Kosárlabda: megszakadt a Kosársuli sikersorozata

2010. november 30., kedd

Megszakadt az EnterNet Vásárhelyi Kosársuli nyolc mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata. A kék-sárgák szombaton a közvetlen vetélytárs Eger otthonában kaptak ki. Azt már előre lehetett tudni, hogy nem lesz könnyű a mérkőzés, hiszen a hevesi gárda eddig csak egyszer kapott ki.

Már az első negyedben eldőlt a mérkőzés, hiszen egy periódusban harminc három pontot kapni akár végzetes is lehet - mint kiderült az is volt... A hazaiak irányítója

Krasznai Tibor

végig kezében tartotta a mérkőzés irányítását, hiszen nem csak eredményesen játszott, hanem intelligensen is irányította társait. A második negyedben úgy tűnt, hogy talpra állhat a Kosársuli, hiszen

Mócsai

beindult és sikerült néhány pontra felzárkózni. Azonban ezután az Eger begyújtotta a rakétákat, és az első húsz perc végére 16 pontra duzzadt a különbség. Ez teljesen érthető volt, hiszen a félidő végén mezőnyből alig tudtak betalálni Utasiék, és rengeteg labdát is eladtak. A vendégek megpróbáltak váltani védekezésben is, de

Krasznai

mellett

Máté Balázs

is villogott: triplái összezúzták a védelem elképzeléseit. A második félidőben sem változott a játék képe. A palánk alatt a vásárhelyiek két centerét megették az egriek, hiszen

Kukla

Babut

az egész meccs alatt együtt csak 14 pontot tudott szállítani. Az utolsó negyed előtt 75-58 állt az eredményjelzőn. Ettől kezdve már csak futottak az eredmény után

Elek András

tanítványai, és a cserék eredményes játékának köszönhetően sikerült hét pontra felzárkózni. Mindent egybe véve ez a vereség semmiképpen sem mondható meglepetésnek, hiszen két közel azonos súlycsoportú együttes csapott össze. Az Eger az előző szezonban szinte mindenkit megvert hazai pályán, és eddig ebben az idényben is nagyon jól szerepeltek. Az EnterNet Vásárhelyi Kosársulinak nincs miért szégyenkezni, hiszen az eddigi kilenc mérkőzéséből nyolcat sikerült megnyernie, ami rendkívül fontos lehet a rájátszásban is. A következő fordulóban december 4-én szombaton a Budapesti Honvéd látogat a Hódtói Sportcsarnokba. Vaséknak van mit törleszteniük a pestieknek, hiszen bő egy héttel ezelőtt éppen tőlük szenvedték el első idénybeli vereségüket a Hepp Ferenc Kupában. Mindenképpen izgalmas mérkőzésre van kilátás.

Férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoport 9. fordulójában:

EKF Eger Hész SE - EnterNet Vásárhelyi KS 91-84 (33-23, 20-16, 22-19, 16-25)

Kosársuli:

Dani 12/6, UTASI 17/3, VAS 13/9, Mócsai 14/3, Kukla 8.

Babut 6, Szilágyi 3, Böszörményi 8/3, Grezsa 3/3.

Elek András.

Segédedző:

Kis Sándor. Elek András:

"Egy nagyon jó csapattól szenvedtük el első vereségünket, bár ehhez a mi hibáink is kellettek. A Honvéd ellen mindenképpen javítani szeretnénk."