Labdarúgás: Sándorfalván is átrobogott a palotai gyors + FOTÓK, VIDEÓ

2013. március 10., vasárnap

Komolyan gondolja a Csanádpalota: az Algyő után a Sándorfalvát is megverte a télen több román játékossal megerősített csapat. Hiába vezettek a hazaiak, Gabor két és Pavel góljára már nem volt válaszuk.

A megyei I. osztály 17. fordulójában:

Sándorfalva SK - Csanádpalota FC 1-3 (1-2).

Sándorfalva, műfű, 150 néző, vezette: Farkas Csaba Zsolt (Laurovics Zoltán, Halász Róbert).

Sándorfalva:

Kertész - Barna (Varga R. 74'), Grósz, Bálint D., Bálint T. (Sztán 86'), Lippai (Bitó R. 46'), Molnár, Kitl (ifj. Major 64'), Mihalkó M., Fodor, Juhász (Mihalkó G. 46'). Vezetőedző: Tóth János.

Csanádpalota:

Hajdu - Cotuna, Erdélyi (Tambor 60'), Siclovan, Pavel (Veréb 72'), Lakatos, Vladan, Halász, Szellelki, Luculescu (Corbu 60'), Gabor. Vezetőedző: Molnár László.

Gólszerző:

Fodor B. (7'), illetve F-F. Pavel (27'), V-L. Gabor (2 - 40', 65') Széll József elnök:

"Elhibáztunk egy tizenegyest, amit ha értékesítünk, megváltoztathattuk volna a játék képét. Az eredmény egyébként nem tükrözi hűen a látottakat. Sajnos több egyéni hiba vezetett ehhez a kudarchoz."

Molnár László:

"Gratulálok csapatomnak a győzelemhez. Egy jól kezdő Sándorfalva ellen tudtuk megfordítani a mérkőzést."

Vége a mérkőzésnek. 93. perc: Sándorfalvi nyomással zárult a meccs. A lefújás előtt egy hazaadást nem mert felvenni Hajdu kapus, de nem támadták le elég intenzíven, így végül megoldotta a helyzetet. Ezt követően Gabor időhúzási szándékkal jó messzire elrúgta a labdát, ez már sok volt a hazai drukkereknek, elindultak hazafelé. 89. perc: Bitó Róbert veszélyes kísérlete centikkel suhant el a bal alsó mellett. Erről lemaradt Hajdu kapus, de ezúttal mellé állt a szerencse. 88. perc: Kapujához szegezte ellenfelét a hazai csapat, de semmi sem sikerül nekik a hajrában. 85. perc: Óriási lehetőséget hagyott ki a Sándorfalva! Varga R. tört az alapvonalig, szépen játszotta vissza lövésre, de Mihalkó Máté nem vállalta el, hanem kivárt, így szabálytalankodni tudtak vele szemben a tizenhatoson. A szabadrúgásnál a sértett rossz megoldást választott, erővel telibe találta a sorfalat. 81. perc: Betömörülnek a vendégek, úgy őrzik kétgólos előnyüket. Csak Veréb van náluk elöl, 30-40 méteres felívelésekkel keresik, s a kemény kötésű csatár feladata, hogy tartsa a bogyót. Most is ezt látjuk, csak éppen lesen állítja meg őt a játékvezető. Kétségbeesetten tör előre a Falva, továbbra sem bír ellenfelével. 77. perc: A látogatóknál Veréb Tamás is lehetőséget kapott Pavel helyett. Minden erejével gólt akar szerezni most a Sándorfalva, hatalmas rohamokat indított. Barnát Varga Richárd váltotta a hazaiaknál, akik mindent egy lapra feltéve mennek előre. Továbbra is jól áll a lábán az ellenfél védelme... 73. perc: Parázslik a meccs! A hazaiak dicséretére legyen mondva, egyáltalán nem adták fel! Szép szárnytámadásokkal operáltak az elmúlt percekben, de nem tudták feltörni a biztosnak tűnő palotai védelmet. Azt is érdemes megjegyezni, a vendégek sokszor az egyszerű eszközöktől sem riadnak vissza, kivágják a labdát, amerre állnak, csak hogy elkerüljék a veszélyt. 69. perc: A sértett gyengén végezte el a büntetőt, a kapu közepét célozta, Hajdu Gábor visszanyúlva bele tudott ütni, majd elkapta a felfelé perdülő bogyót. Kimaradt tehát a tizenegyes, érvényesült a futball egyik íratlan szabálya: nem jó, ha az végzi el a büntetőt, aki ellen szabálytalankodtak... 68. perc: Tizenegyeshez jutott a Sándorfalva! Majort rúgták föl a büntetőterületen belül. 65. perc: ÓÓL 1-3! Miközben erőlködnek a hazaiak, megduplázta előnyét Molnár László alakulata. Szabadrúgást végeztek el a vendégek, elmélázott a sándorfalvi védelem, egyedül törhetett ki az indítással a palotai futballista, Gabor, aki a kétségbeesetten kiinduló, tehetetlen Kertész mellett a ketrecbe helyezett. Saját maga második, csapata harmadik gólját szerezte. 64. perc: Ijf. Major Lászlóval erősítette meg a támadó szekciót Tóth János, a sándorfalvi tréner, Kitl hagyta el a pályát. 63. perc: Itt az első nagy sándorfalvi lehetőség ebben a játékrészben! 26 méterről Mihalkó Máté szúrt rá egy szabadrúgást, a labda megpattant a sorfalon, magas ívben tartotta a léc alá. Hajdu kapusnak minden tudására szüksége volt, hogy szögletre tornázza. 60. perc: Kettős cserére szánta el magát Molnár László: Luculescu és Erdélyi helyett Corbu és Tambor érkezett. 59. perc: Épp egy 30 méteres lövést tornázott ki a bal alsóból szögletre Kertész kapus. Az "elkövető" újra az agilis Pavel volt. A laposra sikeredett kornert kivágták a védők a rövid oldalról. 58. perc: Próbálkozik a Sándorfalva, de eléggé monoton most a támadásvezetésük, hiányzik belőle a lendület, a frissesség és a kreativitás. A palotai gyors ellencsapásokban sokkal több a veszély. 54. perc: A második félidő első lehetősége a palotai Siclovan nevéhez kötődött. Erőszakosan tört be a tizenhatoson belülre, megverte védőjét, lőtt, de ezúttal nem tudott túljárni Kertész kapus eszén. A portás ügyesen avatkozott közbe, kifelé pattant róla a bogyó. Mindenesetre nyílt sisakos futballt láthatunk a vendégektől, abszolút a győzelemre játszanak. 50. perc: A pályaválasztó megpróbált sok passzal, nyugodt játékkal mezőnyfölényt kialakítani, de ez eddig nem nagyon sikerült, abszolút egyenrangú partner a Palota. Kiegyenlített mezőnyjátékot láthattunk eddig, elmaradtak az átütő offenzívák. 46. perc: A hazaiak bementek az öltözőbe, a vendégek kint maradtak a műfüvön, és itt beszélték meg a további taktikát. Miután visszatértek Mihalkóék, megkezdődhetett a második felvonás. A szünetben a Sándorfalva cserélt is: Lippai és Juhász jött le, Bitó Róbert és Mihalkó Gergő állt a helyükre. Szünet.45. perc: Több tömegjelenet és szöglet a végén a hazai kapu előtt, de újabb gól nem esett. Így maradt esélye a Sándorfalvának a fordításra. Az első húsz perc az övék volt, rövid passzos játékával uralta a mezőnyt Tóth János csapata, majd átvette az irányítást a Csanádpalota, és megérdemelten szerzett két gólt. 2-1es vendégelőnnyel fordulunk. 40. perc: ÓÓL 1-2! Vezet is a Palota, góllá érett a fölényük! Egy hosszan előrevágott labdánál saját védőjével ütközött Kertész kapus, Viorel-Liviu Gabor ugrott közbe, pöckölte el a lasztit, majd az üres kapu közepébe gurított két lépésről. A 23 esztendős román sportember Pavelhez hasonlóan második meccsén első gólját szerezte. 38. perc: Tíz perc kellett a hazaiaknak ahhoz, hogy felocsúdjanak a gól utáni sokkból. Már-már ébresztőt követeltek a szurkolók, mikor Molnáréknak végre sikerült átvinniük a labdát néhány szép passzal az ellenfél térfelére. Ennek ellenére is a Csanádpalota akarata érvényesül a félidő második feléhez, ők állnak közelebb az újabb találathoz. 34. perc: Pavel újabb nagyszerű lövése centikkel ment a bal kapufa mellé! A román labdarúgóval bizony meggyűlik a sándorfalviak baja, nem nagyon tudják semlegesíteni. A kísérletet újabb palotai akció követte, mely úgy zárult, hogy a játékvezető szabálytalannak látta az egyik támadót. 30. perc: Gólra majdnem gól lett a válasz. Kitl nagyszerűen szöktette Fodort, aki 20 méterről kicsit elhamarkodottan fölé löbbölt, ahelyett, hogy inkább az egyszerűbb lövést választotta volna. 27. perc: ÓÓL 1-1! Palotai fölény után itt az egyenlítés! Flavius-Florin Pavelt nem támadták meg a védők, 27 méterről váratlanul lőtt, a labda furcsán csavarodott, Kertész kapus csak beleütni tudott, kezéről a jobb alsóba vágódott a bőr. A 31 esztendős román futballista, aki télen érkezett a Csanádpalotához, második mérkőzésén máris be tudott találni. 24. perc: A félidő felénél kissé váratlanul magához ragadta a kezdeményezést a Csanádpalota. Több akciót is feljegyezhettünk. Siclovan az imént jobbról tört be ígéretesen a büntetőterületen belülre, beadásszerű lövésre az egyik védőről levágódott, végül fel tudtak szabadítani Barnáék. 20. perc: Egy elpasszolt labda kellett az első igazán szép palotai kombinációhoz. Pavel és Lakatos összjátéka után utóbbi durrantotta rá, a veszélyes próbálkozás a rövid kapufánál az oldalhálóban landolt. Mindenesetre a vendégek ezzel ráébreszthették a sándorfalviakat, hogy nem lehetnek könnyelműek. 15. perc: Fodort kell ismét dicsérnünk! A felezővonaltól az alapvonalig erőszakosan cselezte magát végig, beadását szögletre blokkolták. Továbbra is a vendéglátók dominálnak. 11. perc: A vezető találat után is támadásban maradt a Sándorfalva. Egy zseniális, a védelem mögé szálló hosszú indításra Fodor indult egyszerre Hajdu kapussal, a hazai támadó megtolta a bogyót, majd ütközött a portással, a játékvezető végül kifelé ítélt szabadrúgást. 7. perc: GÓÓÓL 1-0! Harmadik lehetőségét kihasználva vezetést szerzett a hazai együttes. Molnár precíz passzával Fodor Balázs tört ki, lefutotta emberét, majd 13 méterről a kifutó kapus mellett a hálóba gurított! A 18 éves tehetségnek ez volt az ötödik gólja ebben a szezonban a felnőttek között. 6. perc: Egyértelmű fölényben Tóth János legénysége. Előbb a partvonal közeléből nem sokkal lőtt fölé szabadrúgásból a bátor Mihalkó Máté. Majd Molnár Dániel indításával Juhász Sándor lépett ki, de nem tudta jól átvenni. 4. perc: Sándorfalvi lábakon vándorolt a labda az első percekben, majd mégis a vendégeké az első lövés! Pavel indult meg, rávezette emberére, 26 méterről tüzelt, Kertész kapus üggyel-bajjal a mezőnybe öklözte vissza. 1. perc: Fekete díszítésű neonzöldben, fekete sportszárral a Sándorfalva, piros számozású fehér fölsőben, piros nadrágban és sportszárban a Csanádpalota. Piros-fekete szerelésben pompáznak a bírók. A kezdésre kisütött a nap is az egész napi borús idő után. A sorsolást követően térfelek cserélt a két gárda. Kertész kapusnak még meg kellett igazítania a hálót, majd a vendégek játékba is hozták a lasztit. 14.15: Köszöntjük olvasóinkat Sándorfalváról, ahol javában tart már a melegítés, a helyi együttes és a csanádpalotai csapat készülődik a fél 3-kor kezdődő derbire. Az ifimeccs 5-1-es hazai sikerrel zárult.

A Sándorfalvának és a Csanádpalotának is kapaszkodnia kell, ha harcban akar maradni az érmekért a Szertár Sportbolt megyei I. osztályban! Igazi háromesélyes rangadót, vérbeli hatpontos mérkőzést vívnak a felek, melyet élőben követünk végig. A szombati meccseket követően az Algyő 39 ponttal vezeti a tabellát a 36 pontos Csongrád (vasárnap a SZVSE-hez látogat) és a remekül rajtoló, ugyancsak 36 pontos Kiskundorozsma előtt. Az utánuk következő együttesek még nem játszották le soros bajnokijukat: az Ásotthalom 32, a Sándorfalva és a Tápé 31, a Csanádpalota 29 ponttal rendelkezik. Amennyiben tapadni akarnak az éllovas hármasra, szorgosan kell gyűjtögetniük a pontokat. A Sándorfalva számára nem a legjobban kezdődött a tavasz. Az algyői műfüvön parázs összecsapáson, két tizenegyessel maradtak alul a Kiskundorozsmával szemben, ráadásul kiállították első számú kapusukat, Vasas Gábort, akit egy meccsre eltiltott a fegyelmi bizottság, ezúttal tehát nem szerepelhet. A Csanádpalota ellenben bravúros diadallal nyitott: hazai pályán verte 1-0-ra az Algyőt úgy, hogy az egyik román játékosuk, Vicentio-Florin Vladan a 88. percben szerezte a győztes találatot. Ami a két gárda őszi találkozóját illeti, ott Sepsik Istvánnak az első felvonásban elért duplájával 2-0-ra győzött a hazai Csanádpalota. A Sándorfalvának tehát ezer és egy oka van arra, hogy megpróbáljon javítania, ellenben ismét igencsak beragad, mint augusztusban... http://youtu.be/kmGp_1SaB6w