Kézilabda: simán verte a Pick a Csurgót + FOTÓK

2011. október 5., szerda

Sima, tízgólos győzelmet aratott a korábbi szegediekkel is megerősített Csurgóval szemben a Pick Szeged a férfi kézilabda NB I szerda esti 7. fordulójában. Sulc egy tucat gólt lőtt.

Férfi kézilabda NB I, 7. forduló

Sikerrel vette a számos ex-szegedivel megszórt Csurgó elleni bajnoki rangadót a Pick.

Tatai Péter

bemutatta bravúroknak, s a mindezekből adódó gyors indításoknak köszönhetően a félidőben ötgólos előnnyel fordultak a felek (18-13). A második félidőben keveset változott a játék képe, a Pick könnyedén szerezte góljait, nem tudott védekezésben megújulni a vendég csurgói csapat. Inkább a hazai pontatlanságok következtében többször sikerült háromra felzárkózniuk Katzirz Dávidéknak, ám nagyon gyorsan jöttek a válaszok ismét csak elsősorban Sulc részéről, aki extrát nyújtott a találkozó folyamán. Az utolsó negyedórára

Mikler Roland

váltotta Tatait a kapuban, hogy ő is bemutathasson pár bravúrt. A hajrában már 12 is volt a különbség, végül 36-26-ra nyert a Pick, sikeres bajnoki főpróbát tartva a vasárnapi, koppenhágai Bajnokok Ligája vendégszereplés előtt.

Férfi kézilabda NB I, 7. forduló:

Pick Szeged - Csurgói KK 36-26 (18-13)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Bonifert, Oláh V.

Pick Szeged:

TATAI - PRODANOVICS 5, ZUBAI 5, Ancsin 4, Czina, Vadkerti A. 1, Lékai 4.

MIKLER (kapus), SULC 12, Bajorhegyi, Buday 4, Törő 1, Pribanic, Nagy N.

Skaliczki László.

Csurgó:

Paul - Miss 3, Oláh 2, PAVLOVICS 7, Szöllősi 3, Katzirz 1, Császár.

Nikolics (kapus), Herbert 1, Simon 4, Vadkerti G. 4, Kos, Országh 1, Trivkovics.

Bakó Botond.

2/2, ill. 2/2.

10 perc, ill. 10 perc. Skaliczki László:

"Összességében a játék minősít minket, egy tízgólos győzelem komoly fegyvertény. A játékban mindig lehet hiányérzet, de ma a balátlövő pozíciójának játékában előremozdultunk, s erre már régóta vártunk. A Kiel elleni tapasztalatokat is hasznosítva tudtunk győzni, tudatosan vállaltuk az akkor is diktált öngyilkos tempót. Vasárnap Koppenhágába megyünk, mindent megteszünk a jó eredményért."

60' Simon szelídíti a megszerzett labdát, miközben egységesen zúg a 'Szép volt, fiúk!' Sulc, ez már tucat! 36-26! Itt a vége!
59' Országhnak is csak összejön Lékai gólja után, 35-25.
58' Vadkerti ismét, 34-24.
57' Császár élettelen lövése Mikleré. Törő a szokott szélről! 34-22! Vadkerti, de nem a mienk, 34-23.
56' Oláh mellé, Sulc nem, Pavlovics kettő perc, 33-22. A helyi ultrák közlik az ellenféllel: 'Indul a busz!' Birkózik támadásban az ellenfél, passzívgyanúsan hosszú ez az akció.
55' Balul sikerül az újabb csurgói attak is. Sulc! Itt a tízes! 32-22!
54' Herbert akart szemfüles lenni, de a szabaddobást nem engedte még el a síp, hiába kapta ki a labdát Törő kezéből.
53' Országh Ádám országos cundere kapufa. Szöllősi indul labdaszerzés után, átejtené Miklert, de ennyi rutint nem lehet átejteni. Újabb időkérés.
52' Pavlovics ismét, 31-22. Ancsin Paul könyökét. Lékai kettő perc, Szöllősi fájlalja mindenét a lerántás után
51' Fero Sulc is lassan tízig számol, ez a 9. 31-21!
50' Lékai szemmel veri Pault, lába között a gól. Vadkerti a harmadik gólját szerzi, 30-21. Mikler jön, meg a taps neki.
48-49' Hosszas vendég akció végén Szöllősi, 29-20. Pavlovics huszonegyezik, nyert. 29-21.
47' Sulc nyolcadszor! 28-19! Tatai sokadszor! Buday rossz lövése után Ancsin ismétel, elesik. Buday újabb hetest lőhet, 29-19! Itt a tízes!
46' Simon lövése Tatai kezeiből pörög be, 27-19, és Bajorhegyit kiszórják ismét.
45' Buday hetest lő, 26-18, időt kér Bakó Botond. Törő Prodanovicsot indítja, 27-18. Közeledik a köztetíz...
44' Tatai kétszer! Éltetik. Törő beáll.
43' Ancsin estében szép gólt lő, nem adják meg, szabaddobás. A szurkolókat nem idéznénk most, azután pedig pláne nem, amikor a sporik Skaliczki Lászlót figyelmeztetik. Ancsin akkor is bevágja hátrányban! 25-18!
42' Császár a kapufa szélét horzsolja a labdával. A külső szélét.
41' Rossz akció a vendégeknél, jön a Pick, és jön Vadkerti, Prodanovics pedig kínaira! 24-18!
40' Sulc javít, 22-18! Simon lapos lövését Tatai lábbal védi. Ancsin kézzel lő! 23-18! Fergeteges a hangulat, jó kis meccs!
39' Sulc elhagyja, Herbert megszerzi, Miss indul és 21-18.
38' Bajorhegyi labdát szerez, eladja... Szöllősi belövi, 21-17.
37' Gondosan felépített akció, járatja a Pick a labdát, Sulc 6. góljával 21-16!
36' Zubait sem, 20-15! Elcsordogál a csurgói csapat támadása.
35' Lékai hagyta ki az imént. Pavlovicsot nem lehet tartani, 19-16.
34' Pavlovics jól ugrik, jól lő, 19-15. Paul állt vissza a Csurgónál, nagy bravúr kétszer.
33' Elveszik a labdát a Picktől. Gyenge támadás volt, fantázia nélkül...
32' Buday javít, 19-14! Igor Kos egy kos erejével lő, Tatai pedig véd ismét! Vastaps, dobokkal!
31' A hazaiak kezdik a második játékrészt. Buday elrontja, Misst indítja Nikolics, 18-14.
SZÜNET!
30' A Csurgó támad, de eladják a labdát, a Pick fejezi be a félidőt.
29' Buday is villan, 17-13! Tatai is, véd. Sulc ötödik gólja! 18-13!
28' Zubai BL-formában, 16-12! Megint a másik Vadkerti, 16-13.
27' Sulc is megfogadta a mester szavát, 15-11! Tatai véd, Prodanovics indul, belelövi a kapusba. Vadkerti már nem hibáz, de ő a másik, 15-12.
26' Lékai bejátszását Zubai ejti el, bánhatjuk, Simon indul, 14-11. Skaliczki mester időt is kér.
25' Katzirz lő, Tatainak csemege. Elől hamar ellőjük, véd Nikolics. Tatai ismét.
24' Katzirz lő gólt, nem nekünk, ellenünk, 14-10. Aztán belemenés itt. Zubai meg Katzirzot ökleli fel.
23' Sulcra most készült Nikolics, a cserekapus, véd egy nagyot.
22' Pavlovics tanácstalanul fölé. Herbert nyomorgatja Zubait. gyenge lövés, kipattanó, Vadkerti Attila visszaszerzi.
21' Zubai, 14-8, és Császár is kiáll pihenni. Miss hátárnyból, 14-9.
20' Sulc óriási bombája szaggatja a hálót! 13-7! Simon szépít, 13-8!
19' Ancsin eladja a labdát aztán az induló Császárt rántja le, Oláh vágja be a hetest, 12-7.
18' Igor Kosnak sárga, aztán beszól, kettő perc a vége. Zubai maradt lenn megmozdulása nyomán.
17' Prodanovics ismét, megint indulásból, 12-6! Aztán labdaszerzés, Pavloviccsal küzd a labdáért a hazai Vadkerti. A Pick támad végül.
16' Zubai indul, benn, és Vadkerti Gábriel kiáll, 11-6! Tatai véd!
15' Hullámzik a pálya a pontatlan indítások után, végül a Pick támad, lékai tör be, de nem jön össze, marad nálunk. Lékai aztán be is lövi ahogy kell! 10-6!
14' Csurgói időkérés. Pavlovics megfogadta az edzői tanácsot, gólt lőtt, Herbert is aztán, 9-6 pillanatok alatt.
13' Prodanovics indul labdaszerzés után, bajban a Csurgó, 8-4! Újabb gyenge vendég akció után Lékai indul és 9-4!
12' Katzirz köszön oda Ancsinnak, nem épp a legbarátibb módon, kettő perc ez is. Prodanovics is feliratkozik, 7-4!
11' Zubai kettő percet kap. kibekkeljük.
10' Sulc lő még egyet, 6-4. Bekkelünk, aztán támadásban hiba, jön a Csurgó.
8-9' Hosszas vendég akció, rég passzív, de nem emelik a kezüket a sporik. megvárják Szöllösi gólját, 5-4
7' Sulcé az ötödik! 5-3! Pörög a játé, egy pillanatnyi szünet sincs.
6' Ancsin parádés megoldásával kettő az előny! 4-2! Pavlovics szépít, 4-3
6' Zubai szerez labdát, feláll a támadás, és Zubai veszi át a vezetést a Picknek! 3-2!
5' Pavlovics dobja be a vezetőgólt, Ancsin azonban gyorsan egyenlít, 2-2
4' Egy-egy nagy védés mindkét oldalon. Kezdésre szép számmal összegyűltek a szurkolók, a vendégektől is jött egy húszfős keménymag.
3' Tatai véd nagyot, aztán Vadkerti nyitja a hazai gólok sorát.
2' Kibekkelik a vendégek a hazai támadást.
1' A Csurgó kezd, Czina sárgát kap azonnal. Oláh hetest lő, 0-1. Prodanovics is játszik, ott is a kezdőben.
18.14 Buday mégiscsak ott ül a kispadon. Hamarosan kezdünk...
18.10 Vonulnak be a csapatok, kezdődik a bemutatás. A vendégeknél a korábbi szegedi játékosok, mint Herbert és Katzirz külön hatalmas tapsot kap a hazai szurkolóktól. Közben a Pick-bika beáll a kapuba. Reméljünk azért nem ő fog védeni nálunk...
18.05 10 perc kezdésig, egyelőre közel sem félház. Noha a Csurgó nem egy Kiel, de a maga nemében bajnoki rangadónak számít a meccs. Egyelőre nem mernénk ezer nézőt mondani.
18.00 A hivatalos versenyjegyzőkönyvben nem szerepel Rajko Prodanovics és Buday Dániel neve.
17.55 No, de koncentráljunk most már a meccsre! Javában zajlik a bemelegítés, a csarnok levegője is bemelegszik lassan, ahogy érkeznek a szurkolók. Rengeteg gyerek nézi ismét a mérkőzést a helyszínen, zajkeltő eszközökkel bőséggel felszerelve.
17.50 Bizony szigorodtak a biztonsági előírások, még az újságírók táskáit is átkutatják... Fő a biztonság!
17.45 Sok szeretettel köszöntjük a Kedves Olvasókat az újszegedi sportcsarnokból, ahol rövidesen kezdődik a Pick Csurgó elleni mérkőzése. Egyelőre csak szállingóznak a szurkolók, jóllehet a legutóbbi menetrendszerinti egyik helyi járatú busz zsúfolásig volt velük.

Korábban írtuk:

Valódi rangadót, igazi presztízscsatát vív szerda este a Pick a nyáron megerősödött Csurgó ellen, elég csak a vendégek két legutóbbi Szegedről igazolt játékosát, a korábbi csapatkapitányt, Katzirz Dávidot, vagy a szintén válogatott beállóst, Herbert Gábort említenünk. Rajtuk kívül korábban megjárta már városunk csapatát Simon Bence, Igor Kos és Oláh Gábor is az ellenfél jelenlegi keretéből, így aztán sokan egykori csapattársakként köszönthetik egymást a találkozón a szemben álló felek közül. A Pick Szegednél továbbra is sérültlistán a Mezőkövesd ellen kétszer is betaláló szerb légiós, Dusan Beocsanin, akinek vállát Gyulán fogják vizsgálni. A Skaliczki-gárda eddig száz százalékos a bajnokságban, a vendégek négy győzelmet arattak, egy döntetlent játszottak a Balatonfüred ellen, illetve kikaptak a Veszprémtől. Szerda este mindenképp nagy csata várható, melyből - bízunk benne - Lékaiék kerülnek ki győztesen.