Vízilabda: harmadik helyért megy majd az Universitas + HANG, FOTÓK

2011. március 16., szerda
Nem sikerült a bravúr, győzött a Dunaújváros a női vízilabda OB I rájátszásának elődöntőjében a második találkozón Szegeden. Az első félidőben bírta a vendégek tempóját az Universitas, vezettek is Drávuczék, de aztán Zsámbok vezérletével fordítottak és végül magabiztosan nyertek a vendégek. A találkozót online közvetítettük. Már-már reménytelennek tűnő helyzetből várta a bajnoki elődöntőbeli folytatást a szombati, Dunaújvárosban elszenvedett vereséget követően Godova Gábor együttese, hiszen a 7 pontig tartó párviadalban 4-0-s előnnyel bírt a vendégcsapat, amely ennek megfelelően Huszka Zsuzsanna révén megszerezte a vezetést. Hiába egyenlített nem sokkal később Dalmády Szandra, Zsámbok Lili centerből visszavette a vezetést a vendégeknek (1-2). Aztán magához tért a hazai csapat és megrázta magát: Varga Zita remek védésekkel hívta fel magára a figyelmet, elől pedig javult a helyzetkihasználás. Előbb a válogatott Tóth Ildikó egyenlített centerből, majd jött ismét a nagyobbik Dalmády lány és kis szerencsével máris az Universitas vezetett (3-2). Hogy ez így is maradjon Vargának a kapu előtt még be kellett mutatnia egy-két bravúrt. A második negyedben tovább növelte előnyét a hazai gárda, Keszthelyi Rita áldatlan tevékenységét jutalmazták a játékvezetők ötméteressel, Drávucz Rita pedig nem hibázott (4-2). Új fordulatot kezdett venni a meccs, hirtelenében nem is tűnt már olyan lehetetlennek az esélyesebb legyőzése. Sőt, egy újvárosi időkérés és egy kontra után tovább lehetett volna növelni az előnyt, de Huszka labdaszerzése meghiúsította az ebbéli reményeket. Az előny növelése helyett az Újváros csökkentette aztán hátárnyát Zsámbok centergóljával, majd nem sokkal később Kasó Orsolya bravúrjai után Keszthelyi Rita egyenlített fórból, a kisszámú, ám annál lelkesebb újvárosi szurkolótábor legnagyobb örömére (4-4). S a fák nem nőnek az égig: Kis-Primász Ágnes akciógólja 11 másodperccel a szünet előtt már újra újvárosi vezetést jelentett (4-5). Fordulás után sikerült egyenlíteni, ki más, mint Dalmády Szandra révén, s ismét megvolt a lehetőség aztán az előny növelésére, Miklós Dóra nem tudta megszerezni a labdát a Kasóval való birkózás végén, majd Tóth Ildikó lövését védte újabb bravúrral az újvárosi kapus. S ami kimarad elől, bemegy hátul: Zsámbok góljával 6-5 lett a vendégeknek, majd Dalmády Szandi kiállítása után Poszkoli Rita értékesítette az előnyt (5-7). Godova Gábor vezetőedző heves reklamálását sárga lappal jutalmazták a játékvezetők, akiket a meccs egészét tekintve egyébként sem vádolhatunk azzal, hogy lejtőssé tették volna a hazai medencét... Kasó továbbra sem tudott hibázni, míg a jó szegedi védekezés kezdett kihagyni, így Poszkoli újból szóhoz jutott (5-8). A válasz ezúttal gyönyörű gól formájában érkezett: a jobb oldalon úszott meg Lengyel Dominika, majd gyors tempója végén gyönyörűen ejtette át az egyébként remeklő Kasót (6-8). Tegyük hozzá gyorsan: ez egy kiváló egyéni akció volt, azonban az összjáték támadásban nem tudta átjátszani még a gyakran hátrányba kerülő dunaújvárosi védelmet sem. Felzárkózás helyett aztán Keszthelyi távoli bombája talált utat Varga kapujába, újra három volt oda. A negyed zárásaként hosszú Universitas -támadás következett. Dalmády Petra kapura lövését még hárította Kasó, azonban a sarokdobás után labdához jutó Tóth Ildikó csavarját már lehetetlen volt (7-9). A záró játékrészben Keszthelyi fórból ismét betalált, míg Dalmády Petra jó nyolcméteres lövése egy újabb Kasó-bravúr miatt nem lett góllá. Lengyel Dominika egy újabb Universitas-offenzíva végén keresztvasat lőtt, majd a kipattanót összeszedő kisebbik Dalmády újabb lövése is. Végül a kétségbeesetten védekező Poszkoli megmozdulásáért járt újabb ötös, és Drávucz ezt is bevágta (8-10). Rá egy percre azonban Zsámbok meglőtte negyedik találatát is, és egyértelművé vált, hogy az eddig is igencsak távoli döntő egyértelműen elúszott. Érezte ezt az Újváros is, a szegedi lányok fáradása és koncentrációbeli visszaesése eredményeképpen gól nélküliek maradtak a támadások. Egészen az utolsó percig, amikor Dalmády Szandra újra betalált, e szépítéssel kialakítva a végeredményt (9-11). Mindez azt jelenti, hogy az előzetesen egyébként is csodával határosnak tűnő döntőbejutás nem sikerült. Kesergésre azonban nincs ok, hiszen az Universitas így is játszhat a harmadik helyért a Szentes - Eger párharc vesztesével. Ott ugyan még nem dőlt el ki lesz a döntő másik résztvevője, de az Eger hosszabbításos hazai győzelme (13-11) ellenére a nemzetközi kupában is érdekelt Zantleitner-tanítványok javára billenhet a mérleg. Amíg az végleg eldől, addig marad a pihenés és a felkészülés a bajnokság zárására.

Női vízilabda OB I, bajnoki rájátszás, elődöntő, 2. mérkőzés:

Universitas Szeged - Dunaújvárosi Főiskola 9-11 (3-2, 1-3, 3-4, 2-2) Szeged, újszegedi sportuszoda, 100 néző. Vezette: Marjay, Bujka. Universitas Szeged: VARGA - DALMÁDY SZ. 4, Dalmády P., DRÁVUCZ 2, TÓTH I. 2, Hegedűs, Tóth P. Csere: Lengyel Dominika 1, Miklós, Árkosy, Farkas, Lengyel A. Vezetőedző: Godova Gábor. Dunaújvárosi Főiskola: KASÓ - Menczinger, KESZTHELYI 3, Kis-Primász 1, Berta, Huszka 1, Poszkoli 2. Csere: ZSÁMBOK 4, Kovács D., Ács, Pavuk, Kotsidou. Vezetőedző: Mihók Attila. Gól - emberelőnyből: 9/3, ill. 8/4. Ötméteresből: 2/2, ill. -/-. Sárga lap: Godova Gábor. Továbbjutott a Dunaújvárosi Főiskola 7-0-val. Godova Gábor: "Gratulálok a Dunaújvárosnak!" Mihók Attila: "Kemény mérkőzésen, feljavult helyzetkihasználásunknak köszönhetően dolgoztuk le két gólos hátrányunkat és arattunk értékes győzelmet. Gratulálok a csapatomnak!"