Kosárlabda: január közepe óta veretlen a Kosársuli a Hódtóiban

2013. április 19., péntek

A vártnál jóval könnyebben és nagyobb arányban nyerte a vásárhelyi együttes a veszprémi egyetemisták elleni találkozóját.

A közel ötszáz néző elképesztő harmadik negyedet láthatott: Kukláék 38 pontjára a vendégek mindössze három kosárral tudtak válaszolni. A hétvégén igazi erőpróba előtt állnak a vásárhelyiek, hiszen a csoport élén álló Győr-SZOL otthonában lépnek pályára. A találkozó felvezetésének érdekességeként úgy kezdett, mintha idegenben játszott volna a Kosársuli. A vendégek kérésére ugyanis kék mezben léptek pályára Cziberéék a megszokott sárga helyett. Nyilván nem ezért, de a találkozó elején sorra maradtak ki a dobások, nagyon gyenge volt a védekezés, ráadásul a játékvezetők is állandóan a vendégek javára fújtak. A két veszprémi kosaras -

Czakó Tamás

Nagy Róbert

-

Kukla

beállásáig megszórta ugyan magát (4. perc: 6-12), de a vendégek által tíz perc alatt dobott 13 büntető túlzásnak tűnt (9. perc. 13-24). Érdekes volt, hogy nem kért időt

Elek András

, de a nyolcadik percben már a tizedik játékosát is pályára küldte. A védekezés javult, Kukla foghatatlan volt a palánk alatt,

Nyilas

Utasi

pedig bevágott két triplát. Ezzel együtt is a veszprémiek előnyével zárult a negyed (18-26). A második tíz perc eleje is a vendégeké volt (20-30), de azután beindult a henger. Utasi és Mócsai remek védekezésével sorra szerezte a csapat a labdákat, és

Marinkovic

vezérletével könnyű ziccerekkel fordítottak a hazaiak (35-32). Hiába kért időt, hiába cserélt folyamatosan és váltogatta védekezését a Veszprém,

Vejinovic

Mócsai

révén egyre nőtt a Kosársuli előnye (43-36). A szünetben nyilván megnyugodtak a vásárhelyiek, mert a Hódtóiban eddig még soha nem látott 7 percet produkált a csapat. A vendégek valószínűleg hosszú időre megjegyzik a Vejinovic - Czibere -

Vas

- Mócsai - Kukla ötös tagjainak nevét, akik 24-5-re nyerték a negyed első részét, majd

Marinkovic

és Nyilas révén a következő 3 perc is emlékezetes volt: ez idő alatt 14-4-et produkáltak a kékmezes hazaiak. Ezzel a félidei 4 pontos Kosársuli előny tíz perc alatt 35-re nőtt (81-46). Az utolsó negyed nem a kosárlabda szépségeiről szólt, de Marinkovic legalább jól érezte magát. A fiatal szerb center 12 pontot dobott, közte a századikat is. 102-58 után még szépítettek a vendégek, de ez már nem számított. A Kosársuli simán behúzta zsinórban hatodik hazai győzelmét, így 2013 január közepe óta veretlen a csapat a Hódtói Sportcsarnokban.

Férfi kosárlabda NB I/B, rájátszás a 9-20. helyezésért, 5. forduló:

EnterHód Vásárhelyi KS - Veszprémi Egyetem 102-62 (18-26, 25-13, 38-9, 21-14)

Hódtói Sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Kovács N., Domokos, Bálind.

Kosársuli:

Dani 3, CZIBERE 7/3, VAS 14/6, SCHÉDA 10, MARINKOVIC 26/3.

KUKLA 14/3, Vejinovics 5, NYILAS 8/6, Szilágyi -, Utasi 5/3, MÓCSAI 7, Czuprák Á. 3.

Elek András.

Veszprém:

Nagy R. 17, Czakó T. 8, Kováts V. 4/3, Takács A. 9, Szabó B. 10.

Lőrincz A. -, Szél 2, Horváth O. 2, Horváth R. 3, Sepcsik 7/3.

Kovács Nándor. Elek András:

"A nézőkkel együtt nagyon elégedett lehetek, hiszen fantasztikus 20 percet játszottunk. Ráadásul a meccs végén Borbáth Csaba is azt mondta, hogy nagyon jó csapatunk van. Márpedig ő ért hozzá."

A rájátszás 5. fordulójának további eredményei:

Óbudai Kaszások - Győr-SZOL Széchenyi Egyetem 75-90, Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK - Bp. Honvéd 67-75, Mezőberényi KK - PTE-Pécsi EAC 76-101, Debreceni EAC - Soproni MAFC-NYME 95-69, Nagykőrösi SKE - MKB Euroleasing Vasas 85-62.