Labdarúgás: KITE-iksz a Jászberénnyel + FOTÓK

2010. szeptember 25., szombat
Nem sikerült zsinórban a harmadik mérkőzést megnyerni, a Gyula és a Jánoshida után a Jászberényt nem tudta legyőzni idehaza a KITE-Szeged. Bár J. P. vezetést szerzett, a vendégek válaszolni tudtak. A MECCS FELVÉTELÉT MEGNÉZHETIK HÉTFŐN 20.30-TÓL A TELIN TELEVÍZIÓBAN!!! Labdarúgó NB III Alföld csoport 7. forduló, Szeged, Felső Tisza parti stadion, vezette: Susánszki Péter.KITE-Szeged: Belecan - Kazán, Keller, Gellér, Laczkó, Brinszky, Varga, Balogh, Horváth, Saulic, Nomel. Edző: Major László. Jász Sport FC: Papp - Vaszicsku, Bárkányi, Majzik, Gulyás, Móczó, Székesi, László, Szilágyi, Németh, Molnár. Edző: Tasi Zoltán. Major László: „Amikor az ellenfelek eredményeit nézem, mindig örülök, hogyha döntetlent játszanak, most mi kerültünk ebbe a helyzetbe. Azonban egy küzdelmes, izgalmas mérkőzésen, egy jó képességű ellenfél ellen játszottunk, és igazságos döntetlen született. A jövő héten Szarvasra látogatunk, és mivel idegenben még nem szereztünk pontot, célunk, hogy megtörjük ezt az átkot, és elkezdjük a pontgyűjtést.” Beharangozó írásunk a részletes hétvégi fociprogrammal itt olvasható. 90. perc: Vége a mérkőzésnek. 89. perc: A mérkőzés utolsó szakaszában nem kockáztatnak a csapatok, mezőnyben folyik főleg a küzdelem. 80. perc: A mérkőzés eddigi legnagyobb helyzetét hagyta ki a Jászberény. A kapu előtt elgurított labdát a hosszú oldalon két méterről rúgta mellé Szerencsi. 17-es Gacs váltja Némethet. 76. perc: A KITÉ-nél Balogh Norbertet váltja Patarcic, Major László a támadósorban próbált frissíteni. 72. perc: Horváth ugratta ki a leshatárról Nomelt, aki azonban a kifutó kapus felett, már nem tudta átrúgni a labdát. 69. perc: Csere a vendégeknél: Tóth állt be Molnár helyett, korábban pedig Lászlót váltotta Szerencsi. 67. perc: Brinszky 17 méteres szabadrúgása veszélyesen tekeredett a bal kapufa felé, de Papp gyors vetődéssel hárított. 63. perc:ÓÓL... Egyenlített a Jászberény, 1-1. Egy jobb oldali vendégakciót követően a védők mögött bejátszott labdát Szilágyi vett le a 11-es pontnál, és higgadtan elpasszolta Belecan mellett a játékszert. A középkezdésből ismét visszavehette volna a vezetést a Szeged, hiszen Nomel ugrott ki ziccerhelyzetben, középen egy az egyben vitte a vendégkapusra a labdát, elpasszolta mellette, de sajnos a kapufát érintve, alapvonalon túlra gurult a bőr. 57. perc: Egy hosszú indítást követően a vendégcsapat húzta meg a labdát a jobb szélen. A visszapasszolt labdát 20 méterről, tiszta lövőhelyzetből Németh bombázhatta. A szegediek kapujára, de csúnyán, 2-3 méterrel mellélőtt - ezúttal szerencséje volt a kék-feketéknek. 49. perc: A második játékrész első helyzetét a vendégcsapat jegyzi. Molnár bal oldalon tört be a 16-oson belülre, és nagy erővel lőtte ki a rövid oldalt. Belecan szögletre ütötte a labdát. 45. perc: Vége az első félidőnek. Szünet. 40. perc: A jászberényi Móczó kapott remek labdát a 16-oson belül, tisztára játszotta magát, majd lőtt, de Belecan helyén volt. 34. perc: A játék kiegyenlítetté vált, továbbra is erőszakos, férfias küzdelem zajlik. Érdekes hangulatú szurkolásnak lehetnek szem- és fültanúi a Felső Tisza parti stadionban ülők. A szomszéd műfüves pályán a másik kék-fekete alakulat, az FK 1899 Szeged játszik megye II-es bajnokit, s a két szurkolótábor egymásnak válaszolva buzdítja kedvenceiket. 29. perc: A vendégcsapat jobboldali elfutását követően a beadás Molnárhoz került, de a kék-fekete hálóőr Belecan kiváló ütemben kifutva vetődött bele a lövésbe. 28. perc: Egy előreívelt labdára Horváth Péter startolt, a 11-es ponton levette azt, a védőjét lerántva lővőhelyzetbe került, és ajtó-ablak helyzetből a kapus lábába lőtte a labdát. Egy percre rá a bal oldalon ugratták ki Vargát, aki versenyt futott védőjével, és a 16-oson belül az 5-ös magasságában elesett. 11-esgyanús helyzet volt. 18. perc: Majdnem megszületett az egyenlítő találat. A Szeged védelmének bizonytalanságát kihasználva Szilágyi lépett ki a kék-fekete falból, és ziccerhelyzetbe kerülve a labdát a kifutó Belecan kapus mellett, a kapu mellé passzolta. 16. perc: GÓÓÓL! Vezetést szerzett a Szeged. Nomelt kiugratták a bal szélen, a 16-os sarkától visszavette a labdát, és jobbal átívelte a hosszú oldalon érkező Baloghnak, aki a kapott labdát egyből magasan betette középre, amelyre az akciót indító színesbőrű játékos ugrott fel fejelni, és a védőt szépen megelőzve a kapu jobb oldalába bólintott. 5. perc: Az első szögletet a vendégek rúghatják. Egyébként az eddig eleinte csendesen fújdogáló szél feltámadt. Már a mérkőzés kezdetekor érezni lehetett, hogy ez a Jászberény jóval erősebb, mint az előző két hazai mérkőzés vendégcsapatai. Bátran támadnak, de a Szeged is több akciót tudott kialakítani, de gólhelyzet még nem született egyik térfélen sem. Kiválóan előkészített pályán, ideális, bár kissé szeles időben a Szeged a szokásos kék fekete mezben, míg Jászberény piros narancssárgában áll a pályára. A választás után a mérkőzést a vendégcsapat kezdi.