Hátország: Nyolcszor csöngetett a SZVSE-s Szabó Roland

2009. május 26., kedd

Az elmúlt hétvégén a SZVSE, illetve a Rendőr TE négy korosztályos csapata lépett pályára bajnoki mérkőzésen, közülük háromnak sikerült győznie. Az ifi és az előkészítő korosztályos gárda továbbra is vezeti pontvadászatát.

Alábbi összeállításunkban a SZVSE és a Rendőr TE korosztályos együtteseinek a május 23-24-i bajnoki fordulókban elért eredményeit közöljük.

Megyei ifjúsági bajnokság:

A SZVSE szabadnapos volt, 3-0-lal kapta meg a visszalépett Újszentiván elleni meccs három pontját.

A bajnokság állása 27 forduló után:

1. SZVSE 65 pont, 2. Sándorfalva 63 pont, 3. Kiszombor 61 pont.

U16 megyei bajnokság Tisza-Maros csoport:

Csanádpalota FC – RTE Szeged 6-4 (1-2). Gól: Kapitány G., Hegyesi G., Gábor M. (4), ill. Kiss Á., Váczi T., Bodnár M., Sipos L.

Csanádpalota: Predut I. – Cost D., Szueth L., Gábor M. (Somogyi G.), Bornemissza G., Hajdú G. (Trényi T.), Hegyesi G., Takács J., Kovács L. (Balogh D.), Kapitány G., Totokán P.. Edző: Cseh Norbert. RTE Szeged: Fröhlich G. – Bujdosó R., Szabó D., Balázs A., Földi B., Kiss Á., Nagy Á., Váczi T. (Reisinger M.), Bodnár M., Sipos L., Ferenczi K. (Aczél T.). Edző: Marton Gellért Ernő. A mérkőzés az RTE Szeged számára kezdődött kedvezőbben, a vendégek a 10. percben vezetést szereztek

Kiss Árpád

révén, majd egy vitatható büntetővel egyenlített a hazai csapat, de az első félidő során a szegediek mezőnyfölénye végig megfigyelhető volt. Az RTE tetszetős, taktikus játékkal visszaszerezte a vezetést. A fordulást követően az öt túlkorossal játszó ellenfél fordított a tartalékos, számos játékosát nélkülöző vendégcsapattal szemben. A mérkőzés utolsó harmadában egyenlíteni tudtak

Marton Gellért

tanítványai, ez azonban minden erejüket felőrölte. A győzelemre törő Rendőr TE kitámadott, majd két távoli lövéssel a Csanádpalota ragadta magához az előnyt, s az újbóli egyenlítésre már nem jutott idő. A mezőnyből kiemelkedett Kiss Árpád és

Bodnár Martin

, akik nemcsak góljaik, hanem mutatott játékukkal is bizonyítottak s vasárnapi mérkőzésen. A „matuzsálemek és titánok harcát” a kissé durván, arrogánsan játszó matuzsálemek nyerték. Az eredmény ellenére biztató, fejlődést mutató játékot produkált az RTE Szeged U16-os csapata.

SZVSE – Apátfalva 13-0 (4-0). Gól: Szabó R. 8, Lukács T. 3, Kocsis K., Csamangó N.

SZVSE: Mészáros L. – Megyeri K., Környei B., Nagypál P., Lukács T., Csamangó N., Locskai P., Zakar M. (Kocsis K.), Mészáros G., Csobán K., Szabó R. Edző: Hágelmann Endre. Apátfalva: Hajas D. – Antal B., Károly G., Károly Z.,Takács J., Vári L., Császár R., Igaz Sz., Oláh, Nagy P., Simon P. Edző: Baráth Tamás. Az első félidőben jól tartotta magát a helyenként igen durván játszó vendégcsapat, de a SZVSE gárdája a második félidőben már számolatlanul rúgta a gólokat! Kiemelkedett a mezőnyből a nyolc(!) gólig jutó

Szabó Roland

, aki végre a tehetségéhez méltóan focizott!

A bajnokság állása 17 forduló után:

1. Makói FC 45 pont, 2. SZVSE 41 pont, 3. Tápé 37 pont, … 5. RTE Szeged 22 pont.

Előkészítő megyei bajnokság Tisza-Maros csoport:

SZVSE I. – Deszk 8-0 (5-0). Gól: Rózsa D. 2, Bárány A. 2, Csamangó T. 2, Kis L., Faragó D.

SZVSE: I. Dursun – Faragó N., Vincze B., Bécsi B., Rádai Cs., Kalmár Zs., Bárány A., Szántó D., Rózsa D., Csamangó T., Horváth Cs. Cserék: Kakuszi Á., Faragó D., Kis L., Kertész G. Edző: Hágelmann Endre. Deszk: Balogh I. – Bonesnam, Molnár G., Kovács M., László G., Palotás P., Nagy T., Suhai E., Vörös M., Rusz M., Daróczi R. Csere: Boren D., Szalma. A bajnok SZVSE a harmadik helyen álló Deszk csapatát az idény egyik legjobb játékával győzte le! A csapatból kitűnt az 1998-as születésű

Faragó Dávid

, aki a gólja mellett remek technikai tudásával bizonyította, hogy a megye legtehetségesebb játékosai közé tartozik korosztályában. Kérdés, hogy a 110 éves szegedi labdarúgás tud-e profitálni ilyen játékosok fejlődéséből, vagy ő is örök tehetség marad...

UTC – SZVSE II. 2-3 (1-0). Gól: Boros L. Mátyás (2), illetve Purosz Leonidasz (2), Rózsa Csanád.

UTC: Kothencz Csaba – Komócsin Gergő, Sándor J. Zsolt, Szász D. Soma, Csiszár Dávid, Gál Dániel, Boros L. Mátyás, Bördös Péter, Derék Róbert, Hencz Ádám, Mayer Péter. Cserék: Takács Zoltán, Virág Attila. Edző: Bellán János. SZVSE II.: El-Desouki Karim – Kovács Zoltán, Kovács H. András, Tóth László M., Rózsa Ábel, Juhász Patrik, Horvát Gábor, Molnár Máté, Busa Balázs, Purosz Leonidasz, Benkocs Gábor. Cserék: Csala Dávid, Rózsa Csanád, Gábor András. Edző: Kakuszi Gyula. A mérkőzésen mindkét csapat teljes erőbedobással játszott, bár mindketten erősen tartalékosan álltak fel az összecsapásra. Ennek ellenére a játék sportszerű és helyenként tetszetős volt. A kapuk felváltva forogtak veszélyben, de mindig sikerült valakinek tisztáznia a tizenhatosokon belül. Végül is a győzelmet jobban akaró csapat nyert! Jók: