Labdarúgás: ismét tapsolhattak a Volánnak a drukkerek + FOTÓK

2013. március 23., szombat

Egy rövid periódustól eltekintve végig fölényben játszott a Tisza Volán SC Szeged együttese a Nagykőrös ellen, s akár kettőnél több góllal is verhette volna ellenfelét.

A tabella második helyezettje ellen enyhe fölénnyel nyitott a Tisza Volán SC Szeged gárdája, amely aztán

Rácz Dezső

szemfüles helyzetfelismerését követően előnybe is került a Pest megyei alakulattal szemben. A kék-feketék vezető találata után a vendégek támadtak többet, ám meddő fölényüket nem tudták gólra váltani. A második játékrész első felében rövid időszakokra még kitartott a vendégek lendülete, majd fokozatosan újra fölénybe kerültek a mieink, akik egy szögletet követően egy öngóllal biztosították be a győzelmüket. Ezek mellett

Tóth Ákos

tanítványai többször is hatalmas ziccereket rontottak, jobb helyzetkihasználással gólokkal verhették volna a nagykőrösieket, visszavágva az őszi 4-0-s kiütésért. A visszavágó persze így is sikerült, s ez azt jelenti, hogy a kék-feketék két győzelemmel rajtoltak a tavaszon.

Labdarúgó NB III Alföld csoport 16. forduló:

Tisza Volán SC Szeged - Nagykőrösi Kinizsi 2-0 (1-0)

Felső Tisza parti stadion, 100 néző. Vezette: Csatári (Csonka, Kocsonda)

Tisza Volán:

Dongó - Kormányos, Vida, Szabó A., Grünvald, Dargó, Szélpál, Buzási, Szilágyi (Boros 79'), Beretka, Rácz (Szabó D. 74').

Tóth Ákos.

Nagykőrös:

Rónaszéki - Szabó T., Mojzes, Pető, Frank P., Petric, Pintér, Schrancz, Háda (Horváth G. 58'), Malik, Szebellédi.

Tóth Mihály.

Rácz (28'), Pető (78' - öngól).

Pintér (83'). Tóth Ákos:

"Szervezetten jól játszottunk, amikor kellett, hősiesen védekeztünk a találkozón. A második félidőben egy szerencsés góllal javunkra dőlt el a találkozó, de úgy érzem, nem túlzó azt mondani, hogy akár több góllal is nyerhettünk volna."

93' Még egy vendégtámadás megy le, aztán jön a hármas sípszó, és ismét taps a Felső Tisza parton! Szép volt fiúk! 90' Három percet hosszabbít a spori. Hideg van. 88' A "csékáfejpántot" hordó öngólos Pető löki el Szélpált - büntetlenül. 85' Beretka helyett pályán is Puhalák. "Lassan kórházat nyithatunk..." - halljuk az újabb kemény vendég belépő után a hazai kispadtól. 84' Boros 26 méteres szabadrúgása középre tart, fogja Rónaszéki. Puhalák készül beállni a Volánnál. 83' Ha jól látjuk, Pintér megkapja rég megérdemelt sárga lapját. 79' Szilágyi le, Boros be a hazaiaknál. 78' GÓÓÓL!!! 2-0! Óriási potyagóllal 2-0! A beívelt szögletre rosszul jön ki a kapus, magasra ugrik belenyúl, de olyan szerencsétlenül, hogy a védőjéről, Petőről a saját kapujában köt ki a labda... 2-0! 76' Egyértelmű Volán-fölénnyel tekinthetünk az utolsó negyedóra elé. 74' Rácz Dezsőt váltja Szabó Dávid a hazai csapatnál. 73' Futószalagon érkeznek a hazai helyzetek, most egy visszatett labdát Buzási belsőz fölé 18 méterről. 72' Kormányos Kolos durrant közelről balról egy gyors hazai attak végén, beleér a kapus, mellé. 70' Rácz Dezső meccslabdával ugrik ki, nincs les, egyedül vezeti a kapusra, megáll, gondolkodik egy kicsit, majd mellé lő... 69' Egy vendég fejest szed fel Dongó. 67' Egy emberként kiált fel a stadion! Szilágyi szépen megy el a jobb oldalon, keresztbe tálal középen lemarad a társ, de érkezik Rácz a túlszélen - és 8 méterről felaprítja a kapufát... 65' Szilágyi ismét a pályán szerencsére. Egy vendég lövés a tizenhatos jobb sarkáról, mellé megy keresztben. 62' Pintér folytatja ámokfutását, újabb két szegedit tarol le, erre sem kap semmit szóbeli megrováson kívül... 60' Szilágyi marad lenn Pintér belépője nyomán, óriásit ordítva. Bár hallani olyan hangokat hogy "eltört", végül letámogatva saját lábán jön le. 58' Hádát váltja Horváth Gábor a Nagykőrösnél. Hazai szöglet varázsolódik Dargó fejére, de nem tudja irányítani, fölé ívelődik. A vendég kapus elég rosszul jött ki. 57' Schrancz 30-ról középről szabadrúg, egy társa okszival piszkálna bele, de nem zavarja meg Dongót, aki könnyedén veszi mellre a középre tartó labdát. 56' Grünvald csinál meg egy helyzetet, de kitotyog a laszti egy védőről. Szöglet után 16-ról Szélpál emel finoman - fölé. 54' Kormányos országos lesen, le is inti a sporttárs. 51' Szupi ugrik ki szuperül, egy az egyben viszi a kapura a labdát, majd 10 méterről lő, szögletre hárít a kapus. Százas ziccer marad ki. 48' A gólszerző a földön, előbb pókfoci aztán az arcához kap. A szabadrúgásból nem, lesz semmi... 46' Úgy tűnik a mieinknél nincs csere a szünetben. A vendégek számait ugyanakkor elég nehezen látni ezen a fura színű mezen. Az első félidőben többször olyan érzésünk volt, mintha legalább 5-6 nagykőrösi játszana 10-esben... Első blikkre a vendégeknél sem látunk substitúciót. Ők kezdenek. SZÜNET!45' A spori egy percet sem hosszabbít, azonnal véget vet a fagyos első félidőnek. 42' Egy jobb szélről, 35 méterről elvégzett hazai szabadrúgásnak szalad alá a kőrösi kapus, Szilágyi lövése kipattan, Dargó ismétlésére visszaér Rónaszéki és bravúrral hárít. 38' A gól óta határozottan nyom a vendégcsapat, sorra jutnak el a helyzetekig a Kinizsi focistái. 37' Szabó Tamás jön előre fejelni a vendégeknél, egy beívelt szabadrúgásnál, amit a kapu előterében felé fejel a nagykőrösi támadó, ám a hórihorgas védő mellé stukkol. 33' Grünvald előre tör, már a tizenhatoson belül, középre ad, de szögletre vágják. A szögletvariáció nem jön be. 31' Beretka elsőre úgy tűnik remek ütemben ugratja ki Szélpál "Szupi" Tamást. Másodikra úgy tűnik, 2 méteres les volt, a partbíró is így látja, bőszen lenget. 30' Schrancz szabadrúgása 23 méterről enyhén jobbról, fölé száll két méterrel. 28' GÓÓÓL!!! 1-0! Ketten ütköznek, egy piros és egy kék-fekete marad lenn, de továbbot int a spori. Ezt kihasználja Rácz Dezső, aki a tizenhatoson belülre törve elgurít a kifutó kapus mellett egyenesen a hosszú alsóba! 1-0! 23' Árnyalatnyival a mieink dominálnak, bár a meccs eddigi legnagyobb helyzete a vendégeké volt. A Volán azonban többször került helyzetbe. 22' Szabó Attila esik nagyot, véget vetve a gyors vendégakciónak. 19' A futsalpályán is életveszélyes ék, Schrancz Balázs lő közelről, Dongó bravúrral véd. A kipattanót ismétli a csatár, és Dongó véd megint! Aztán sikerül kivágni. 15' Beretka lövésére vetődik rá Rónaszéki kapus. 13' Az első valamirevaló hazai helyzet végén Rónaszéki kapus vetődik a labdára. 8' Tovább zajlik a mezőnyjáték, a Volán birtokolja többet a labdát. 5' A távolból kakasszó kéri élénkebb játékra a hideg szélben játszó csapatokat. 1' A mieink kezdik a meccset. 14.55: Túl a bemutatásokon, most már a harci díszeikbe öltözve vonulnak be a felek, a mieink kék-fekete mez, fekete nadrág és fekete sportszár, a vendégek ciklámenszerű meggypiros mez és sportszár, fekete nadrág öltözetben játszanak majd. Mindjárt kezdünk! 14.50: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat a Felső Tisza parti stadionból, ahol rövidesen kezdődik a Tisza Volán és a Nagykőrös NB III-as összecsapása! Még tart a melegítés, az első bemutatásokon már túl vagyunk, szállingóznak a nézők is, bár nem túl szurkolóbarát az időjárás. Mondtuk már? A találkozót felvételről is megtekinthetik kedden 18 órától a Telin Televízió műsorán!Beharangozónk itt olvasható!