Kézilabda: a második félidőben legyűrte a Pick a Fradit + FOTÓK

2011. április 9., szombat
Nyögvenyelős első félidő után magabiztos, hatgólos sikert aratott a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Ferencváros ellen az NB I 26. fordulójának szombat késő délutáni mérkőzésén, Ezzel Katzirzék visszavágtak a magyar kupában elszenvedett vereségért és kiesésért Vladan Matics csapatának. A mérkőzést online közvetítettük. Volt miért visszavágnia a Pick Szeged együttesének a Ferencváros ellen: a korábbi szegedi edző, Vladan Matics csapata decemberben nagy küzdelemben ejtette ki a Tisza-partiakat a magyar kupából a tizenhat között, majd visszalépett a további küzdelmektől, miután kiderült, hogy a Veszprémmel kerülnek egy ágra. A szombat kora esti találkozó első perceiben azonban nem esett egymásnak a két gárda. Percekig keresték a ritmust a játékosok és a vendégek találták meg öt perc elteltével, amikor Igor Kos csapta be Mikler Rolandot. Ezután a Pick is felébredt, egy 3-0-s szériával válaszoltak Lékai Máté, Katzirz Dávid és Maxim Butenko révén. Nem sikerült azonban megszilárdítani a vezetést, visszafordított a fővárosi gárda egy hasonló sorozattal, majd Törő Szabolcs indításból szerzett gólját követően kettővel húztak el a félidő közepén. Skaliczki László időkérése azonban keveset hatott, nem működött olajozottan a csapatjáték, továbbra is az egyéni megoldásokból éltek a hazaiak, ami 8-8-nál elég volt az egyenlítésre, de a Fradi képes volt újra kettővel elmenni és ezt tartani a szünetig (10-12). Fordulás után ez még öt percig kitartott - aztán nagyot fordult a kocka. A 40. perc beköszöntéig hirtelen megnőtt az iram, elkapta a Pick a fonalat, kihasználva a zöld-fehérek rövidzárlatát és 13-15-ről 18-15-re fordított, elsősorban Fero Sulc parádéjának köszönhetően, aki ekkor négyet szerzett zsinórban (az ötödik a remekül játszó Bajorhegyi Ádám nevéhez fűződik). Nem is talált már vissza ezután a Fradi játékának korábbi medrébe - noha a 47. percben Szabados Péter góljával 20-19-re jöttek fel - Lékai, Sulc és Törő pedig nem kegyelmeztek (a három válogatott összesen 21 gólt dobott, utóbbi nyolcat). A vége 28-22, magabiztos hazai győzelem, magabiztos visszavágás lett. A Pick Szeged jövő pénteken még Pécsen vendégszerepel a Flensburg elleni BL-nyolcaddöntő miatt elhalasztott mérkőzésen, s ezzel zárja az alapszakaszt. Az már biztos, hogy a Veszprém megkérdőjelezhetetlenül az első, a Pick stabilan a második, a Fradi és a Tatabánya pedig nagy versenyfutás végén a harmadik illetve a negyedik helyen végez. Ezt követően a rájátszásban az 1–4. helyezettek (1–4, 2–3 párosításban) két nyert mérkőzésig tartó elődöntőt játszanak, majd a győztesek az egyik csapat harmadik győzelméig tartó döntőben csatáznak a bajnoki címért. Ez azt jelenti, hogy a rájátszásban ismét legalább két Pick - Ferencváros párharc szemtanúi lehetünk. Az elődöntő vesztesei szintén három nyert mérkőzésig küzdenek a bronzéremért. Az alapszakasz 5–8. és 9–12. helyezettjei 4, 3, 2, 1 bónuszponttal indulva játszanak hatfordulós rájátszást. A 11. és 12. helyezett kiesik.

Férfi kézilabda NB I 26. forduló:

Pick Szeged - Ferencváros 28-22 (10-12) Szeged, újszegedi sportcsarnok 1200 néző. Vezette: Horváth P., Marton B. Pick Szeged:Mikler - Butenko 1, LÉKAI 6, SULC 7, Herbert 1, Katzirz 2, TÖRŐ 8. Csere: Tatai (kapus), Bajorhegyi 2, Baláz, Teimel, Grünfelder 1, Nagy N. Vezetőedző: Skaliczki László. FTC: PERGER - Buday, Bakos 3, Czina, Mazák 3, Kos 2, Bendó 2. Csere: KELECSEVICS 4, Lepsényi 1, Németh T. 3, Szabados 2, Varga S. 1, Karap 1. Vezetőedző: Vladan Matics. Kiállítás: 8 perc, ill. 12 perc. Hétméteres: 3/3, ill 2/2.

60. perc: Szabados lövését védi Tatai. Butenko kettő perc, időntúli, Törő nem dobja el. Vége. 59. perc: Nagy Norbertnek most csak a kapufát sikerül eltalálni. Ollézik a lelátó! 58. perc: Időkérés. Megvan a meccs, most már biztos. 57. perc: MÁ-TÉ! MÁTÉ! - zúg az ultratábor Lékai 6. gólja után, 28-22. A vendégeknél Tamási ismét a kapuban, immár nem csak büntetőre jön be. 56.perc: Bendó Csaba góljával 27-22. 55. perc: Tatai véd, labdaszerzés a Fradinál, Karap fejét harapja le majdnem Matics, miután eladja a labdát Lékainak, aki félpályáról lő gólt, 27-21. 54. perc: Karap Gábor talál be a Fradinál, 25-21. Katzirz válasza szebb, 26-21! 53. perc: Matics időt kér. Wiesztnek játsszák ki szélre, keresztpassz, nagyon átlátszó, Katzirz le is szedi. Sulc hetedikjét lövi! 25-20 52. perc: Törő hetesből, 23-20. Herbert könnyedén hinti be a 24. szegedi gólt! 51. perc: Grünfeldert nem kímélik, lenn is marad. Passzív végén Bendó lő, Törő blokkol. Aztán visszaadják a bírók a labdát, csak ők tudják miért. Belemenés. 50. perc: Lassú és körülményes a vendégek akciója. Varga Sándor lő a végén át, 22-20. 49. perc: Grünfelder is betalál! 22-19! Most viszont beállóban jól kapott labdáját Pergerbe lövi. 48. perc: Törő megállíthatatlan ma, jár a nagybetű! 21-19! Tatai remekel! 47. perc: Szabados ismét, 20-19. 46. perc: Sok pontatlanság ismét. Megélénkülés után visszaesett ismét a meccs. 45. perc: Sulc nem hagyja annyiban, 20-18. 44. perc: Mazák válaszol, 19-17. Németh indul, átejti Tatait, 19-18. Feljöttek. 43. perc: Sulc messziről, Perger véd, kipattanó Törőé, aki elképesztő csuklóval engedi el a húzott labdát magasan, a hosszú felsőbe! 19-16. 42. perc: Grünfelder Péterről elsőre nem hinnénk el, hogy ki lehet állítani túlzottan kemény védekezésért. A játékvezetők mégis így gondolják. Nagy Norbert a pályán. Szabados Péter zárkóztatja a Fradit, 18-16. 41. perc: Bajorhegyi labdát szerez, Butenko indul, csúnyán fölé... 40. perc: Meg is jön a szurkolók hangja. Bajorhegyit indítjuk, 18-15! Felébredtünk. 39. perc: Sulc veszi át a vezetést, 16-15. Tatai véd, aztán ismét Sulc most indulásból! 17-15! 38. perc: Bajorhegyi elemi erővel lő át, a visszatért Perger fogja. Tatai védi Németh csípőből leadott lövését. Elég eredménytelenek mostanában a vendég akciók és tanácstalanság van a mozdulatokban. 37. perc: Kiegészül a Fradi, Sulc abban a pillanatban betalál, 15-15. Aztán jó védekezés, Lepsényi Grünfeldert löki ki a parkettről, kettő perc ez is. 36. perc: Lépés reklamál Skaliczki mester, a nézők passzívot, Bendó lő végső kétségbeesésében, Tatainak nem probléma. 35. perc: Kelecsevics két perc, Sulcé a hetes, Tamási jön, de nem védheti, 14-15! 34. perc: Németh lő hetest, a második félidőre beállt Tatai Péter nem foghatta, 13-15. 33. perc: Wieszt kapufája után Törő 5. gólja! 13-14! 32. perc: Lékai 4. gólja, 12-13! Mazák Martin, 12-14. 31. perc: A Fradi kezdi a második félidőt. Németh és Bendó kínaizik, Bajorhegyi válaszol, 11-13. Szünet. 30. perc: Kelecsevics kapufája után Törő ismét egyénileg indításból magabiztosan, 10-11. Kelecsevics 3 mp-cel a dudaszó előtt, 10-12. Herbert még középkezdésből megkínálja Pergert. Félidő. Matics kap sárgát. 29. perc: Bendó átlövését lábbal bravúroskodja ki Mikler. Elől gyorsan el is szórjuk az értékes labdát... 28. perc: Bakos senkitől sem zavartatva, három embert megkerülve, 9-11. 27. perc: Lékai Máté tör be balról ezúttal, 9-10. Időt kér Matics is, miután elég tanácstalan a támadójáték. Főleg az egyéni megoldások, indítások dominálnak eddig, nem is szórják meg egymást a csapatok. 26. perc: Passzív vendég támadás után Katzirz lő, Lepsényit szórják ki róla, Perger véd. 25. perc: Kelecsevics, megint kettővel megy a Fradi, 8-10. 24. perc: Az ultrák is szokatlanul csendesek, pedig nem vagyunk híján nézőknek, mégis csendes a meccs. 23. perc: Mazák harcol ki hetest, Németh Tamás értékesíti, 8-9! 22. perc: Bajorhegyi labdát szerez félpályán, indul Törő és kegyetlenül bevágja! 8-8! 21. perc: Czina áll ki két percre pihenni. Törő szélről nagyot ugrik, magasan lő-ejt, maga sem tudja, kapufa. Kipattanót Lepsényi tartja benn a hatoson. 20. perc: Lékai egyenlít! 7-7! Kelecsevics góljáig örülhetünk, 7-8. 19. perc: Mikler bravúrja után nem tud indulni a Pick, Törő azonban most is megoldja végül! 6-7. 18. perc: Lékai szemfüles passza után Sulc beállóból, aztán Bakos talál be, 5-7. 17. perc: Mazák két kiállítása mellé egy gólt is szerez, 4-5. Lepsényi tör be balról és lő kapufás gólt, 4-6. Időt kér Skaliczki mester. 16. perc: Ügyetlenkedés a Fradi kapujánál, miután Lékai elől szedik le az indítást, majd nem érti meg egymást Perger és védője, Lékai pedig nem tudja kihasználni. 15. perc: A csapatjáték kevéssé olajozott, egyénileg viszont van eredmény, most Törő egyenlít, 4-4. 14. perc: Herbertet szórják ki most. Nagyon sok a pontatlanság. 13. perc: Jól védekezik a Fradi, kissé összeszedetlen a Pick támadása, nincs gól. 12. perc: Szabaddobás után Igor Kos, 3-4. Bakos-sárga Sulccal szembeni szabálytalanságért. 11. perc: Kelecsevics egyenlít, 3-3. Katzirz nem tudja mit kezdjen a labdával, eladjuk, Bakost indítják, Mikler és kapufa. 10. perc: Törőtől pattan el a labda, Perger Bakost indítja, 3-2. Maros Baláz ellen támadó, Sulc-sárga. 9. perc: Katzirz sárgája. Aztán kiszórják. Törő akasztja meg a ferencvárosi támadást. 8. perc: Butenko labdaszerzés után lerohanja a Fradit, 3-1! 7. perc: Mikler remekül véd, Kos meg sárgát kap, miután szabálytalan a bal sarokból betörő Törővel, hetes, Katzirz bevágja, 2-1! 6. perc: Lékai egyenlít jobbról betörve, Mazákot másodszor szórják ki, miután megpróbálta megállítani, 1-1! 5. perc: Kos szerzi meg a vezetést a Fradinak, 0-1. Elől ront a Pick, jöhetnek a zöld-fehérek ismét. Bajorhegyi sárga lapot kap. 4. perc: Butenko szélen belemegy Bakosba, lövését fogja perger, de már kifelé jöhet a Fradi. Kissé álmos kezdés... 3. perc: Igor Kos lövését fogja Mikler, a kipattanóból jöhet a Pick. 2. perc: Mazák megy ki máris két percre, előnyben támad a Pick, ám Butenko elügyetlenkedi... 1. perc: Egy-egy rossz támadás mindkét oldalon. 16.55: Bemutatás zajlik, a hazaiakat természetesen hatalmas üdvrivalgás köszönti, akárcsak a vendégek trénerét, Vladan Maticsot. 16.45: A csapatok javában melegítenek, gyűlnek a szurkolók is, mintegy hatszázan foglalták el helyeiket a lelátókon. 16.40: Sok szeretettel köszöntjük Kedves Olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból! Hamarosan kezdődik a Pick Szeged - Ferencváros bajnoki rangadó, ahol Lékaiék visszavághatnak a Fradinak a kupában elszenvedett kiesésért. A Pick csapatában Tomás Stranovsky bordasérülése miatt nem játszhat. Zubai Szabolcs belázasodott, játéka így kérdéses, míg Dusan Beocsanin vállműtéte utáni rehabilitációjában már az edzéseknél tart, de még nem százszázalékos, az ő játékára sem számíthat Skaliczki László vezetőedző.