Búvárúszás: 1 arany, 1 ezüst, 3 bronz a vásárhelyi vb-n (FRISSÍTVE)

Cikkünk frissítése óta eltelt 9 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Vasárnap megszületett az első magyar aranyérem a hódmezővásárhelyi uszonyos- és búvárúszó világbajnokságon, mellette Kanyó Dénes ezüstérmet, a magyar küldöttség pedig további 3 bronzot, valamint pontszerző helyeket szerzett.

Kanyó Dénes a második előfutamban 5:52,16 időt úszott, ez végül a második helyre volt elég, a számot a kínai Cseng Csi nyerte. A másik hazai induló, a világcsúcstartó gyöngyösi Vilhelm Szilárd a harmadik időt úszta, így bronzérmet szerzett.
Kanyó Dénes úgy gondolja, ha jobban kijött volna a három kevésbé jól sikerült fordulója, nagyobb meglepetést tudott volna okozni.
“Nem nagyon hangoztattam, de természetesen az aranyérem megszerzése volt a cél. A Világjátékok miatt az elmúlt években az uszonyos felszíni számokra koncentráltam, az országos bajnokság környékén kezdtem barátkozni azzal a gondolattal, hogy jó lenne a 800-as búvárúszásban is indulni” – nyilatkozta a legutóbbi Világjátékokon bronzérmet szerző Kanyó a Magyar Búvár Szakszövetség oldalán. A szegedi többszörös világbajnok búvárúszó ezüstérme után a 400 méteres uszonyos úszásban is selejtezett, hetedikként lett finalista. Ugyanebben a számban Németh Dávid is rajtkőre állt, ő végül 11. lett.
Vilhelm Szilárd ugyan világcsúcsjavításra készült 800 méteren, nem tűnt csalódottnak. “Ez benne van ebben a sportban. Úgy versenyeztem végig a távot, hogy mindent kiadtam magamból. Hétfőn hátra van még a 400 méteres búvárúszás, ahol még igyekszem helyt állni” – mondta a világcsúcstartó.
A női 800 méteres uszonyos úszásban Ócsai Dorottya a 20., Szabó Lujza (Muréna Szegedi UBK) a 26. helyen zárta a selejtezőt, míg a nők 200 méteres uszonyos kategóriájában Debreczeni Hajnalka (Muréna Szegedi UBK) a 11., Senánszky Flóra 19. lett.

A délutáni futamokban elsőként érdekelt magyar versenyző, Szenes Mátyás 50 méteres uszonyos úszásban megszerezte a magyar küldöttség harmadik érmét, miután a harmadik helyen ért célba. 1500 méteres uszonyos úszásban Németh Dávid és a szegedi Muréna, Dimák Dávid volt érdekelt. Kettejük versenyét végül Dimák nyerte 12:55,46-tal, miután nagy hajrában a 4. helyet szerezte meg Németh előtt, aki 12:56,37-et úszott.
Női 200 méteres felszíni úszásban a világcsúcstartó Senánszky Petra 1:45,29-cel megjavította régi eredményét, s az új világrekorddal aranyérmes lett, míg a futamban a másik magyar versenyző, Stier Lilla bronzérmes lett.
A nap utolsó versenyszámában ismét Kanyó Dénesért szurkolhatott a hazai publikum, aki 400 méteres felszíni úszásban végül nagy hajrával negyedik lett.