Futsal: Majorral a kapuban ikszelt az EHÖK

2012. április 18., szerda

Kissé foghíjas kerettel gólzáporos döntetlent vívott az SZTE EHÖK SE NB II-es futsalcsapata a RAFC otthonában, az alsóházi rájátszás hétfői derbijén.

Nehéz helyzetbe került az SZTE EHÖK SE csapata a RAFC elleni vendégjáték alkalmával, ugyanis

Cserenkó Szabolcs

vezetőedző rendelkezésére állni, így kapus nélkül utazott el a csapat. A helyzetet végül

Major György

oldotta meg, aki vállalta, hogy véd a meccsen. Ennek ellenére a vendégek szerezték meg a vezetést

Berndt Dániel

villámgyorsan 5-3-ra alakított az állást a vendégek javára, s a fővárosiak akkor sem lélegezhettek fel, amikor

Tróznai Gábor

faragott a hátrányból, mert a 24. percben Berndt ismét villant (4-6), négy perc alatt lőve mesterhármast. A hazaiak azonban nem adták fel, lehozták kapusukat, s

Devecser Zsolt

félidő derekán szerzett góljával ismét felkapaszkodtak, sőt, az utolsó előtti percben Korbély egyenlíteni tudott (6-6). 19-re lapot húzva ugyanezt a kártyát az utolsó másfél percre az EHÖK is megjátszotta, ám eredmény nélkül. Maradt a 6-6os döntetlen, ami azt jelenti, hogy az alsóházi első helyért vívott versenyfutásban Polczer Norberték nem tudtak lépéselőnybe kerülni a Nyíregyházán botló Gyöngyössel szemben, mely jobb gólarányával egyelőre az "élre" állt.

Férfi futsal NB II Keleti csoport alsóházi rájátszás (7-11. helyért) 6. forduló:

RAFC-kaminokupa.hu - SZTE EHÖK SE 6-6 (3-3)

Budapest, Újlak u. Általános Iskola, 100 néző. Vezette: Vámos, Harmath, Temesi.

RAFC:

Ivanics L. - Gáspár, Zombori P., Ivanics B., Kovács A.

Zombori G., Korbély, Tar, Tróznai, Pinkóczi, Devecser.

Czinege László.

SZTE EHÖK SE:

Major - Herczeg, Várnagy, Polczer, Kalános.

Hegedűs, Berndt, Laudisz.

Cserenkó Szabolcs.

Gólszerző:

Korbély (11', 13', 39'), Ivanics B. (14'), Tróznai (23'), Devecser (32'), ill. Várnagy (6'), Herczeg (13'), Hegedűs (19'), Berndt (20', 21', 24'). Cserenkó Szabolcs:

"Az első RAFC elleni meccsünk is döntetlen volt, akárcsak most, annyi különbséggel, hogy ezúttal ők rohantak az eredmény után. A második félidőben el tudtunk húzni, de nagyon megnyugodtunk, végül a szerencse is kellett, hogy ne kapjunk ki. Igazságos döntetlen született, de nem vagyok elégedett, nyernünk kellett volna."