Labdarúgás: egy gól döntött a vásárhelyi rangadón + FOTÓK + VIDEÓ

2011. május 8., vasárnap
Kevés helyzettel és sok küzdelemmel tűzdelt megyei rangadón a Szegednek sikerült egygólos előnyét megtartania a paprikás hangulatban véget érő derbin. A mérkőzést online közvetítettük. A lelátón mindenki igazi nagy csatát várt, rangadóhoz méltó küzdelmet. Nos, a küzdelemmel nem is volt gond, de a fordulatos, izgalmas játék elmaradt. Viszont, aki ismeri a futballt, az tudja, hogy bizony a nagy rangadókon jellemző, hogy gyakran egygólos mérkőzésekké válnak, aminek oka egyszerű: a tét súlya biztonsági, zárt védekezéses, visszahúzódóbb taktikát követel. És mintha a mai borús délutánon is ezt követték volna Vásárhelyen a csapatok. Mindent elmond az első félidőről, hogy a hazai gárda egy gólhelyzetet tudhatott magáénak, a vendégek pedig egy-egy kósza átlövésen kívül még ennyit sem. Mégis a Szegedet kell dicsérnem hiszen a második félidőben megbecsülte egyetlen helyzetét, s gólra váltotta azt, ráadásul Mórocz vezérletével minden támadást megszűrt a védelem, magabiztos kapus, és egymás apró hibáit kijavító védősor épített vasárnap délután falat a kék-feketék kapuja elé. A szegedi gól után a vásárhelynek kétszer is adódott lehetősége az egyenlítésre, de nem éltek vele a mezőségiek. Összességében elmondható, hogy a nagybetűs igazság a döntetlent kívánta volna meg e meccstől, de a focinak saját mérlege van, valljuk be, ezért is olyan különleges ez a játék...

Labdarúgó NB III Alföld csoport 25. fordulójában

Hódmezővásárhelyi FC - Tisza Volán SC 0-1 (0-0). Hódmezővásárhely, vezette: György Sándor. Hódmezővásárhelyi FC: Kovács - Varga, Sipos, Huszár, Marton (Konc 83'), Domonkos, Kökény (Szűcs 24'), Juhász, Krasnic, Rácz, Bata (Forrai 68'). Vezetőedző: Kandó Róbert. Tisza Volán SC: Dongó - Mészáros, Mórocz, Szabó, Grünwald, Dargó (Boldizsár 86'), Szilágyi, Kéri (Buzási 61'), Beretka, Végh, Bozovic (Kazi 77'). Vezetőedző: Buchholcz Gábor. Gólszerző: Buzási. Edzői nyilatkozatok a cikk legvégén található videó-összeállításban! Hüvös Gábor értékelése a mérkőzés után: "Egy döntetlenszagú mérkőzés volt, ahol mindkét csapat inkább a védekezésre koncentrált. A Vásárhely a kevés helyzetéből semmit, míg a Volán maximum három helyzetéből egyet tudott értékesíteni. A vezetés után szépen tartotta az eredményt a vendégcsapat. Kiemelném Beretka, Mórocz és Szabó játékát. Gratulálok a kollégámnak, és a jövő heti 'el classicón' hazai győzelmet várok."90 + 3. perc: Vége a mérkőzésnek. A találkozó végén még egy felívelt labdát lőhettek kapásból a hazaiak, de jelentősen fölészállt. A mérkőzés lefújása után kisebb kakaskodás tört ki a középkörben. 86. perc: Cserél a Szeged, Boldizsár jön a pályára, Dargó mehet pihenni. 84. perc: Varga törhetett a szegedi kapura, a védőjétől üldöztetve lövésre szánta el magát 14 méterről, Dongó kapus gyors vetődéssel mentett. Az ebből született szöglet után Rácz vett át tisztán egy bejátszást, de 7 méterről ziccerhelyzetben kapu fölé bombázott. 83. perc: Csere a hazaiaknál. Konc áll be Marton helyett. 82. perc: A Szeged két veszélyes ellentámadást vitt végig, az elsőt Kovács kapus tisztázta, egy lecsúszott beadást vett fel, míg a másikat a 16-oson tömörülő védőfal üggyel-bajjal, de semlegesítette. 77. perc: Cserél a Volán. Bozovic jön le, és Kazi kap lehetőséget. A gólt követően jelentősen kitámad a Vásárhely, értelemszerűen szeretnének egyenlíteni, a Szeged viszont tud több kontratámadást vezetni, de újabb gólhelyzet nem alakult ki. 70. perc: GÓÓÓL. Vezet a Szeged. Végh jobb oldali szögletét a rövid sarokra csavarta, amire Buzási remek ütemben érkezett, és három méterről a hosszú sarokba csúsztatta a labdát. 68. perc: Cserél a Hódmezővásárhely: Bata helyére Forrai áll be. 66. perc: Egy szabadrúgás-variációt követően került helyzetbe a hazai gárda. Sorfalból leforduló Varga jobb oldalon, az 5-ös sarkánál szánta el magát lövésre, de Mórocznak sikerült belelépnie a labdába, és szögletre mentett. 61. perc: Csere a Szegednél, Buzási váltja Kérit. 60. perc: Mintegy 25 méterre a vásárhelyi kaputól Domonkos gondolt egyet, és nagy erővel megeresztett egy átlövést, ami szinte súrolta a felső kapufát. 54. perc: Felpezsdült a meccs, egy szegedi támadás végén a jobb oldali beadást a 16-os sarkánál Végh kapásból, szép mozdulattal lőtte kapura, a bogyó alig néhány centire ment el a jobb kapufa mellett. 52. perc: Meleg pillanatok a Szeged kapujánál, egy létszámfölényes kontratámadás után Szabónak sikerült szögletre tisztáznia, majd a szögletből egy felfejelt labdát Dongó öklözött vissza a mezőnybe. A másik oldalon egy bal oldali elfutás után keresztbelőtt labdára Kovács vetődött ki, s fogta meg a játékszert. 49. perc: A remélt iramváltás egyelőre elmarad, folytatódik ugyanaz a játék, ami az első félidőben. Elszórt labdák a középpályán, és pontatlan indítások. Tudósítónk, a Tisza Volán 19 éves korosztályának és a FK 1899 Szeged csapatának edzőjével Hüvös Gáborral nézi a találkozót, akit az első félidő értékelésére kért fel. "Mezőnyfölényben játszik a Szeged, a Vásárhely tudatosan vagy kényszerből főleg kontratámadásokat vezet, a találkozó egyetlen gólhelyzetét egy ilyen akciót követően ők jegyezhetik. A küzdelem nagyobb részt a pálya közepén zajlik. Szerintem a Szegednek bátrabb támadójátékot kellene produkálnia, de megértem kollégámat, Buchholcz Gábort, hiszen ha túlságosan kinyílnak, félő, hogy a veszélyes hazai kontrákból gólt kapnak. Egy szegedi találat nagyon jót tenne a derbinek, hiszen a második félidőben akkor igazi parázs rangadóval alakulhatna át ez a kissé monoton találkozó."Vége az első félidőnek. 43. perc: Jelenleg főként a magas felívelésekkel operálnak a csapatok, így sem sikerül a gólhelyzetig eljutnia sem a Szegednek, sem a Vásárhelynek. Néhány pontrúgásról, oldalsó szabadrúgásokról számolhatunk be. 38. perc: A Vásárhely részéről egy veszélyes szabadrúgás halt el a szegedi sorfalban, míg egy vendég kontratámadást követően egy gyengére sikerült átlövést ölelt magához Kovács. 31. perc: Végh Ariel 22 métere szabadrúgása centikkel suhant el a bal felső sarok fölött. 29. perc: Monoton hangulatban telnek a percek, a csapatok négy-öt passznál többet nem nagyon játszanak egymáshoz, általában jellemző mindkét gárdára, hogy középpályán elveszítik labdáikat. A Szeged részéről Szilágyinak volt egy lecsúszott átlövése, a másik oldalon Rácz és Mórocz versenyfutásából a védő került ki győztesen. 24. perc: Korai csere a Vásárhelynél: Kökény helyére áll be Szűcs. 21. perc: Nem nagyon alakul ki tetszetős játék, mindkét csapat a középpályán, férfiasan, olykor szabálytalanul küzd a labdáért. A védelem mindkét oldalon megszűri a bejátszott labdákat. 16. perc: A játék teljesen kiegyenlítődött, ebben a szakaszban a Vásárhely vezet több akciót, legutóbb Domonkos passzolt keresztbe mintegy 20 méterre a szegedi kaputól egy labdát, amit ha Rácz át tud venni, egyedül vezethette volna Dongóra. 10. perc: Kéri Tamás a jobb összekötő helyéről, mintegy 17 méterről küldött lövést a vásárhelyi kapura, Kovács szögletre tenyerelte a labdát. 9. perc: A hazaik kihagyták a mérkőzés első százszázalékos helyzetét, egy jobb oldali beadást követően Bata érkezett teljesen tisztán a labdára, és 5 méterről Dongó kapus kezébe fejelte a labdát. 8. perc: Bal oldalon a vásárhelyi kaputól mintegy harmincöt-negyven méterre Végh Ariel próbálkozott egy emeléssel, de Kovács kapus könnyedén lehúzta a labdát. 4. perc: Az első percekben nagyrészt a Szeged szervezett támadásokat, a játék főleg a hazaiak térfelén folyik, a Szeged középen próbált néhány bejátszást, de eddig semlegesítette a Hódmezővásárhely a rohamokat. 1. perc: A Hódmezővásárhely kezd. Izgalmas találkozóra számíthatunk, a Hódmezővásárhely keretében 4-5 egykori Tisza Volán-játékos is szerepel. Egész napos esőzés után most nem esik már semmiféle csapadék, a pályát sem viselte meg az időjárás, kicsit sáros, de szépen előkészített a gyep. A hazaiak fehér felsőben, piros nadrágban és fehér sportszárban; a vendég Tisza Volán gárdája pedig kék-fekete csíkos mezben és fekete nadrágban, fekete sportszárban lép pályára. Beharangozó írásunk ide kattintva olvasható el.