Vízilabda: kiszenvedett Beton-győzelem Debrecenben (FRISSÍTVE)

2011. február 11., péntek

Nagyon rossz kezdés után végül háromgólos győzelmet aratott a Szeged Beton férfi vízilabdacsapata a Debrecen otthonában. A hazaiak megnyerték az első negyedet, sokáig vezettek, Molnár Tamáséknak csak a harmadik negyed közepén sikerült egyenlíteniük.

A decemberi lehengerlő 14-2-es szegedi hazai győzelem után a Debrecen ma sem számíthatott szoros vereségre a két csapat közötti különbségekből adódóan. Ehhez képest villámrajtot vett az egykori szegedi mester,

Gyöngyösi András

legénysége: négy kimaradt-védett szegedi lövés után gyorsan lőttek két gólt, majd

Andrei Busila

7. percbeli szegedi válaszára még egyet, így 3-1-es hajdúsági vezetéssel jött az első szünet - az utolsó másodpercekben kettős fórból sem sikerült betalálnia a Szegednek. A hazaiak meglepetésénél talán csak a vendégeké lehetett nagyobb, akik a második játékrészben sem nagyon találták még góldobó kezüket, de legalább sikerült

Joseph Kayes

Molnár Tamás

góljaival 2-2-re hozni a játékrészt (5-3). A fordulás után aztán jött a fordulat. Molnár újabb gólja után

Aaron Younger

egyenlített fórból, majd pillanatokkal később

Kiss Csaba

megúszásgólja már a Beton vezetését jelentette (5-6). Innen, majd

Somogyi Balázs

találata után még kiegyenlített a Debrecen, de aztán ismét Younger gólja hozta vissza a vezetést (7-8), melyet már nem adott el a Beton. Az utolsó negyedben aztán érvényesült a vendégfölény,

Török Béla, Vindisch Ferenc

Juhász Zsolt

talált be zsinórban háromszor egymás után, végül kettős előnyből szépített még a Debrecen (11-8).

Kásás Zoltán

csapata szombaton este 20.15-től az utóbbi időben kissé megtépázott Eger együttesével csap össze idegenben - reméljük jobb formában fog játszani az egyébként erősen tartalékos Tisza-parti alakulat.

Férfi vízilabda ob I 17. forduló:

Debrecen Fujitsu - Szeged Beton 8-11 (3-1, 2-2, 2-5, 1-3)

Debrecen, városi uszoda. Vezette: Kun Gy., Németh A.

Debrecen Fujitsu:

DECKER A. - Apanasenko, Bugajcsuk, Halek 1, Zoufal 1 , Dunca 1, SIMON A. 2.

Kárteszi 1, KŐRÖSI 2, Szöllősi, Varga A., Kelemen.

Szeged Beton:

Baksa - Török 1, Kiss Cs. 1, Busila 1, MOLNÁR T. 2, Juhász 1, Somogyi 1.

Kayes 1, YOUNGER 2, Varga P., Vindisch 1.

Kásás Zoltán.

Gól - emberelőnyből:

7/3, ill. 12/4.

Ötméteresből:

-/-, ill. 1/1.

Bogajcsuk (19'), Kőrösi (28'), Simon (32'), ill. Busila (29'), Younger (32').

Szolnoki Főiskola-KÖZGÉP - Groupama-Honvéd 7-11 (3-2, 2-4, 2-3, 0-2) Bodrogi Bau-Szentesi VK - OSC 3-5 (0-0, 0-1, 1-2, 2-2) ASI - ZF-Eger 6-12 (3-4, 2-4, 1-2, 0-2) FTC-Fisher Klíma - TEVA-Vasas-UNIQA 5-11 (2-3, 0-2, 3-2, 0-4) BVSC-Zugló - UTE 13-8 (3-2, 2-1, 3-3, 5-2)