Kosárlabda: húsz ponttal kikapott a Szedeák a ZTE-től + HANG, FOTÓK

2010. október 15., péntek
Nem bírt az újonc a bajnoki címvédővel, magabiztosan győzött a Zalaegerszeg Szegeden a férfi kosárlabda NB I/A 2. fordulójában. A Szedeák másfél negyeden keresztül bírta a vendégek ritmusát, utána a zalaiak állva hagyták Nyilasékat.

A férfi kosárlabda NB I/A 2. fordulójában:

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák - Zalaegerszeg 77-97 (16-22, 23-25, 17-28, 21-22). Újszegedi sportcsarnok, 2000 néző. Vezette: Földházi, Benczur, Hegedűs. Szedeák: Vida 4, RUBIN 17/3, Kiss Zs. 8/6, Dukic 12/3, McKenzie 17. Csere: Drahos, Nyilas, TANÁCS 17/3, Molnár M. 2. Vezetőedző: Fodor Péter. Zalaegerszeg: WILLIAMS 15/9, VOJVODA 13/3, KÁMÁN 17/9, K. WILSON 25/15, Tóth Á. 10. Csere: Tóth G. 2, Gáspár 12/9, Baki 3/3, Kinter, Vertetics, Bödör, Délity. Vezetőedző: Völgyi Péter.
Hallgassa meg Fodor Péterrel, az SZTE-Szedeák vezetőedzőjével készített hanganyagunkat! Nem történt semmi különös, egyszerűen csak érvényesült a papírforma a Szeged és a Zalaegerszeg péntek esti bajnokiján. A Tisza-partiak – akik hét év után játszottak újra A csoportos meccset az újszegedi sportcsarnokban – másfél negyedik tartották magukat, azt követően a játék minden elemében jobb címvédő leckét adott az elitosztály követelményeiből. De ne ugorjunk még ennyire előre, hiszen a Szedeák kezdte jobban a mérkőzést, s ahogy Pakson tette, itt is meglepte esélyesebb ellenfelét. Az amerikai Bryson McKenzie jól mozgott a palánk alatt, nem tudták tartani, vezettünk is 8-4-re, majd 10-7-re, ám az első negyed közepén Williams és Kámán vezetésével felébredtek a zalaiak. Az előnyt is magukhoz ragadták, Fodor Péternek cserélnie kellett, a több labdát fegyelmezetlenül eladó Vida Máté helyett Drahos Gábor, Kiss Zsolt és Dukic helyett Nyilas István és Tanács Attila érkezett. Látszott, nagyon akarnak a szegediek, de sajnos nem dobtak jól, így a negyed hatpontos ZTE-előnnyel zárult a lelkes vendégtábor örömére (16-22). A második tíz percben már mutatkoztak a nyomai a két együttes között jelenleg még mindenképpen meglévő tudáskülönbségnek. Az irányító, Williams vezérlevétel a bajnok, ha valóban odafigyelt, szét tudta zilálni a hazaiak védekezését. Nagyszerűen váltak le és kerültek dobóhelyzetbe Völgyi Péter tanítványai, akik mind kintről, mind közelről biztos kézzel értékesítették a lehetőségeket. A 13. percre meg is léptek 30-20-ra, ám ezt követően még kisebb csodát tudott tenni a Szedeák: a szépszámú nézősereg legnagyobb örömére 32-20-ra fordítottunk (Tanács kétszer talált be, majd Dukic következett, aztán Rubin és Kiss vágott egy-egy trojkát). Az igazsághoz tartozik, hogy Williams ebben az időszakban a padon pihent, s több labdát is eladtak a zalaiak – a kihagyást sikerült megbüntetni. Érkezett azonban egy másik amerikai, Kyle Wilson, aki tarthatatlannak bizonyult. Más sebességi fokozatba kapcsolt a bajnok, mely a nagyszünetben már 47-39-re vezetett. A negyed végén a Szedeák nem tudott mit kezdeni a vendégek kemény védekezésével: a külső dobások kimaradtak, a magas emberek pedig egy az egyben képtelenek voltak megverni Tóth Ádámot és Wilsont. Támadólepattanóhoz sem jutottunk, így pedig nem lehetett esély. A harmadik felvonásban még kézzelfoghatóbb lett a címvédő fölénye, s még tovább nőtt az előnyük is. Wilson, Williams és Kámán triplaesőt zúdítottak a Szegedre: rendre tiszta helyzetből dobhattak, a szedeákosok lemaradtak róluk. Elfáradtak Nyilasék, látszott, mind lábbal, mind gondolkodásban sokkal gyorsabb a ZTE. Hiába, no, a tavalyi szezon bajnoka látogatott az újonchoz! Támadásban is csak erőlködött a hazai gárda, a lepattanókkal egyre-másra indítottak le az egerszegiek, ha pedig felállt védelem ellen akcióztak, vagy az elmozgó centert, vagy az üresen maradó külső dobót játszották meg. Becsülettel küzdött a Fodor-legénység, de ez csak a tisztes helytállásra volt elég: 57-47-re, 65-51-re, majd 75-54-re húzott el a ZTE, a negyed 75-56-tal zárult. A negyedik játékrészben is minden labdaeladásunkat kosárral büntették a vendégek, s a hárompontosokat is tovább szórták, így elsősorban az lehetett kérdéses, elérik-e a száz pontot. Szerencsére ez nem sikerült, pedig a végén még le is támadtak. A Tisza-partiaktól Tanács Attila és Janou Rubin emelkedett ki, ők ragadtatták tapsra egy-egy szép megoldással a publikumot. A meccset végül 97-77-re nyerte a Zalakerámia-ZTE KK, a Szedeák pedig végérvényesen megérkezett az A csoportba. Annak minden pozitív és negatív oldalával! Folytatás szerdán 18 órakor ugyancsak idehaza, a Pécsi VSK-Pannonpower ellen. A baranyaiakat felkészülési mérkőzésen a nyáron sikerült megverni – miért ne sikerülhetne mindez élesben is?

Online közvetítésünk alább:

IV. negyed SZTE-Szedeák - Zalaegerszeg 21-22 Az eredmény alakulása 2. perc: 59-77, 3. perc: 61-82, 5. perc: 66-85, 6. perc: 66-90, 7. perc: 74-91, Érdekesebb események Küzd a Szedeák, valamennyit faragott hátrányából, de nagyon nehéz lesz kiegyenlíteni, ha a zalaegerszegi "dobógépek" megismétlik a harmadik negyed teljesítményét. Már pedig ott folytatják, ahol abbahagyták, Kámán ismét triplát dob, 61-81. 3. perc: A 21 nyerőszám, de ezúttal nem a Szegednek, 61-82. 6. perc: Elkezd parádézni a ZTE, látványos kosarakkal és megoldásokkal szórakoztatja a közönséget, 66-90. 8. perc: Tanács triplázik, majd duplázik 76-91. SZTE-Szedeák: Vida 4, Rubin 17/3, Kiss Zs. 8/6, Dukic 12/3, McKenzie 17. Csere: Drahos, Nyilas,Molnár 2, Tanács 10. Vezetőedző: Fodor Péter. Zalaegerszeg: Williams 15/9, Vojvoda 13/3, Kámán 17/9, K. Wilson 25/15, Tóth Á. 10. Csere: Kinter, Tóth G. 2, Gáspár 12/9, Baki 3/3. Vezetőedző: Völgyi Péter. III. negyed SZTE-Szedeák - Zalaegerszeg 17-28 Az eredmény alakulása 10. másodperc: 39-49, 3. perc: 46-52, 4. perc: 46-57, 7. perc: 51-65, 8. perc: 53-71, 9. perc: 53-73, Érdekesebb események Tíz másodperc telik el a második félidőből és Tóth Á. kosárával 10 ponttal vezet a ZTE. 2. perc: Dukic triplája aranyat ér, 44-49. Rubin is betalál: 46- 52. 4. perc: Williams büntetője és K. Wilson kosara után 11 pontra nőtt a ZTE előnye. Fodor Péter időt kér. A negyed felénél nem csökken a Szedeák hátránya, mert K. Wilson újabb triplát dob, 49-60. 7. perc: K. Wilson már 22 pontnál tart, amiből 12-t triplából szerzett. Szórják a triplákat a vendégek, Kámán is betalál távolról, 53-68. Majd K. Wilson ismét hármast dob, 53-71. 9. perc: Már 20 pont a különbség. SZTE-Szedeák: Vida 4, Rubin 12/3, Kiss Zs. 6/6, Dukic 12/3, McKenzie 12. Csere: Drahos, Nyilas, Tanács 10. Vezetőedző: Fodor Péter. Zalaegerszeg: Williams 15/9, Vojvoda 11/3, Kámán 14/6, K. Wilson 25/15, Tóth Á. 10. Csere: Kinter, Tóth G., Gáspár. Vezetőedző: Völgyi Péter. II. negyed SZTE-Szedeák - Zalaegerszeg 23-25 Az eredmény alakulása 2. perc: 18-27, 3. perc: 24-30, 4. perc: 32-30, 6. perc: 32-34, 7. perc: 34-36, 8. perc: 37-43, Érdekesebb események A negyed elején belehúzott a ZTE és már kilenc pont a különbség. Majd Tanács 20-27. A szegedi játékos ezután még kétszer betalál, és négy pontot hoz a Szegednek., 24-30. Dukic felhozza csapatát négy pontra. Rubin triplája után pedig már 29-30. Mindez egy perc alatt történik. 4. perc: Kiss Zs. triplájával vezet a Szedeák 32-30-ra. 6. perc: A változatos, hullámzó találkozón ismét a ZTE vezet Wilson kosara után, 32-36. 8. perc: Kiss triplával lepi meg a közönséget. Az utolsó másodpercekben ismét 8 ponttal vezet a ZTE. SZTE-Szedeák: Vida 2, Rubin 10/3, Kiss Zs. 6/6, Dukic 5, McKenzie 10. Csere: Drahos, Nyilas, Tanács 6. Vezetőedző: Fodor Péter. Zalaegerszeg: Williams 11/6, Vojvoda 7/3, Kámán 11/3, K. Wilson 12/6, Tóth Á. 6. Csere: Kinter, Tóth G., Gáspár. Vezetőedző: Völgyi Péter. I. negyed SZTE-Szedeák - Zalaegerszeg 16-22 Az eredmény alakulása 2. perc: 6-2, 3. perc: 8-7, 5. perc: 10-10, 7. perc: 13-17, 9. perc: 15-19, 10. perc: 15-22, Érdekesebb események 1. perc: A Szedeák hét év után megszerzi első hazai NB I A csoportos pontjait Rubin büntetői után. 3. perc: Egyelőre McKenzie.vel nem bírnak a zalaiak, az amerikai büntetőivel, 8-4. Vojvoda triplája után, 8-7. 4. perc: Dukic is betalál, 10-7. Vezet a Szedeák, de több pontatlan dobással fejezi be a támadásait. Wiiliams büntet, egy kétpontos után büntetőt dobhat, nem hibáz, 10-10. 6. perc: Kámán nagyon távoli dobással szerzi meg a vezetést, 11-13. 7. perc: A Szedeák a támadásoknál tanácstalan, Fodor Péter vezetőedző időt kér. 8. perc: Rubin szépít, 15-17. 9. perc: Hét ponttal elhúz a vendégegyüttes. SZTE-Szedeák: Vida 2, Rubin 5, Kiss Zs., Dukic 3, McKenzie 6 Csere: Drahos, Nyilas, Tanács. Vezetőedző: Fodor Péter. Zalaegerszeg: Williams 3, Vojvoda 3, Kámán 11, K. Wilson 3, Tóth Á. 2. Csere: Gáspár. Vezetőedző: Völgyi Péter. Férfi kosárlabda NB I/A 2. forduló, újszegedi sportcsarnok, vezeti: Földházi Tamás, Benczur Tamás, Hegedűs Tibor; ellenőr: Szaniszló SándorA várható kezdőötösök:Szeged: Vida, Rubin, Kiss Zs., Dukic, McKenzie. Zalaegerszeg: Williams, Vojvoda, Kámán, K. Wilson, Tóth Á. Beharangozó írásunk itt olvasható.