Labdarúgás: baksi hatos után is vastaps az újjálakult Dócnak + FOTÓK

2012. augusztus 20., hétfő

A nem egészen 800 fős lakosságú Dócon 30 év után éledt újra a labdarúgás, a település csapata a nemzeti ünnepen a Baks ellen mutatkozott be a megyei III. osztályban. Gulyás János legényei derekasan küzdöttek, ám a bajnokesélyes vendégek érvényesítették a papírformát.

A megyei III. osztály Termál csoport 1. fordulójában:

Dóc - Baks Baráti SE 2-6 (1-3).

Dóc, 200 néző, vezette: Juhász Mihály.

Dóc:

Rovó - Tóth (Tóda 32'), Gulyás R., Antal, Biczók (Kószó 79'), Tülkös, Csányi (Gulyás J. 20'), Csíkos, Csatlós, Martonosi (Mészáros 74'), Elekes. Edző: Gulyás János.

Baks:

Kós - Jusztin, Szalai R., Domokos, Molnár, Kapornai, Bánfi (Csekő 61'), Kovács, Fülöp (Varga 65'), Szalai V., Szőke (Pók 83'). Edző: Túri István.

Csíkos (5'), Tóda (67'), illetve Szőke 2 (11-esből 7', 62'), Szalai V. (18'), Kovács 2 (26', 11-esből 87'), Kapornai (57') Gulyás János:

"Gratulálok a csapatomnak! El kell ismerni, ekkora különbség volt ma a két gárda között a bajnokesélyes Baks javára. Örülök, hogy a srácok szívüket-lelküket kitették a pályán, s ragyogó teljesítménnyel mutatkoztak be. Nehéz a sorsolásunk, hiszen legközelebb a szintén aranyesélyes Algyő II.-höz látogatunk, de biztos vagyok benne, hogy hamarosan a dóci labdarúgás első pontját is megünnepelhetjük."

Túri István:

"Tartottunk a sötét lónak számító ellenféltől, de végül sikerült megérdemelten győznünk, s megyünk tovább utunkon. Gratulálunk Dócnak a labdarúgás újjászervezéséhez!"

90. perc: Vége a mérkőzésnek, teljesen megérdemelten szól a vastaps a Dócnak. Sok öröme lesz a településnek az újjászervezett csapatban, hálásak lehetnek Tóth Margit polgármester asszonynak és Gulyás Jánosnak, hogy 30 évnyi kényszerszünet után ismét alkottak egy olyan közösséget, amely bajnoki sorozatra nevezett. Ami pedig a vendégeket illeti, a Baks aranyesélyeshez méltóan, kulturáltan, szervezetten és taktikusan futballozott, s magabiztosan nyerte meg a meccset. Nem véletlenül tartják őket a megye III. Termál csoport egyik fő favoritjának. Köszönjük a figyelmet, élő futballközvetítéssel legközelebb szombaton jelentkezünk! 87. perc: GÓÓÓL 2-6! A bedobás után Pókot lökte ki a labda alól Tülkös, jogos a büntető. A tizenegyest Kovács vágta a jobb alsóba, Rovó ugyan jó irányba mozdult, de nem érhette el a helyezett és erős lövést. 86. perc: Ismét az agilis Pók került százszázalékos helyzetbe, ám hosszan szöktette magát, így az érkező dóci kapitány, Elekes keresztezni tudott. 85. perc: Pók Alex azonnal akcióban, lövése lecsúszott, felpörgött, s blokkolni tudták a védők, majd indulhatott a dóci akció. 84. perc: A gólerős és remekül teljesítő Szőke kapott pihenőt, s Pók Alex érkezett a baksi csapatba. 79. perc: Továbbra is aktívabb a Dóc, a Baks az eredmény tartására rendezkedett be. Egy vendégszögletet figyelhetünk mindettől függetlenül most, a hosszúra ívelődik a labda, de nincs fejes, mert Juhász Mihály sporttárs lökés miatt szabadrúgást ítél kifelé. Közben Biczók helyére Kószó érkezett a narancssárga-feketéknél. 74. perc: A jól játszó Martonosi Attilát Mészáros váltotta hazai oldalon. 73. perc: Szépítési lehetőség maradt ki. Gulyás János végzett el szabadrúgást, a labda mindenki mellett elment, Martonosi érkezett a hosszú oldalon, s jó helyzetből a jobb kapufa mellé küldte a bőrt. 67. perc: GÓÓÓL 2-5! Eredményre vezette a távoli dóci ágyúzások! Tóda 22 méteres lökete megperdült egy blokkolni igyekvő lábon, s gyönyörű ívben vágódott a jobb felsőbe, hiába kapaszkodott Kós hálóőr. 65. perc: Fülöp helyett Varga érkezett a zöldeknél. A hazai gárda rendületlenül küzd második góljáért, távoli próbálkozásaikat azonban eddig hárítani tudta a kapus. 62. perc: GÓÓÓL 1-5! A kinyíló Dócot lekontrázta a Baks, s megszerezte ötödik gólját. Szőkét szöktették a félpályánál a társak, ő előbb Rovó kapust fektette el, majd egy védőt is kicselezett, s az üres kapuba gurított. 61. perc: Baksi csere: Csekő váltotta Bánfit. Közben a vendégek térfelén folyik a játék, a háromgólos hátrányban lévő Dóc irányít, látszik, hogy jó erőnlétben vannak a hazaiak. 57. perc: GÓÓÓL 1-4! Egy dóci lehetőség után baksi gól. Gulyás J. jobb oldali beadását Martonosi lőtte kapásból kapura, egy védő tudta kifejelni a gólba tartó lövést. Az ellentámadásnál egy távoli löketet bravúrral ütött ki Rovó, a védők között azonban Kapornai tudott lecsapni a zsugára az ötösön, csinált egy ügyes testcselt, majd a ketrec jobb oldalába helyezte csapata negyedik találatát. 52. perc: Rovó újabb szenzációs védése! Szőke játszotta magát tisztára a büntetőterületen belül egy pompás csellel, lövését az alsó sarok elől csípte el a tehetséges dóci portás. 50. perc: Több remek egyéni teljesítményt is feljegyezhetünk ma délután. Az egyik ilyen a dóci Tülkösé, aki látványosan cselez és passzol, megoldásai rendre pontosak, tapsot érdemelnek. A hazai együttesnek ő az egyik vezére ebben az időszakban. Enyhe fölényben amúgy a Baks, de mindkét kapu előtt adódnak kisebb lehetőségek. 46. perc: A Baks kezdte a második játékrészt. Kétgólos előnyben Szalaiék, ám a szünet előtti percekre feltámadtak és veszélyesebbé váltak Gulyás János legényei. Hamarosan kiderül, ott folytatja-e a Dóc, ahol a szünet előtt abbahagyta, vagy újra a zöldek veszik kezükbe az irányítást. Érdekesség, hogy a vendégek a középkezdés után azonnal kapura szúrták a labdát, ám nem tudták meglepni Rovót, az ifjú kapus magabiztosan fogta meg az egy védőn megpattanó bogyót. SZÜNET!45. perc: Remek hazai kombinációk mezőnyben az első felvonás végén, a premier lázát már levetkőzték a dóciak, akik több akciót is végig tudtak vinni, ám szépítésre egyelőre nem futotta az erejükből. Kitört a szünet. 41. perc: Hazai támadást láthattunk, az ügyesen húzogató Gulyás János elől sikerült menteniük a baksiaknak. 38. perc: Kiegyenlítettebbé vált a játék a harmadik baksi gól óta. A dóciak is ki-ki merészkednek, így vendégeknek nagyobb terük jut a játékra, veszélyesen is támadnak. Rovó hálóőr remekül véd, halmozza a bravúrokat, az előbb egy szöglet utáni pöccintést mentett nagyszerű reflexszel. 32. perc: Újabb csere a vendéglátóknál: Tóda érkezett a pályára Tülkös helyére. Ezt megelőzően lesen halt az egyik baksi akció, a sípszó ellenére azonban tovább vitték a zöldek, Rovó kapus pedig hatalmas bravúrral védte a kísérletet, amiért óriási tapsot kapott a hálás publikumtól. 30. perc: Fergeteges jobb oldali támadásokkal hozta lázba közönségét a Dóc. Antal elől kétszer is az utolsó pillanatban tudtak menteni a baksiak, előbb az egyik védő tisztázott szögletre, majd a kapus kapta el előle a bogyót. Mindenesetre a szurkolók rendkívül boldogok, hogy kedvenceik végre újra veszélyeztetni tudtak. 26. perc: GÓÓÓL 1-3! A hősies hazai védekezés ellenére növelte előnyét a Baks. A röviden felszabadított labdát Kovács 24 méterről magas ívben lőtte a jobb felsőbe. 25. perc: Ívelgetéssel próbálkoznak a baksiak, folyamatosan lövöldözik a labdákat a dóci kapu elé, a védelem pedig tisztességgel takarít. 23. perc: Gulyás János harminc év után ismét a pályán, látván a nagy baksi nyomást ő is beszállt a küzdelembe, hogy rutinjával segítse övéit. A nagy melegben ivószünetet követően folytatódhat a mérkőzés. 18. perc: GÓÓÓL 1-2! Itt a válasz a kérdésre, nem lehetett sokáig bírni a zöldek presszióját. Egy távoli erős lövés elkerülte volna a kaput, de a leshatáron mozgó támadó, Szalai Vilmos még hozzá tudott érni, így róla pattant a hálóba. A hazaiak lest reklamáltak, de nem tudták meggyőzni Juhász sporttársat. 15. perc: Kérdés, meddig lehet bírni a baksi nyomást, hiszen a vendégek láthatóan döntésre akarják vinni a dolgot. A betömörülő hazaiak között az imént Fülöp tört ki, s bár nem sok ideje maradt, el tudta lőni, nem sokkal gurított a bal kapufa mellé. 11. perc: Támadásban maradtak a látogatók, az előbb egy fejesük alig kerülte el a felső sarkot. A dóciak hősiesen védekeznek. 7. perc: GÓÓÓL 1-1! Máris egyenlítettek a baksiak. A dóci tizenhatos oldalvonalánál folytatott küzdelemben büntetőhöz jutottak a vendégek, amit Szőke magabiztosan vágott a jobb alsóba. 5. perc: GÓÓÓL 1-0! Hatalmas vendégnyomás után meglepetésre itt a hazai vezetés! Teljesen beszorultak az elején a narancssárga-feketék, majd az első dóci kontratámadás középen bontakozott ki, Csíkos Zoltán egyedül törhetett kapura, s a kimozduló portás mellett 13 méterről gurított a hálóba. Sporttörténeti pillanat, megszületett az első dóci bajnoki gól 1982 őszét követően. 1. perc: Narancssárga-feketében, fehér sportszárral a hazaiak, míg zöld mezben és nadrágban, szintén fehér sportszárral a vendégek. A játékvezetői hármas elegáns kék-feketében. Megkezdődött a derbi, a dóciak indították útjára a labdát. 17.15: A megyei labdarúgás egyik nagy ünnepi pillanatához közeledünk, 1982 ősze után éled újjá a futball Dócon. A csapatszervező Gulyás János még tagja volt az utolsó együttesnek. Lehetünk vagy kétszázan a pálya környékén, kicsik és nagyok, hölgyek és urak egyaránt. Mulatós zene is szól, s mindenki nagyon jól szórakozik, az egész falu megmozdult.

Különleges labdarúgóünnepre készülnek augusztus 20-án a dóciak. A Szegedtől 25 kilométerre északra fekvő, nem egészen 800 főnyi lakosságot számláló kistelepülésen 30 esztendővel ezelőtt szűnt meg szervezett keretek között a futball. Néhány elszánt és akadályt nem ismerő ember munkájának eredményeként azonban most, 2012 nyarán újjáéledt itt is a világ legnépszerűbb sportága. Különösképpen Tóth Margit polgármester asszony és Gulyás János csapatszervező tett sokat azért, hogy a nemzeti ünnepen pályára léphessen Dóc együttese a Baks ellen a megyei III. osztály Termál csoportjának nyitányán. Augusztus 20-a tehát a labdarúgás reményét is elhozza a faluba, nem csoda, hogy az itt élők hatalmas izgalommal várják "a" meccset, még ha annak értelemszerűen nem is ők az esélyesei, hanem az aranyéremre törő vendég Baks. A dóci pálya is készen áll a rajtra, s igaz ugyan, kevés a tusolási lehetőség, de a hazaiak ebben a tekintetben is rendkívül sportszerűek, hiszen a vendégeket részesítik előnyben. 17.30-kor kezdünk!