Futsal: kiizzadta a győzelmet az EHÖK + FOTÓK

2011. december 8., csütörtök
Kemény küzdelmet hozó mérkőzésen tudta itthon tartani a három pontot az SZTE EHÖK SE NB II-es futsalcsapata a szerda esti Gyöngyös elleni bajnoki mérkőzésen. Nagy iramban estek egymásnak a felek a szerda estére halasztott, a pályaválasztói jog felcserélésével végül Szegeden rendezett NB II-es bajnoki meccsen, mely ráadásul a vendég kapus játékengedélye körüli huza-vona miatt félórás csúszással kezdődött este 21 órakor. Az EHÖK játékát némi idegesség jellemezte, sok volt a pontatlan labda, s a helyzetek befejezésénél nagyon megérezte a csapat gólzsákjának, Kalános Jánosnak sérülés miatti hiányát. A félidő közepére úgy tűnt uralja a játékot a vendégcsapat, de Gombos Viktort nem tudta zavarba hozni a vendégek legjobbja, Csoszánszki Dávid sem. Bravúrokra szüksége volt a gyöngyösi Ficsór Dávidnak is, a félidő végére ugyanis többször került remek helyzetbe a hazaiak első sora, s Berndt Dániel talán a vezetést is megszerezhette volna a 17. percben, amikor ziccerben törhetett kapura, ha nem ér vissza egy védő, hogy mentsen előle. Gólnélküli döntetlen állással mentek szünetre a felek. Hasonlóan nagy lendülettel jöttek ki a felek a második félidőre, a vendégek több nagy rohamot is intéztek a hazai kapu ellen, ám a nyugodtabb védelem és Gombos a helyén volt. Aztán egy jobb oldalról, tíz méterről elvégzett szabadrúgásból megszerezte a vezetést az EHÖK, Polczer Norbert nyílegyenesen gurított a jobb alsóba (0-1). S a középkezdés után jött a parádé: Polczer és Berndt Dániel egy gyors labdaszerzést követően kipasszolták a védelmet és Ficsor kapust, s a nagyon tehetséges Berndt passzolt a kapuba (2-0). A válaszra ugyancsak szinte másodperceket kellett várni, egy nagy lendületű támadást váratlanul, csaknem félpályáról leadott lövéssel zárt le Csoszánszki, lapos lövése a jobb kapufa tövénél, Gombos kezei között csorgott be (2-1). A vendégek kapusa ezután ideje nagy részét a hazai térfélen töltötte, segítette a támadást, bátran vállalkozott távoli bombákra a strandfocista "Csoszá"-hoz hasonlóan, mindketten azonban csak óriásit csattanó kapufákig jutottak. Szervezettebben védekeztek és támadtak az egyetemisták, ám a gyöngyösi akciókban mindig benne volt a gólveszély. Ahogyan az EHÖK gólszerzésének lehetősége is Ficsor felfutásai miatt: egy ilyen alkalmat ragadott meg egy gyors labdaszerzést követően Polczer, s saját térfele közepéről a vendégek kapujába lőtt egy félmagas labdát a visszafutó védő mellett (3-1) a félidő derekán. A vendégek nem adták fel, szünet nélkül rohamoztak, ennek jutalma azonban csak egyszer lett meg a hazaiak szerencséjére (akik üres kapura egy kapufát is lőttek), a 36. percben egy kontrából balról Vass Dániel gurította ki a hosszú alsót. Akadtak még veszélyes helyzetek mindkét oldalon a hátralévő időben, gól azonban nem született, maradt a kiizzadt, 3-2-es hazai győzelem. Túl sok ideje nincs pihenni az egy-két kulcsemberét nélkülöző SZTE EHÖK-nek, hiszen számukra már pénteken fordul az idény, ahhoz a Kispesthez látogat a Cserenkó-legénység, amely az 1. fordulóban Újszegeden diadalmaskodott 8-1-re, s jelenleg is a 3. helyen áll 22 ponttal. Hogy ez így marad-e, már csak amiatt is kérdéses, mert a kispestiek az elmúlt két fordulóban egyszer sem álltak ki, így a versenybizottság minden bizonnyal az ellenfelek javára írja a 3 pontot. Emlékezhetünk: az UTC a magyar kupában nem tudta felvenni a kapcsolatot az együttessel, így mérkőzés nélkül jutott tovább a parkett helyett a zöld asztalon. Mint a szerda esti találkozót követően Türk Balázs technikai vezetőtől megtudtuk, egyelőre nekik sem sikerült kapcsolatot létesíteni a pénteki vendéglátókkal...

Férfi futsal NB II Keleti csoport 11. forduló:

SZTE EHÖK SE - ESC Gyöngyös-MI 3-2 (0-0) Szeged, Csonka-szakközépiskola, 50 néző. Vezette: Török, Somodi, Kovács P. SZTE EHÖK: Gombos - Herczeg, Polczer, Berndt, Várnagy. Csere: Major, Ferenczi, Hegedűs, Balog, Zsigó, Kiss B., Bakos (kapus) Vezetőedző: Cserenkó Szabolcs. Gyöngyös: Ficsór - Csoszánszki, Czéh, Nádudvari, Kabai. Csere: Vass, Kajos, Kathi. Vezetőedző: Berkes László. Gólszerzők: Polczer (23', 29'), Berndt (23'), ill. Csoszánszki (24'), Vass (35'). Cserenkó Szabolcs: "Nem jellemző a futsalban a 0-0-s félidő, ez is mutatja mindkét csapat jó védekezését és gyenge támadásait. A vendég kapust sokszor naggyá tettük az első játékrészben. A második félidőre picit megnyugodtunk, jobban sikerül a támadóbb felfogású első, és a defenzívebb második sorunk váltogatása is, így hamar kétgólos előnyt szereztünk, ekkor már érezhető volt, hogy nem kaphatunk ki. Hamar kaptunk egy gólt, kisebb adok-kapok alakult ki a helyzeteket tekintve, de végül sikerült egy góllal felül kerekednünk, elismerem, meg kellett izzadnunk ezért a győzelemért. Gratulálok a gyöngyösi csapatnak is, mert látszik, hogy keményen dolgoznak, fiatal, ütőképes brigád az övék, a tabellán elfoglalt helyük abszolút nem tükrözi mutatott játékukat. További sok sikert kívánok nekik, és gratulálok a csapatomnak!"

Hétfői eredmények:

Bábolna-NM TFC - Salgótarjáni VSE 22-3 (10-3) Rákosmenti FC - RAFC HungraÍz 6-2 (2-0) Monor SE - Rubeola FC Csömör II. 5-7 (1-3) Szuperinfó Vác FSE - Nyíradonyi Huszárok FC december 23. 18 óraA múlt pénteki Kispest FF - Dunakeszi Kinizsi FC találkozó a játékvezető döntése értelmében elmaradt, a hazaiak nem álltak ki.