Labdarúgás: kiállítás és tizenegyes koptatta el a szegedi előnyt Angyalföldön + FOTÓK

2012. október 20., szombat

A Szeged partiban volt a Vasassal egészen a 65. percig, amikor két sárga miatt 10 főre fogyatkoztak a kék-feketék, végül az utolsó percben megítélt büntető foszlatta el végleg az ikszes reményeket.

Nem szokásom mentegetni a csapatot vereség után, de ez tipikusan az a mérkőzés volt, ahol nem érdemelt bukást a Szeged 2011, ráadásul még a sors is bőszen csapdosta

Tóth Bálint

csapatát. Az első félidőben állták a sarat Belecanék a Vasas vendégeként, majd a félidő derekára már kiegyenlítődött a játék egyre veszélyesebb akciókat vezettek Kisék

Szatmári

kapujára, aminek meg is lett az eredménye, hiszen sikerült vezetést szerezni. A félidő lefújása előtt egyenlített a hazai gárda. A második játékrész első 15 perce kísérteties hasonlóságot mutatott az első félideivel: Vasas-rohamok, szegedi védekezés, majd szép lassan kiegyenlítődtek az erőviszonyok. Csakhogy a 65. percben

Markovic

kiszállt a játékból. Mint utóbb az öltöző mellett megtudtuk, mivel épp hordágyon vitték le, miközben a játékvezető először besárgázta, nem tudta, hogy vigyáznia kell a faultoknál, és egy veszélyesen induló piros-kék kontrát lerántással állított meg, így kapva meg a második, pirosat érő figyelmeztetését. Innentől aztán egyre gyakoribbak lettek a hazai rohamok, de a Szeged hősiesen védekezett

Belecannal

az élen, aki fogott, mint a zöld festék. Végül egy erősen vitatható ítélet, majd egy értékesített büntető az utolsó pillanatban eldöntötte a mérkőzés sorsát. Itt hozzá kell tennünk, hogy az első félidőben a hazai büntetőterületen belül egy két kézzel történt lökésnél maradt néma a játékvezető sípja a 16. percben. Összességében tehát ma sok mindent megérdemelt volna a Szeged, csak épp vereséget nem.

Labdarúgó NB II Keleti csoport 10. forduló:

Vasas SC - Szeged 2011 2-1 (1-1)

Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 600 néző, vezette: Fábián Mihály (Galán, Becséri).

Vasas:

Szatmári - Görgényi, Mehmedagic (Nikolov 17'), Kovács, Szilágyi, De Freitas, Fernandes (Mundi 70'), Dos Santos José, Katona, Dos Santos Rocha (Braga Dos Santos 26'), Polényi. Vezetőedző: Szapor Gábor.

Belecan - Laczkó, Petrók, Radnai, Farkas (Kéri 67'), Markovic, Geiger (Lisztes 46'), Toca, Ulvicki, Jovánczai, Kis (Varga 70'). Vezetőedző: Tóth Bálint.

Dos Santos José (44'), Nikolov (90') ill. Jovánczai (24')

Kiállítva:

Markovic (65') Szapor Gábor:

"Az első félidőben két szarvashibát követtünk el, de a második félidőre rendeztük sorainkat, jól játszottunk, és a helyzeteink alapján megérdemelten győztünk."

Tóth Bálint:

"Általában egy vereséget az edző megpróbál magyarázni, de ezt nem kell megmagyarázni. Keményen belenyúlt a játékvezető a mérkőzésbe, az első félidőben Jovánczait fellökték, akkor nem fújt, a kilencvenedik percben pedig egy olyan szabálytalanságot fújt be, ami nem ért tizenegyest."

VÉGE90 + 3' Vége a mérkőzésnek, a Vasas 0-1-ről fordított, s nyert végül 2-1-re. Egyre nagyobb bajban a mieink, most következik két hazai mérkőzés a Kazincbarcika és az Újpest II. ellen, ezeket meg kell nyerni! 90 + 1' A játékvezető három percet hosszabbít. 90'GÓÓÓL 2-1! Nikolov magabiztosan a jobb alsóba lőtt. (Az ultrák hazamennek...) 89'TIZENEGYES! A bal oldalon tartotta a labdát Szilágyi, Petrov és Laczkó próbálták szerelni együttes erővel, a játékos elesett, a bíró fújt. 88' Védekezik a Szeged. Toca labdaelrúgásért kap figyelmeztetést. 84' Kéri besárgul. 82' Újabb ziccert véd Belecan. Ezúttal a jobb oldalon találja üresen egy hazai támadás Szilágyit, aki tol egyet az alapvonal felé a labdán, majd 8 méterről tüzel, a kék-fekete hálóőr bravúrral véd. 80' Dos Santos José kapott egy keresztlabdát a bal oldalon, s a leshatárról támadt Belecanra, de a kapus jó ütemben lépett ki a ziccerre, és a brazil támadó már nem tudott emelni, mellkasba lőtte a portást. 78' A másik térfélen Kovács került a bal oldalon 7 méterre a szegedi kaputól lövőhelyzetbe: fölé. 77' A leshatárról lépett ki Varga, levitte a jobb oldalon az alapvonalig a labdát, de a középre szént passzába belecsúszott egy hazai bekk. 73' Távoli felívelést a szegedi kapufától 3 méterre, a bal oldalon fejelt meg Katona, de Belecan a helyén volt, fogta a rövidre szánt stukkolást. 70' Átalakulóban a hadrendek? Csere mindkét oldalon. A hazaiaknál Fernandest Mundi váltja, a Szegedben pedig Varga jön Kis helyére. 67' A Szeged cserél, Kéri jön fel Farkas helyére. A Szeged most a széleken próbálkozik, de nem lesz könnyű dolga 10 emberrel... 65'KIÁLLÍTÁS! Félpályán lerántásért megkapja második sárga lapját Markovic, mehet az öltözőbe. 63' De Freitas is besárgul. 61' Radnai kap sárga lapot. 59' Levegőhöz jut a Szeged, egy Lisztes-átlövést kell védenie Szatmárinak, majd egy jobb oldali Laczkó-beívelés száll el a hosszú oldalara. 55' Fernandes lapos szöglete surrant oda a szegediek kapufájához, majd kipattant. Beszorítva a vendégek. 52' A hazaiaknál a lendület e félidő kezdetén is. Helyzet nincs, a Szeged egy ígéretes kontrát indított, Lisztes emelt jó ütemben Jovánczaihoz, aki elsarkazta a támadást... 47' Kemény ütközés, Markovic lenn marad, és kap egy sárgát is. 46' Folytatódik a mérkőzés. Szeged cserélt a félidőben, Geiger helyett Lisztes jöhet. (A szünetben bővült az önkormányzati szektor: megérkezett Gyimesi László tanácsnok is.) SZÜNET 46' Vége a félidőnek. 45' GÓÓÓL! 1-1 Egy bal oldalról magasan jobbra ívelt labda talál teljesen üresen két hazai támadót. Fernandes próbálkozása kijön még a kapufáról, Dos Santos José már nem hibázik: 4 méterről a léc alá talál. 43' A félidő végére kissé beszorult a Szeged, több szabadrúgást, bedobást végezhetnek el a hazaiak Laczkóék térfelén. Dos Santos José egy szögletet meg is tud fejelni, Belecan kezében landol a bőr. 40' Polényi jobb oldali tekerése megy el mindenki feje fölött veszélyesen csavarodva, majd a jobb kapufa mellett centikkel hagyja el a játékteret. 36' A másik oldalon egy felívelt labdát öklöz röviden ki a piros-kékek hálóőre, végül üggyel-bajjal, de felszabadul a Vasas védőharmada. 35' Az első komolyabb Vasas-helyzet nagy tapsot kap a hazai szurkolóktól. Jobb oldalról tekeredik a hosszúra a labda, amit Fernandes lő meg 10 méterről nagy erővel, de fölé. 31' A hazai szurkolók a játékvezetőt szidják. A vendégszektorban felhangzik a "Csak a Szeged, állé!" című biztatás. Közben a pályán a hazaiak oldalról próbálkoznak beívelésekkel, de eddig embert nem találtak. 26' Vasas-pech! Újabb kényszerű csere, most a gólnál sérült meg Dos Santos Rocha, akit Braga Dos Santos váltott. (Némi késéssel, de megérkeztek a szegedi ultrák, a beengedés körül lehetett valami gond, két szirénázó rendőrautó is érkezett a kapuhoz nemrég...) 24'GÓÓÓL! 0-1 Vezet a Szeged! Farkas vitte le a bal oldalon a labdát, átlőtte azt a hosszúra, ahonnan Kis tette be középre Jovánczai elé, a csatár még lyukat rúgott 6 méterre a kaputól, de a lepattanót Geiger rászúrta 11 méterről. Szatmári öklözve védett, s a kipattanónál már Jovánczai sem hibázott: ugyanarról a helyről, mint először próbálkozhatott, most kilőtte a bal alsó sarkot. 22' Kiegyenlítődött a meccs. A vendégek kezdeményezően futballoznak. 17' Kényszerű csere a hazaiaknál: a sérült Mehmedagic helyére érkezik Nikolov. 16' Egy szöglet után Kis löbbölt a 11-es pontra egy labdát, a leshatáron lekezelte azt Jovánczai, akit hátulról fellökött egy piros-kék, de a bíró nem fújt szabálytalanságot. 14' Egy percre rá ismét Farkas a főszereplő, aki egy elnézett labdát csent el a félpályán, egyedül vitte kapura, de a 16-os vonala után merészen, hátulról becsúszva szerelte szabályosan egy hazai bekk. 13' Farkas egy gyenge átlövést eresztett meg 20 méterről, laposan eltörve és mellé. 11' A Vasas rohamoz, már három szögleten van túl, a Szeged azonban két-három ígéretes kontratámadást épített fel. Komoly gólhelyzet egyelőre egyik oldalon sincs. 6' Farkas húzta meg a jobb "szellőt", egy csel után laposan középre lőtt, Kis elvétette a labdát, Geiger azonban kapásból rászúrta 15 méterről, jócskán fölé. 3' Belecannak kellett egy előrevágott labdát kapujából kifutva elrúgnia Dos Santos José elől, majd egy jobb oldali beadást lőtt egy méterrel mellé Fernandes a bal oldalon 8 méterről. 1' A vendéglátók megkezdték a mérkőzést. 15.30: A Vasas-induló után (Kedvenc színünk ez a piros-kék / Az ellenfél nekünk nem ellenség / De azért vigyázz nagyon Vasas / Mércéd nagyon magas / Hajrá Vasas, most ne hagyd magad...) kivonultak a csapatok. A hazai gárda piros-kék összeállításban, a vendégek tiszta fehér szerelésben a nadrágon oldalt kék csíkkal játszanak majd. (A lelátón eddig 500-600 ember.) 15.25: A csapatok túl vannak a bemelegítésen, az öltözőbe vonultak harci díszt ölteni. Eddig közel 200 Vasas-szimpatizáns ropogtatja a szotyit. 15.15: Szállingóznak a nézők, az egyik idősebb törzsszurkoló szerint mintegy 800 drukker szokott idehaza kijönni a meccsekre. Az autópályán egy tömött busznyi szegedi ultrával találkoztunk, úgyhogy 40-50 kék-fekete szimpatizánst még hozzá lehet adni ehhez a számhoz. A lelátón önkormányzatunkat, mint ahogy a legtöbb idegenbeli mérkőzésen most is a címzetes főjegyzőnk, Mózes Ervin képviseli. A tisztségviselő szerint ma csakis a győzelem lehet az elsődleges cél, tippje: 1-3 a Szegednek. 15.00: Üdvözöljük olvasóinkat az Illovszky Rudolf Stadionból, ami pikáns egyvelege a 60-as évek stadionjainak és a modern kor előírásainak. Az idő igazán a kegyeibe fogadta a játékosokat és a nézőket egyaránt, így október 20-án. Kellemes 20-22 fok, lehet egy szál pólóban szurkolni a piros-kékek és a kék-feketék rangadóján. Beharangozó írásunkat itt olvashatják!