Labdarúgás: a Hegyesi testvérek leküzdötték a Balástyát + FOTÓK

2010. november 7., vasárnap
Parázs végjáték után verte a SZVSE-Gyálarét a Balástyát a vasárnapi rangadón a megyei I. osztályban. A hazaiak a 89. percben egyenlítettek, de egy családi összjátéknak köszönhetően a vasutasok végül elvitték a három pontot. A meccset online közvetítettük.

Labdarúgó megyei I. osztály 13. forduló:

ESK Balástya - SZVSE-Gyálarét 1-2 (0-0). Balástya, 100 néző, vezette: Varga Zoltán. Balástya: Korom - Zámbori, Bozó, Bálint T., Juhász I., Bálint D., Péter, Gajdacsi (Getyinás 74'), Duba, Takács, Juhász Á. (Jójárt 84'). Vezetőedző: Hódi Mihály. SZVSE-Gyálarét: Reguli - Földeák, Hegyesi Á., Ágoston, Virág, Simon, Beleznai (Környei 46'), Fröhlich, Hegyesi Zs., Dürgő (Boros 92'), Kenderesi (Fábián 46'). Vezetőedző: Bóka Ferenc. Gólszerző: Bálint D. (89'), illetve Hegyesi Zs. (46'), Hegyesi Á. (90'). Kiállítva: Duba (89'). Hódi Mihály, a Balástya edzője: "Úgy gondolom, a mutatott játékunk alapján a döntetlenre minimum rászolgáltunk volna. Ma a szerencsésebb csapat győzött." Bóka Ferenc, a SZVSE-Gyálarét edzője: "Nagyon rossz játékkal, pici szerencsével vertünk meg egy remek csapatot."93. perc: Vége a találkozónak, igencsak pörgős végjátékban szerezte meg a három pontot a SZVSE-Gyálarét. 90. perc:GÓÓÓL! Duba rántotta le a kitörő Hegyesi Zsoltot, amiért piros lapot kapott. Dürgő 25 méteres szabadrúgása lepattant a sorfalról, Hegyesi Zsolt elé került, aki megtartotta, majd visszagurított több védő gyűrűjében Ádámnak, testvérének, ő 16 méterről a bal alsó sarokba helyezett; 1-2! 89. perc:GÓÓÓL! Bálint Dániel találatával egyenlített a hazai csapat. Bálint jobbról befelé cselezett, majd 17 méterről tüzelt a rövidre, lövése a kapufáról Reguli hátára, onnan a hálóba vágódott; 1-1. 87. perc: Fábián Ákos révén kétszer is ziccerbe került a SZVSE, de Korom menteni tudott. 84. perc: Cserél ismét a Balástya, Jójárt Tibor váltja Juhász Ádámot. Közben ismét lábra kapott a hazai csapat, Juhász Imre, majd Zámbori Gábor kísérletezhetett, de nem találták el a kaput. Egy formás SZVSE-akciót is láthattunk, Hegyesi Zs., Simon, Dürgő volt a labda útja, majd Dürgő lövése centikkel ment mellé. 80. perc: Dürgő Péter akadt fönn a második emberen egy jó csel után, de ez is jelzi, hogy a játék inkább a Balástya térfelén zajlik. A hazaiak vagy elfáradtak, vagy kicsit megtörtek a sok kimaradt helyzet után, Hódi Mihálynak nehéz a dolga, meg kell próbálni felrázni a csapatot. Van még idő, tíz perc alatt lehet egyenlíteni, ám ehhez most több erő, nagyobb lendület és elszántság lenne szükséges. 78. perc: Továbbra is darálják egymást a csapatok. A SZVSE hadrendet módosított, áttért a 4-4-2-re, a Balástya pedig támadásban 4-3-3-ról gyorsan vált 4-2-4-re. 74. perc: Hódi Mihály is cserére szánta el magát, igyekszik erősíteni a támadó szekciót. Gajdacsi Mátyás ült le a padra, Getyinás István állt a helyére, aki azonnal be is futott éknek. 72. perc: Két ígéretes pontrúgást végezhetett el a SZVSE, de sikerült ezeket hatástalanítaniuk a piros mezes védőknek. Ezek ismét a mezőnyjáték percei. 69. perc: A félidő közepéhez érve kezd kijönni a présből a szegedi alakulat. A balástyai tüzérek a kimaradt helyzeteket követően most talán kicsit megpihennek. A játék áttevődött a hazai térfélre, nézzük, mire mennek most Dürgőék. 65. perc: Juhász Ádám lépett ki, a kapu fölé bombázott ziccerben. Hódi Mihálynak nem tetszett a lövés. Fokozódik az iram és a küzdelem, igazán élvezetes a rangadó még a hibák ellenére is. Látszik, mindkét együttesnek fontos lenne a siker. Ez már csak azért is igaz, mert jövő héten mindketten nagyvadra vadászhatnak: a SZVSE a Mórahalmot fogadja majd, míg a Balástya Csongrádra látogat... 64. perc: Bozó Krisztián beadását Reguli Máté reflexmozdulattal mentette. Nő a feszültség, mindkét edző idegesnek tűnik. 60. perc: Nem változott semmi, jön előre a Balástya. Zámbori Gábor az imént egy visszagurított labdát 15 méterről szúrt rá, Reguli újból hatalmasat védett. Sorban rúgják a szögleteket a hazaiak, beszorult a SZVSE. Kérdés, tudnak-e majd egy-két gyors kontrát vezetni. 56. perc: Nyomnak a piros mezesek. Péter Sándor tört be a tizenhatoson belülre, de beadása elsuhant a társak előtt. 52. perc: Hullámzóvá vált a játék, felgyorsított a Balástya, ezzel együtt ki is nyílt hátul. A hazaiak feltolták védekezésüket, nagy erőket mozgósítanak a gyors egyenlítésért, a SZVSE-nek viszont most lehet területe és lehetősége kontrázni. Ahhoz pedig igencsak értenek Hegyesiék... 48. perc: Reguli Máté húzott le egy veszélyes beadást, egyre paprikásabb a hangulat, de ez várható is volt, hiszen a hazai nézők nem túl boldogok a vendégek gyors vezető találata okán. 46. perc:GÓÓÓL! Azonnal vezet a SZVSE, ahogy megkezdődött a félidő. Dürgő kapott labdát, levált a védőjéről, s Hegyesi Zsolt elé tálalt, aki a kapussal szemben nem hibázott; 0-1! Ez volt a "Ballack" becenévre hallható futballista kilencedik találata az ősszel. 46. perc: A vendégek hozták játékba a labdát a második félidő kezdetén. A vasutasok végrehajtották az előre jelzett kettős cserét: Beleznai Gábor helyett a 15 esztendős Környei Bence folytatja szűrőként, míg Kenderesi Mártont a szintén fiatal Fábián Ákos váltotta. 45. perc: Varga Zoltán egy másodpercet sem tett rá, véget vetett az első játékrésznek. Erről a negyvenöt percről elmondható, hogy a vendégek kezdték jobban, ám a balástyaiak hamar átvették az irányítást, s a széleken vezetett támadásokkal sok gondot okoztak Bóka Ferenc csapatának. Nem véletlen, hogy kettős cserére készül a SZVSE vezetőedzője. Hódi Mihály tanítványai közelebb jártak a gólhoz, de egyelőre érintetlenek a hálók. 43. perc: Ismét egy jobb oldali támadás okozott gondot a vasutasoknak, Juhász Ádám lőtt a végén, Reguli sokadik szép védését csodálhattuk. Majd Juhász Imre veszélyeztetett a másik szárnyon, szögletre mentettek a védők. 40. perc: Kijött a SZVSE a szorításból, a saját térfélről előrevágott labdával Hegyesi Zsolt lendült meg, egy szép átemelős cselt követően éles szögből lőtt, Korom bravúrral hárított. Ezt követően ismét a balástyai bal oldal lendült akcióba, az igen aktív és agilis Juhász Imre élesen lőtt középre, a megpattanó játékszer a kapu irányába tartott, de résen volt a vendégek portása, s magához ölelte. 35. perc: Egyértelműen fölénybe került a piros mezes alakulat. Mindez annak köszönhető, hogy Bozó Krisztián a szélről behúzódott középre, a helyére pedig a sokat mozgó Juhász Ádám lépett, aki rengeteget fut keresztbe - ezt eddig képtelenek jól lekövetni a vendégek védői. Sorozatban alakulnak ki a veszélyes helyzetek Reguli ketrece előtt, az imént már a kapufa is dörgött, Gajdacsi Mátyás találta el. 30. perc: Ahogy ezt leírtuk, a Balástya jobb oldala is megvillant: Bozó Krisztián lőhetett ígéretes helyzetből, Reguli kapus azonban nagyszerű formában, szögletre tolta a labdát. A kornert követően felszabadítottak a vasutasok. 29. perc: Továbbra is csapkodó mezőnyjáték folyik, ám a Balástya veszélyeztet inkább. A vendégek jobb oldali védelme egyelőre nehezen boldogul az ügyesen trükköző Juhász Imrével. 25. perc: Dürgő Péter révén rúghatott szögletet a SZVSE, de a kornerből nem lett semmi, a labda túl nagy ívben szállt, s kikanyarodott az alapvonalon túlra anélkül, hogy bárki is beleért volna. 23. perc: Túljutottunk az első játékrész felén, s gólt még nem láthattunk a balástyai pályán, ahol két remekül felkészített gárda gyűri egymást. Hegyesi Zsoltot faultolták az előbb a hazaiak, 21 méterről Kenderesi Márton végezte el a szabadrúgást, a kellemetlen löketet magabiztosan fogta Korom Tamás. Ezt követően Juhász Imre kavargatott, cselezgetett remekül a bal oldalon cselezgetett, csak szabálytalanul tudták szerelni. A szabadrúgást követően szintén ő kapta a bőrt, s néhány csel után 30 méterről tüzelt, mellé. 18. perc: Veszélyes vendégakció futott a pályán, Kenderesi Márton azonban a jobb helyzetben érkező Hegyesi Zsolt elől elcsúsztatta a labdát, így megnyugodhattak a balástyai nézők. Válaszul csapatuk kétszer is odakerült Reguli kapuja elé, de a két kísérletből egyik sem találta el a ketrecet. 15. perc: Az első negyedóra végére kicsit megnyugodtak a kedélyek, kóstolgatják egymást a csapatok. Egy-egy helyzetet követően a pálya középső részén folyik főleg a játék, mindkét alakulat kulturált, sokpasszos futballt mutat be, s precízen alkalmazza a tolódásos rendszert, így egyelőre lezárják a területeket a csatárok elől. 12. perc: Dürgő Péter lendületből került a tizenhatos vonalára, Bálint Tamás azonban nagyszerűen szerelte az utolsó pillanatban, mielőtt lőhetett volna. Érdekes taktikai csata dúl a pályán, a Balástya támadásban 4-2-4-es hadrendben próbálkozik, a vasutasok a 4-1-2-3-as formációt választották. 8. perc: Az első sarokrúgást a SZVSE végezhette el, de nem lett belőle semmi, majd egy veszélyes balástyai akciót figyelhettünk, mely szintén szöglettel zárult. Ezt követően viszont Juhász Ádám került óriási helyzetbe, 13 méterről lőhetett, Reguli Máté bravúrral védett. 4. perc: A vendégek előtt adódott az első nagyobb helyzet. Az első percekben jobbára a SZVSE birtokolta a labdát, járatták, s egy mélységi passzal Hegyesi Ádám indította be a védők mögé Hegyesi Zsoltot. A támadó mellel tette maga elé a bőrt, de kicsit hosszan, így Korom Tamás kapusnak lehetősége nyílt arra, hogy közbeavatkozzon, s felszedje a lasztit. 1. perc: A hazaiak kezdték a meccset. A Balástya piros felsőben, kék nadrágban, fehér sportszárban, a SZVSE sárga fölsőben, fekete nadrágban és sportszárban vág neki a felnőttek ütközetének. Az ifik mérkőzését 3-2-re nyerte a listavezető SZVSE! Már 3-0-ra is vezettek a vendégek, de a balástyai fiatalok nem adták föl, s sikerült szépíteniük, szorossá tenniük a meccset. (Részletesebb beszámoló a jövő hét elején Hátország rovatunkban lesz olvasható!) A Balástya a nyolcadik helyről várja a derbit, a hazai alakulat eddig 17 pontot gyűjtött. Az ötödik SZVSE-Gyálarét 22 pontos. Nem vár egyszerű mérkőzés Bóka Ferenc tanítványaira, hiszen a Balástya odahaza különösen veszélyes. Az Ásotthalom tudna erről mesélni, hiszen nem is oly régen 1-0-s vereséggel kellett távoznia. Kicsit lapozgatva az évkönyveket, a két együttes az utóbbi két szezonban rendre sokgólos, remek csatákat vívott egymással, s a vasutasok bizony mindig megizzadtak idegenben. Valószínűleg ma sem lesz ez másként! A 2008/2009-es bajnokságban a SZVSE hazai pályán 3-0-ra győzött (gólszerzők: Virágh, Zsikó, Kenderesi), ám a visszavágón a 2-0-s szünetbeli vezetés is kevésnek bizonyult, 4-3-ra nyert a Balástya (gólszerzők: Gajdacsi 2, Batancs, Balog, illetve Hegyesi Zs., Mangó, Zsikó). Az elmúlt szezonban, a 2009/2010-es pontvadászat során is először a SZVSE volt a pályaválasztó. Gyálaréten 5-1-es hazai siker született (gólszerzők: Völgyi 4, Simon, illetve Gerebicz), majd tavasszal Balástyán úgy végeztek 2-2-re a felek, hogy a szegediek a 92. percben az előrehúzódó kapusuk, Udvari Tamás góljával mentettek pontot. Hogy ezen a vasárnapon is lesznek-e ilyen izgalmak a ráadásban, hamarosan kiderül. Kövessék közvetítésünket!