Kézilabda: könnyed győzelem a brazilok ellen

2011. január 17., hétfő

Norvégia után Brazíliát is legyőzte a magyar férfi kézilabda-válogatott, méghozzá az elvárt, meggyőző fölénnyel, a Svédországban zajló világbajnokságon. A szegediek összesen hét góllal vették ki részüket a sikerből.

Kissé álmosan kezdett a magyar válogatott, csak a 11. perctől jegyezhettünk magyar előnyt, igaz azt a srácok már nem is adták ki kezükből. Elsősorban

Mocsai Tamás

volt eredményes, így a 24. percre már 13-8, félidőre 18-11 lett az állás. A második félidőben

Ilyés Ferenc

kemény megmozdulását - a brazilok legjobbja,

Leonardo Bortolini

volt az áldozat - jutalmazták piros lappal a szerb játékvezetők, átlövőnk végül megúszta az eltiltást, mivel nem szándékos szabálytalanság volt sérülést okozó megmozdulása. A 45. percben, a végül a meccs legjobbjának bizonyuló

Harsányi Gergely

találatával lett először tíz gól a különbség. Ekkor már több szerephez jutottak a szegediek is,

Törő Szabolcs

mellé

Zubai Szabolcs

Katzirz Dávid

is feliratkozott a mérkőzés szegedi góllövőinek sorába. Némiképp rontja a pozitív összképet két szerencsétlenül kapott brazil gól - a mindkétszer kapufáról kipattanó labda

Fazekas Nándor

hátáról került a kapuba. A vége magabiztos, tizenkét gólos siker, 36-24. A szegedi különítmény tagjai közül Törő kezdő volt, három gólt szerzett és számtalanszor önzetlenül osztotta a labdát a társaknak lövőhelyzetből. Zubai három gólig jutott, leginkább a második félidőben kapott több szerepet. Katzirz ismét egy óriási átlövéssel vétette észre magát, illetve kézsérülést szenvedett, két ujja a bal kezén (Katzirz jobbkezes) visszahajlott, de megúszta törés nélkül, várhatóan kihagyja a Japán elleni meccset.

Magyarország – Brazília 36-24 (18-11)

Linköping, Cloetta Center, 1600 néző. Vezette: Nikolics, Sztojkovics (szerb).

Magyarország:

FAZEKAS – HARSÁNYI 10, MOCSAI 6, CSÁSZÁR 4, Gál 3, Ilyés 3, Törő 3.

Schuch 1, ZUBAI SZ. 3, Katzirz 1, Nagy K. 2

Szövetségi kapitány:

Mocsai Lajos.

Brazília:

Nascimento – Tupan 2, Santos 1, Pozzer, Kojoroski, Oliveira 1, Ribeiro 2.

Tercairol (k), BORTOLINI 8, Chiuffa, TEIXEIRA 4, Cardoso 4, Bonfim, Pires 2.

Javier Cuesta.

Kiállítások:

8 perc, ill. 8 perc.

Piros lap:

Ilyés.

Hétméteresek:

4/3, ill. 3/3. Mocsai Lajos:

"A brazilok az előző mérkőzéseiken is 20-25 percig bírták tartani a döntetlen körüli eredményt, ez ma is megismétlődött. A különleges játékstílusuk miatt lassan tudtuk csak felőrölni az ellenfelünket, emiatt az első 15-20 percben a támadójátékunk kicsit statikus volt. Azok az elemek, amelyek aztán folyamatossá tették a játékunkat eldöntötték a meccset. Nagyon fontos volt, hogy Fazekas Nándi 60 percet játsszon, és biztató volt a teljesítménye. A másik, ami nagyon fontos volt, hogy a játékosállományunkat folyamatosan rotáltuk. Gratulálok a csapatomnak!"