Búvárúszás: 1 arany, 1 ezüst, 3 bronz a vásárhelyi vb-n (FRISSÍTVE)

2011. július 31., vasárnap

Vasárnap megszületett az első magyar aranyérem a hódmezővásárhelyi uszonyos- és búvárúszó világbajnokságon, mellette Kanyó Dénes ezüstérmet, a magyar küldöttség pedig további 3 bronzot, valamint pontszerző helyeket szerzett.

Kanyó Dénes

a második előfutamban 5:52,16 időt úszott, ez végül a második helyre volt elég, a számot a kínai

Cseng Csi

nyerte. A másik hazai induló, a világcsúcstartó gyöngyösi

Vilhelm Szilárd

a harmadik időt úszta, így bronzérmet szerzett. Kanyó Dénes úgy gondolja, ha jobban kijött volna a három kevésbé jól sikerült fordulója, nagyobb meglepetést tudott volna okozni. "Nem nagyon hangoztattam, de természetesen az aranyérem megszerzése volt a cél. A Világjátékok miatt az elmúlt években az uszonyos felszíni számokra koncentráltam, az országos bajnokság környékén kezdtem barátkozni azzal a gondolattal, hogy jó lenne a 800-as búvárúszásban is indulni" - nyilatkozta a legutóbbi Világjátékokon bronzérmet szerző Kanyó a

Magyar Búvár Szakszövetség

oldalán. A szegedi többszörös világbajnok búvárúszó ezüstérme után a 400 méteres uszonyos úszásban is selejtezett, hetedikként lett finalista. Ugyanebben a számban

Németh Dávid

is rajtkőre állt, ő végül 11. lett. Vilhelm Szilárd ugyan világcsúcsjavításra készült 800 méteren, nem tűnt csalódottnak. "Ez benne van ebben a sportban. Úgy versenyeztem végig a távot, hogy mindent kiadtam magamból. Hétfőn hátra van még a 400 méteres búvárúszás, ahol még igyekszem helyt állni" - mondta a világcsúcstartó. A női 800 méteres uszonyos úszásban

Ócsai Dorottya

a 20.,

Szabó Lujza

(Muréna Szegedi UBK) a 26. helyen zárta a selejtezőt, míg a nők 200 méteres uszonyos kategóriájában

Debreczeni Hajnalka

(Muréna Szegedi UBK) a 11.,

Senánszky Flóra

19. lett. A délutáni futamokban elsőként érdekelt magyar versenyző,

Szenes Mátyás

50 méteres uszonyos úszásban megszerezte a magyar küldöttség harmadik érmét, miután a harmadik helyen ért célba. 1500 méteres uszonyos úszásban Németh Dávid és a szegedi Muréna,

Dimák Dávid

volt érdekelt. Kettejük versenyét végül Dimák nyerte 12:55,46-tal, miután nagy hajrában a 4. helyet szerezte meg Németh előtt, aki 12:56,37-et úszott. Női 200 méteres felszíni úszásban a világcsúcstartó

Senánszky Petra

1:45,29-cel megjavította régi eredményét, s az új világrekorddal aranyérmes lett, míg a futamban a másik magyar versenyző,

Stier Lilla

bronzérmes lett. A nap utolsó versenyszámában ismét Kanyó Dénesért szurkolhatott a hazai publikum, aki 400 méteres felszíni úszásban végül nagy hajrával negyedik lett.