedző: Kiss Róbert. Tisza Volán: Dongó - Pénzváltó (Harmos 60'), Szabó A., Vida, Grünvald, Dargó (Puhalák 60'), Mucsi (Szélpál 46'), Szilágyi, Beretka, Kazi (Boros 46'), Rácz (Szabó D. 33'). Gól: Kazi (26'), Grünvald (29'), Szabó D. (55', 82'), Szilágyi (59'), Boros (63'), Beretka (71'), Harmos (74', 86'). Sárga lap: Varga Z. (46'), ill. Szabó D. (36'). Kiss Róbert: "A negyedik hely mindenképpen egy szép eredmény. Az első félidőben még egy szorosabb meccset játszottunk, voltak nekünk is lehetőségeink, de a második játékrészre már kijött az osztálykülönbség, el is fáradtunk rendesen." Tóth Ákos: "A műfű miatt nehezen lendültünk bele a játékba, de összességében sportszerű mérkőzést vívtunk, mi szép lezárása a félévnek, ami a kiesés ellenére több pozitív gondolatot vált ki, mint negatívat. Örülök, hogy sok gólt szereztünk. Úgy szoktam fogalmazni, hogy az utolsó falat íze legyen jó, és az maradjon meg emlékként a következő szezonra, és ezzel a meccsel ez sikerült is."Beharangozónk itt olvasható!