Kézilabda: megsemmisítő Pick-vereség Veszprémben

2011. március 19., szombat

A szombat esti Veszprém-Szeged kézilabda-bajnoki csak nevében volt szuperrangadó. A bakonyiak már az első félidőben tetemes előnyre tettek szert, amit megdupláztak a végére és tizenhét góllal győzték le Skaliczki László együttesét. A Veszprém most már matematikailag is alapszakasz-győztes.

Szuperrangadóra, BL-szintű csatára számított mindenki, de megsemmisítő zakó lett az MKB Veszprém elleni idegenbeli Pick-meccsből. Pedig nem indult rosszul,

Lékai Máté

találatával még vezetett is

Skaliczki László

vezetőedző együttese. Sokáig azonban ennek nem örülhettek a Tisza-partiak, bár

Törő Szabolcs

gólja 2-1-es vendégvezetést hozott, a 11. percben 4-4-nél, ismét csak Törőnek, már egyenlítenie kellett. Eddig volt versenyben a Bajnokok Ligájában majd a Barcelona ellen játszó éllovassal szemben a Szeged, a hazaiak ezt követően elléptek 9-4-re. Folyamatosan nőtt a különbség a két csapat között. Katzirz Dávid óriási lövésével a 24. percben már 12-7-re kellett kapaszkodnia a szegedi együttesnek, ám ezután zsinórban jött négy veszprémi találat, vendég válasz nélkül (16-7). Komoly szerepe volt az eredmény ilyetén alakulásában

Dejan Pericsnek

, aki

Iváncsik Gergővel

egyetemben a hazaiak legjobbja volt a találkozón. Perics védései elbizonytalanították a Pick támadóit, gyakran ziccerekből sem tudtak neki gólt lőni Zubai Szabolcsék. A félidő végére sikerült elkerülni a rászámolást, de egyértelművé vált, hogy a találkozó eldőlt (17-9). Fordulás után minden folytatódott, ahogy az első félidő végén abbamaradt. Nem tudott újítani a Skaliczki-legénység, a 33. percben

Perez Carlos

bombája után már tízig számolt a tomboló veszprémi közönség (20-10). Perics- és Mikler-bravúrok következtek, valamint Katzirz és Sulics kettős kiállítása, a különbség továbbra is tíz körül mozgott, kilencnél feljebb képtelen volt kapaszkodni a Pick. Túl haladva a félidő felén tovább nőtt a különbség, a 48. percben

Gulyás

góljával 31-18, az 56. percben pedig Iváncsik Gergő találatával már 38-22 volt az állás. A végére még ez is tovább nőtt, a Szeged utolsó gólját

Grünfelder

neve mellé jegyezhettük fel, míg a meccset lezáró 40. veszprémi találatot ki más, mint Iváncsik Gergő szerezte. A vége elsöprő veszprémi győzelem, 40-23. A bajnoki cím védője ezzel matematikailag is bebiztosította alapszakaszgyőzelmét, s ezzel azt is, hogy a várhatóan a Pick ellen zajló bajnoki döntőben övék lesz a pályaelőny is, ahogy azt már az elmúlt években megszokhattuk. A Pick a második helyen áll, mögötte négy ponttal lemaradva a Ferencváros a harmadik. Az alapszakaszból még három forduló van hátra.

Férfi kézilabda NB I, 23. forduló:

MKB Veszprém - Pick Szeged 40-23 (17-9)

Veszprém, Veszprém Aréna, 4000 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.

MKB Veszprém:

PERICS - Iváncsik T. 3, VUJIN 6, Császár 4, Sulic 2, Terzic 4, IVÁNCSIK G. 8.

Liszkai (k), Lusnyikov, Laluska, PEREZ 5, Gulyás 3, Vilovski 1, Nagy K. 1.

Pick Szeged:

Tatai - Butenko 3, Bajorhegyi, Lékai 3, Vadkerti 2, Zubai, TÖRŐ 4.

Mikler (k), Herbert, Baláz 1, Sulc 2, KATZIRZ 4, Teimel, Grünfelder 1.

Kiállítások:

12 perc, ill. 12 perc.