Kézilabda BL: Pick-vereség Romániában – táblázatokkal

2009. október 17., szombat

Vereséget szenvedett a Pick Szeged idegenben a Constantától. A mérkőzésnek volt olyan időszaka, amikor a Pick vezetett öt góllal. A második félidőben a románok jobbak voltak, és megérdemelten nyertek. Vasárnap este a spanyol Valladolid otthonában a francia Monpellier 26-21-re nyert és vezeti az A-csoportot. A Pick Szeged három forduló után a negyedik helyen áll.

Csodaként kommentálták a Constanta hazai győzelmét a Montpellier ellen a kézilabda Bajnokok Ligájában. A franciák a 20. percben már nyolc góllal vezettek, és a románok mégis biztosan nyertek. A Pick Szeged szombaton ezzel a Constantával mérkőzött Buzauban. Az elején nem is volt gond,

Liszkai

büntetővédése,

Katzirz

Nenadics

remek lövései, amelyek góllal végződtek, megadták az alaphangulatot. No persze nem a hazai közönség tombolt, hanem a maroknyi szegedi tábor. A 16. percben már öt góllal vezetett a Pick. A szegedi együttes remekül állta a lövőpárbajt, szinte minden támadásból gólt lőttek a csapatok. Jósolható volt, amelyik együttes hamarabb összeszedi a védekezést, rápiríthat a másikra. A 24. percben még mindig a Pick Szeged vezetett, 16-12 volt az állás. Katzirzot kiállították a játékvezetők, de mégis

Ghionea

lőhetett volna gólt ziccerből. A szélső hibázott, ami valamiféle jel lehetett a Constantának. Egyre jobban feljött a román együttes, és a félidő végén kiegyenlített, majd a vezetést is átvette, 17-16. A szünet után négy percig nem esett gól, sajnos a románok ébredtek hamarabb, és emberhátrányból két gólra növelték előnyüket. A Pick elvesztette azt a fonalat, ami mentén haladt az első félidő kétharmadáig. Liszkait lecserélte

Vladan Matics,

és a fiatal

Farkas

állt a kapuba. Ez sem segített, a Constanta a 41. perben már 23-19-re vezetett. A románok nyolc-kilenc méterről úgy lőttek, ahogy akartak, senki nem lépett ki a lövőkre. Támadásban a Pick technikai hibákat követett el,

Krivokapics

mélyen tudása alatt kézilabdázott, legjobb lövése is kapufa volt. Ez nagyban meghatározta, hogy tíz perccel a meccs befejezése előtt már 27-22-re vezetett a hazai csapat. A románok ünnepeltek, a magyar együttes összeszorított fogakkal küzdött, aminek eredményeként feljött 30-28-ra az 58. percben. A vendégegyüttes mindent elkövetett, hogy kiegyenlítsen, de csak egy gólra tudta megközelíteni ellenfelét. A végén még időn túli hetest lőhetett a Constanta, amit értékesített. A Pick Szeged a találkozón elérte, hogy nem szenvedett nagy különbségű vereséget, ami a továbbjutás szempontjából még jól jöhet.

Férfi kézilabda BL, A csoport, 3. forduló:

Constanta – Pick Szeged 32-30 (17-16)

Buzau, 1800 néző. Vezette: Vodopivec, Krasna (szlovén). Constanta: Popescu – Toma 9/4, Sadoevac 3, Csepregi 4, Baiceanu 3, Pavlovics 2, Sabou 2. Csere: Stanescu (kapus), Dimache 3, Nicolea 4, Adzics, Schuch 2, Prachar. Edző: Zoran Kurtes. Pick Szeged: Liszakai – Ghinoea 3/1, Kos 2, Herbert, Katzirz 10, Zubai 1, Zvizej 2/1. Csere: Farkas (kapus), Nenadics 10, Vadkerti, Krivokapics 2, Simon, Oszmajics. Edző: Vladan Matics. Hétméteresek: 5/4, ill. 3/2. Kiállítások: 12, ill. 10 perc

A 3. forduló eredményei és a csoportok állása

A-csoport

Eredmények: Valladolid – Montpellier 21-26, Medvegyi - PAOK 37-25, Constanta – Pick Szeged 32-30.