Kézilabda: vereség Szlovéniától, Nagy sorsa eldőlhet jövő héten

2012. június 2., szombat

Háromgólos vereséget szenvedett a norvégok elleni világbajnoki selejtezőre egyelőre tartalékosan készülő magyar férfi kézilabda-válogatott a szlovén csapattól szombaton barátságos mérkőzésen Balatonfüreden.

A magyarok jövő vasárnap Veszprémben, majd június 16-án Oslóban csapnak össze a norvégokkal vb-selejtezőn. A szombati felkészülési mérkőzésre a légiósok közül csak a koperi

Fazekas

mellett. A korábbi világválogatott és már az 1992-es barcelonai olimpián is szereplő Szathmári a helyi Balatonfüred játékosa, mellékállásban pedig a válogatott kapusedzője. A lelátón foglalt helyet a combsérüléssel kezelt

Perez

, valamint a bokaműtéte után lábadozó

Ilyés

. Nehezen lendült játékba a tartalékos magyar csapat, és először a 9. percben vezetett (4-3). Ahogy az elején, úgy a folytatásban sem remekeltek a támadóalakzatok, kevés gól esett. Kilenc-kilencnél

Mocsai Lajos

szövetségi kapitány időt kért, de a hajrá ezzel együtt a szlovénoknak sikerült jobban, így ők vonulhattak előnnyel pihenőre. A szünetet követően rövid magyar fellángolás után visszaállt a nagyobb különbség (14-17), majd a 38. percben beállt Szathmári, és sikerült fordítani (19-18). Az utolsó negyedóra 20-20-ról indult, de ezután sorozatban négyszer voltak eredményesek a szlovénok - ők majd a portugálokkal vívnak vb-selejtezőt -, és Mocsai hiába kért időt, innen már nem volt visszaút. A Pick Szeged válogatott játékosai közül Mikler nyaksérülés miatt kimaradt,

Zubai Szabolcs

2,

Ancsin Gábor, Vadkerti Attila

, s a távozó

Lékai Máté

1-1 góllal járult hozzá a nemzeti csapat teljesítményéhez. Az ellenfélnél pályára lépett a korábban a pick szegedben is játszó

Luka Zvizej

, aki 3 találattal vette ki részét a délszláv szomszéd diadalából. A magyarok kedden a dél-koreaiakkal játszanak zárt kapus felkészülési mérkőzést Veszprémben.

Felkészülési férfi kézilabda-mérkőzés:

Magyarország - Szlovénia 26-29 (10-12)

Császár 5, Katzirz 3, Gulyás 3, Zubai 2, Laluska 2, Szöllősi 2, Iváncsik G. 2, Harsányi 2, Schuch 1, Lékai 1, Krivokapic 1, Ancsin 1, Vadkerti 1, ill. Marguc 5, Dolenec 4, Zvizej 3, Matkovsek 3, Bezjak 2, Zorman 2, Spiler 2, Gaber 2, Bombac 2, Susin 2, Bundalo 1, Skube 1. Mocsai Lajos:

"Keveset tudtunk együtt gyakorolni, érződött az összeszokottság hiánya, főleg a védekezésben. Amikor pedig fordítottunk, türelmetlenekké váltunk. Mindenki játéklehetőséget kapott, ebből a szempontból hasznos volt ez a felkészülési meccs."

Jövő hét elején várható fejlemény Nagy László ügyében

Meg nem erősített hírek szerint a jövő hét elején várható elmozdulás

Nagy László

ügyében, akkor derülhet ki, hogy az átlövő csatlakozik-e a világbajnoki selejtező, illetve a londoni olimpia előtt álló magyar férfi kézilabda-válogatotthoz. A szövetség vezetői egyelőre nem nyilatkoznak,

Vetési Iván

elnök annyit mondott, hogy ha lesz bejelenteni való, akkor megteszik azt. A válogatott kerettagok egyöntetűen úgy foglaltak állást, hogy ők most a vb-selejtezős felkészüléssel foglalkoznak, akárcsak Mocsai Lajos szövetségi kapitány. Lapinformációk szerint ugyanakkor az átlövő - aki szombaton még bajnoki mérkőzést vív a Barcelonával - hétfőn edzésre jelentkezik a válogatott veszprémi edzőtáborában. Nagy László három évvel ezelőtt játszott legutóbb a magyar válogatottban, és közel állt ahhoz, hogy a jövőben a spanyol nemzeti csapatot erősítse. Egy hónappal ezelőtt azonban jelezte a Barcelona vezetőinek, hogy visszatér Magyarországra, és nem tette le a megadott határidőig a spanyol állampolgársági esküt, így a londoni olimpián a spanyol válogatottban biztosan nem játszik.