Futsal: 22 gólos meccsen győztek az egyetemisták

2012. november 6., kedd

Igazi gólzáporos meccsen vívta ki idei harmadik bajnoki győzelmét az SZTE EHÖK SE az Újpesti FC ellen az NB II Keleti csoportjában hétfő este Algyőn. Kalános János megtalálta góllövő cipőjét, hat találat volt benne.

Jó előjelekkel, a Salgótarján elmúlt fordulóbeli legyőzésével, teljes kerettel és a felépült

Kulisits Imrével

a kapuban várta az Újpesti FC elleni hétfő esti NB II futsalderbit az SZTE EHÖK SE. Az egyetemisták amiatt is bizakodhattak, hogy pár héttel korábban a magyar kupa küzdelmeiben már sikerült két vállra fektetniük hazai környezetben a fiatal lila-fehér alakulatot. Most is könnyűnek ígérkezett a meccs,

Berndt Dániel

már a 3. percben vezetést szerzett a szegedieknek, akik ezt követően feljebb is tolták védekezésüket, s letámadásos taktikájukkal igyekeztek növelni előnyüket. Ezt azonban valóságos rémálom követte az algyői Fehér Ignác Általános Iskola tornacsarnokában: a pontatlanságokat, kisebb hibákat, eladott labdákat kihasználva, pontos kényszerítőkkel előbb egy perc alatt fordítottak a vendégek, majd újabb négy minutum elteltével már 5-1-re vezettek. A (jég)hidegzuhanyt azonnali hazai időkérés, és látványos feltámadás követte, miután öt perc alatt kiegyenlített az EHÖK SE: előbb

Kalános János

talált be az újpesti kapuba, majd

Herczeg Gábor

Ferenczi András

kopírozta a lilák 8. percbeli forgatókönyvét, végül a félidő utolsó másodpercében, a dudaszóval ismét Kalános lőtt gólt, ezzel 5-5-re kiegyenlítve. A vendégek természetesen vitatták a találat érvényességét, azonban csak egy sárga lapot sikerült "elérniük" vele... A szünet után a lélektani előny birtokában folytatta a letámadást az EHÖK SE, ám a fővárosiak ismét előnybe kerültek, kétszer is át tudták venni a vezetést, igaz a bombaformában játszó Kalános rendre egalizált (7-7). A fordulat ezután következett, a második félidő közepén, amikor egy faultgyanús esetet nem fújtak le a játékvezetők, a vendégek javára, a hazaiak pedig kontráztak és

Kozma Szilárd

góljával hosszú idő után újra vezetett az EHÖK SE (8-7). Ezt követően mind többet reklamáltak az újpestiek, egyre inkább a bírókkal foglalkozva, mint a játékkal. Egy gyors gólváltást követően - melyben hazai részről

Várnagy Milán

volt érintett - tovább őrizte előnyét a Tisza-parti gárda, mely ezt követően folyamatos kontráival felőrölte ellenfelét: Kalános és Várnagy újabb góljaival már 11-8 volt a hazaiaknak, s bár még kozmetikáztak a vendégek a hajrában, Ferenczi duplázott, az utolsó percben pedig Kalános meglőtte 6. gólját is, így kialakítva az inkább vízilabdában jellemző 13-9-es végeredményt.

Cserenkó Szabolcs

alakulata legközelebb november 12-én, hétfő este 19 órától lép pályára a Pioneers Viharsarki FC otthonában, Békéscsabán.

Férfi futsal NB II Keleti csoport 8. forduló:

SZTE EHÖK SE - Újpesti FC 13-9 (5-5)

Szeged-Algyő, Fehér Ignác Tornacsarnok, 100 néző. Vezette: Borbás, Kócsó, Hegyesi.

SZTE EHÖK SE:

Kulisits - Herczeg, Várnagy, Ferenczi, Berndt.

Kalános, Szokolai, Kozma, Hegedűs, Miklós, Bacher, Nagy K. (kapus).

Cserenkó Szabolcs.

Újpesti FC:

Arany - Torma, Ivanics B., Kolena, Kiss Gy.

Ivanics L. (kapus), Bellér, Pál, Sós, Igar, Lajkó.

Játékos-edző:

Lajkó Ferenc.

Berndt (3'), Kalános (15', 20', 23', 27', 35', 40'), Herczeg (19'), Ferenczi (19', 39'), Kozma (29'), Várnagy (34', 36'), ill. Torma (8'), Kolena (8'), Pál (9', 25'), Bellér (11', 34'), Sós (12', 22'), Igar (38').

Kozma (31'), ill. Pál (9'), Torma (20'), Arany (31'). Cserenkó Szabolcs:

"5-1-es vendég vezetésnél is biztos voltam benne, hogy megnyerhetjük a meccset. Jár az elismerés a csapatnak, Kalános Jánost külön is kiemelném, végre meglelte góllövő cipőjét, az azonban különösen bosszantó, hogy továbbra is jellemzik játékunkat az utolsó emberként eladott labdák, melyekből legalább négyszer volt eredményes az ellenfél. Nagyon adok-kapok meccset vívtunk, a kapott kilenc gól sok egy ilyen szintű ellenféllel szemben, ennél jobb teljesítményre vagyunk képesek, de lényeg a megszerzett három pont. A rutin mindenképp a javunkra döntött, nagyon akartak a srácok és jó százalékkal értékesítettük rengeteg kidolgozott helyzetünket."