Hátország: Szarvast ejtett a SZEOL-Szeged 2011 U19 és U17 is

2012. április 11., szerda

Bellán János és Hágelmann Endre alakulata is győzelemmel vette a hétvégi akadályt a kiemelt II. osztályú bajnokságban.

A SZEOL-Szeged 2011 együttesei a Felső Tisza parti stadionban fogadták a Szarvasi FC-t. Az U29-esek mérkőzésén a szegedi csapat a papírformának megfelelően már az első percektől támadólag lépett fel. A 2. percben

Varga R.

gyönyörű emelése a léc alá tartott, de a kint álló

Valestyán

kapus vissza vetődve óriási bravúrral hárított. A szegedi középpályások a technikás

Szalma G.

Busa B.

vezérletével nagy fölényt alakítottak ki. Ennek ellenére a 21. p. kellett várni az első gólra, amelyet a Varga R. fejessel szerzett. Beindult a hazai csapat, és 23. percben

Báló R.

, a 29.-ben

Bagi T.

, majd a 31.-ben

Nagy Á.

lőtt szép gólt, ezzel el is dőlt a meccs! A szarvasiak sportszerűen játszottak, de a kapott gólok utáni veszekedésük visszatetsző volt. Az első félidő nagy SZEOL-os fölénye és a szokásos (Báló R.,

Nagypál P.

, Szalma G.) cserék után a hazai csatárok négy kapufáig és két gólig jutottak a második felvonásban. Az elsőt egyéni játék után Bagi T. szerezte, aki második gólja után átadta helyét

Dávid R.-nek.

Ő több lehetősége közül a 82. percben egy kapufáról kipattanó labdát lőtt a hálóba, ezzel kialakítva a 6-0-s végeredményt! A fiatalabbaknál 4-1-re győztek a vendéglátók,

Szántó D.

mesterhármast jegyzett. Az U17-es II. osztályú bajnokság Dél-Keleti csoportjában a 27 pontos SZEOL-Szeged 2011 jelenleg hetedik, míg a 24 pontos SZEOL-Tisza Volán SC a kilencedik. Az U19-es mezőnyt 39 ponttal a SZEOL-Tisza Volán SC vezeti, míg a SZEOL-Szeged 2011 19 ponttal tarsolyában a tizedik.

Kiemelt II. osztályú U19-es bajnokság Dél-Keleti csoport 19. forduló:

SZEOL-Szeged 2011 - Szarvasi FC 6-0 (4-0). Szeged, Felső Tisza parti stadion, vezette: Borbás Bottyán Aurél.

Horváth Cs. - Báló M., Nagy Á. (Németh R.), Márki K., Kertész B., Báló R. (Kiss Á.), Nagypál P. (Törköly T.), Szalma G. (Horváth-Harmat G.), Busa B., Varga R. (Papp D.), Bagi T. (Dávid R.). Vezetőedző: Hágelmann Endre.

Szarvas:

Valastyán D. - Panyik Z., Blastyák A., Viszkok G., Szabó M., Diós K., Barna D., Janurik A., Lós I. (Pálinkás D.), Styecz M., Szakács Á. Vezetőedző: Rétes Pál.

Bagi T. 2, Varga R., Báló R., Nagy Á., Dávid R.

Jók:

Báló R., Szalma G., Busa B., Bagi T., Nagy Á., ill. senki Hágelmann Endre:

"Látszott a csapaton, hogy pihentebben lépett pályára, ötletesen, sok helyzetet kidolgozva játszottunk, gyönyörű gólokat lőttünk. Remélem, megmarad a lendületünk a folytatásra is, a hétvégén Szolnokra megyünk, s nem szeretnénk elveszteni tavaszi veretlenségünket!"

Rétes Pál:

"Gratulálok a Szegednek! Akartunk, küzdöttünk, most ennyire futotta. Papírforma eredmény született!"

Kiemelt II. osztályú U17-es bajnokság Dél-Keleti csoport 19. forduló:

SZEOL-Szeged 2011 - Szarvasi FC 4-1 (2-0). Szeged, Felső Tisza parti stadion, vezette: Széll János.

Mészáros L. - Horváth G., Ibis Dursun, Rádai Cs., Komócsin G. (Kovács M.), Duranyik R. (Csala D.), Iritz N. (Rácz Á.), Judik T. (Baka M.), Sipos Á. (Virág A.), Lajkó A., Szántó D. Vezetőedző: Bellán János.

Szarvas:

Jordán J. - Kriska N., Ottava P., Zima D., Frankó D., Demjén Zs., Horváth J., Bencsik E. (Sindel R.), Körösfalvi K., Pecznik P., Szterpka P. (Hraskó T.). Vezetőedző: Rétes Pál.

Szántó D. 3, Duranyik R., illetve Demjén Zs.