Hátország: Ásotthalmon nyert a SZVSE-ifi

2010. szeptember 7., kedd

Összeállításunkban a Szegedi VSE korosztályos együtteseinek bajnoki meccseiről számolunk be. Hamarosan már kezdenek a fiatalabbak is, de most még csak az ifik léptek pályára, akik annak rendje s módja szerint ütötték ki az Ásotthalom csapatát.

Megyei I. osztályú ifjúsági bajnokság 4. forduló:

Ásotthalom TE – SZVSE 2-5 (1-2).

Ásotthalom, vezette: Somodi I.

Ásotthalom:

Mucsi T. – Pipicz T. (Savanya Zs.), Somlyai A., Németh R., Kothencz V. – Babarczi N., Rózsa N., Szolákovics D. (Pócsa I.) – Somlyai A., Víg Zs. (Antal Sz.), Lakatos F. Edző: Szabó Attila.

SZVSE:

Weszelovszky G. – Megyeri K. (Faragó N.), Bálint D., Környei B., Kertész G. (Túri T.) – Nagy Á. (Kozma L.), Szántó D. (Fröhlich G.), Rózsa D., Nagypál P. (Kávássy D.) – Lukács T. (Mészáros G.), Kiss Á. Edző: Hágelmann Endre.

Góllövők:

Víg. Lakatos, illetve Kiss Á. 3, Szántó D., Kozma L.

Jók:

Lakatos F., Somlyai A., Víg Zs., illetve Weszelovszky G., Környei B., Szántó D., Nagypál P., Lukács T.

Toborzó

A Rendőr TE labdarúgó-szakosztálya várja mindazon gyermekek és szülők jelentkezését, akik a labdarúgás iránt érdeklődnek. Az edzések helyszíne: a Hunyadi téri sportpálya (Dózsa-pálya). Érdeklődni lehet Sahin-Tóth Dezső ügyvezetőnél (tel.: 30/985-25-86).

Ideális labdarúgóidőben, kitűnő talajú pályán rendezték a megyei I. osztályú ifjúsági bajnokság rangadóját. A szegediek azonnal átvették az irányítást, és széleken vezetett támadásainak egyikéből

Kiss Árpád

belőtte az első gólt; 0-1. A vezetés a vendégeket nyugtatta meg talán túlságosan is, mert a félidő középső harmadában az ásotthalmi csapat két gyors, technikás csatára,

Somlyai

Víg

sokszor hozta nehéz helyzetbe a

Környei B.

által irányított SZVSE-védelmet. Néhány kidolgozott hazai helyzet kimaradt, de Víg Zsolt a 34. percben szép kontra végén a hosszú sarokba lőtte az egyenlítő gólt; 1-1. Felbátorodtak a hazaiak, viszont egy bal oldali beadást a szegedi Kiss Á. fejelt a kapuba; 1-2. Szünetben a vendégek átszervezték a csapatukat, pályára lépett a középcsatár posztján

Kozma László

, aki eddig nem játszott iskolai elfoglaltsága miatt. Rá épültek a második félidőben a szegedi támadások, a remekül játszó

Szántó D.

Lukács T.

pedig jól szolgálták ki a csatárt. Ennek eredményeként Kozma L. tíz perc játék után 20 méterről a hosszú sarokba lőtt; 1-3. Felszabadultak a vendégek gátlásai, és négy perc alatt még két szép gólt lőttek! Szántó D. után Kiss Á. harmadszor volt eredményes; 1-5. A 62. percben aztán a hazaiak büntetőjét

Weszelovszky G.

kivédte, ami újabb lökést adott a csapatának. Az utolsó negyedórában két fontosabb esemény történt. Kiss Á. a sokadik, vele szemben elkövetett szabálytalanság után buta módon a földön visszarúgott, és így teljesen jogosan a játékvezető leküldte a pályáról! A 89. percben pedig egy kezezés után a második ásotthalmi büntetőt már belőtte

Lakatos F.

, aki végig jól játszott, ezzel kialakult a végeredmény; 2-5. Hágelmann Endre edző:

„Óriási felelőtlenség 5-1-es állásnál a gólerős Kiss Á. kiállítása, már megírtuk a cserelapját, mert éreztem, hogy le kell cserélnem, de fél percet késtünk. Jót tett a csapatnak a fizikailag rendkívül erős Kozma László beállása, valamint a csapatkapitányunk, Környei Bence visszatérése és jó játéka is!”